Ankara Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Hyundai i10 1.475 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Ford Focus 1.684 ₺

Ankara Otogarı

Ankara Otogarı

Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olan ve başkent özelliği taşıyan Ankara, konumu ve sahip olduğu özellikler neticesinde sık sık ziyaret ediliyor. Hem iş hem de gezi amaçlı seyahatlerin sık yapılması tercih olanaklarını çeşitlendirirken kara yolu ile ulaşım oldukça popüler. Kültür turizminin var olduğu bu şehirde tarihi yapıları yakından incelemek ve mimari özellikleri değerlendirmek mümkün. Ankara Otogar araç kiralama hizmetlerinin de birçok marka tarafından sağlanması ziyaretçilerin tercih olanaklarını genişletirken alternatif sunuyor. İhtiyaçlar ve bütçeye uyacak araçlar ile otogardan şehir merkezine gitmek mümkün oluyor.

Ankara Otogarı Genel Bilgiler

1995 yılından günümüze dek hizmet veren Ankara Otogarı, Türkiye’nin en büyük şehirlerarası otogarı olma özelliğini taşıyor. Merkeze yalnızca 7 km uzaklıkta konumlanan bu otogarın ulaşım seçeneklerini genişletmesi de önem arz ediyor. Ankara Otogar araç kiralama fiyatları ile de her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Ankara Otogarı’ndan kiralayacağınız araç ile şehrin birçok yerine ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz. Kaç kişi olacağınıza bağlı olarak küçük ya da büyük hacimli araçları tercih edebilirken ek şoför opsiyonlarından da faydalanabilir ve de yolculuğu kaliteli hale getirebilirsiniz. Pamukkale, Kamil Koç, Ulusoy, Metro gibi araç firmalarına ev sahipliği yapan otogar, tesis özellikleri ile konaklama olanağı da sunuyor.

Ankara Otogarı Araç Kiralama Fiyatları

Ankara Otogarı araç kiralama hizmetinden yararlanarak her ilçeye ve gezilebilecek yapıya ulaşım olanağına kavuşabilirsiniz. Otogar içerisinde hizmet veren araç kiralama firmaları makul tercih imkanları sunuyor. Ankara Otogar araç kiralama firmaları segmentlerine göre ayırdığı araçları beğeniye sunuyor. Araç filolarının yeni olması araç kiralamak isteyenleri memnun ederken hizmetin otogara kadar sunulması ise konforlu bir yolculuk için kıymetli. Rezervasyon koşullarını şehre ulaşmadan yaptırmak vakit kaybetmeden istenilen araca erişmek adına ön plana çıkarken aracın teknik özellikleri de istekler doğrultusunda seçilebiliyor.

Ankara Otogarı Sefer Bilgileri

Ankara araba kiralama seçenekleri değişim gösterirken Ankara Otogarı’nın büyük ve sürekli sefer alması, kiralık araç hizmetlerinin de büyümesine katkı sağlıyor. İzmir, İstanbul, Bursa gibi büyük şehirlerden Ankara’ya çok fazla yolcunun geldiği söylenebilirken çevre illerden de sık sık sefer düzenlenir. Yaklaşık 7 ile 8 saat yolculuk sonrasında İzmir ilinden Ankara Otogarı’na varabilirsiniz. Otobüs biletleri de firmalara göre değişim gösterirken birçok firma en büyük otogar olan Ankara Otogarı’nda aktif şekilde hizmet veriyor.

Ankara Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ankara otobüs bileti ile bulunduğunuz şehrin otogarını kullanarak Ankara Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Otogara ulaştıktan sonra ise şehir merkezine gitmek için birçok farklı alternatif ön plana çıkıyor. Otogar şehir merkezine yaklaşık 7 km mesafede olduğundan rahat bir ulaşım olanağı sunuyor. Toplu ulaşım araçlarının hizmet vermesi yolcuları memnun ederken kiralık şahsi araç ile otogara ulaşmak daha konforlu oluyor. Otogar servisleri ve taksiler de kullanabileceğiniz araçlar arasında yer alıyor.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Başkent olması neticesinde yoğun olarak ziyaret edilen Ankara şehri tarihi dokusu ile ön plana çıkıyor. Ankara araç kiralama firmaları yardımı ile hem otogardan hem de havalimanından şehir merkezine ulaşabildiğiniz gibi bu tarihi mekanları da gezme olanağına sahip olabilirsiniz. Çevre illerden araç kiralayarak da Ankara’ya gelmek mümkün. Ankara araç kiralama şirketleri bu konuda önemli alternatifler sunuyor. Bu güzel şehirde gezilebilecek yerlerden şöyle bahsediliyor:

  • Anıtkabir, Ankara’nın kalbi olarak nitelendirilir iken Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesini içeriyor. 18 km mesafesi ile şehir merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.
  • Anadolu Medeniyetleri Müzesi ise merkeze 1 km uzaklıkta yer alırken bu müzede Osmanlı’dan kalan arkeolojik eserler sergileniyor.


Ankara Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız