Ankara Etimesgut

Ankara Etimesgut Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti ve ülkenin en kalabalık ikinci ili olma özelliğine sahip olan Ankara, sahip olduğu konumu ve imkanları ile öne çıkıyor. İmkanları doğrultusunda insan göçüne açık bir il olan Ankara’nın ekonomisi ticaret ve sanayiye dayanıyor. Yirmi beş ilçeye sahip olan Ankara ilinde Etimesgut merkezi bir ilçe konumunda. Şehirleşme açısından büyük öneme sahip olan Etimesgut’un doğal güzelliklerini parklar, tarihi yerlerini ise türbe ve camiler oluşturuyor. Ankara’ya gelerek Etimesgut’u ziyaret etmek istiyorsanız Ankara Etimesgut araç kiralama şirketlerinin olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Ankara’nın çevre illeri arasında yer alan Konya, Eskişehir, Çankırı, Aksaray, Kırıkkale gibi şehirlerden de bu bölgeye gelmek istiyorsanız araç kiralama opsiyonunu değerlendirebilir, istediğiniz noktadan araç teslimini yaptıktan sonra Ankara Etimesgut’a ulaşım sağlayabilir, ilgi alanlarınıza uygun olan yerleri ziyaret edebilirsiniz.


Ankara Etimesgut Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Etimesgut’a gelmek ve burayı ziyaret etmek istiyorsanız Ankara Etimesgut kiralık araç olanaklarını değerlendirmeden önce bilmeniz gereken detaylar bulunuyor. Bu detaylar ile seyahat programınızı ve rotanızı ayarlamak, gezinizi daha verimli hale getiriyor. 

Ankara Etimesgut’a gelerek doğal güzelliklere sahip olan parklarını, tarihi dokulara sahip camilerini ve burada bulunan, ilginizi çeken mekanlarını gezebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda bölgeye özgü yemeklerden olan Ankara tava, öllüğün körü, Beypazarı güveci, Beypazarı kurusu, inceğiz çorbası, entekke böreğini ve birçok yemeği tadabilirsiniz.

Ayrıca Ankara Etimesgut size pek çok konaklama imkanını da beraberinde getiriyor. Bu konaklama yerlerini değerlendirebilir ve bölgede istediğiniz kadar kalarak gezip görmek istediğiniz yerleri kiralık aracınızla rahatlıkla gezebilirsiniz.


Ankara Etimesgut’a Nasıl Gidilir?


Ankara Etimesgut’a seyahat etmek istiyorsanız, farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirme imkanınız bulunuyor. Uçak, otobüs, tren gibi ulaşım seçenekleriyle kolaylıkla Ankara Etimesgut’a ulaşım sağlamak mümkün. Ulaşım seçeneklerinin çeşitliliği, buraya yapacağınız seyahati çok daha kolay hale getiriyor. 

Hava yolunu kullanmak istiyorsanız Ankara uçak bileti aldıktan sonra kısa bir yolculuk ile Ankara’ya varabilir, Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama olanaklarını değerlendirerek de yaklaşık 40 dakika süren yolculuk ile Etimesgut’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs yolculuğu ise bölgeye ulaşım için bir diğer alternatif oluyor. Ankara otobüs bileti alarak Ankara Otogarı’na gelebilir, buradan bütçe ve beklentilerinize uygun aracı kiralayarak şehir turunuza Etimesgut'tan başlayabilirsiniz. Türkiye’nin pek çok ilinden Etimesgut’a otobüsle ulaşım imkanına sahipsiniz. Ankara-Konya arası yaklaşık olarak 260 km iken; Ankara- Aksaray arası 230 km, Ankara- Eskişehir arası 260 km, Çankırı- Ankara arası 130 km, Ankara- Bolu arası 210 km. Dilerseniz araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak da farklı illerden Ankara’ya ulaşabilirsiniz. Örneğin, Eskişehir araç kiralama firmaları ile iletişime geçebilir, aracınızı teslim alıp Ankara’ya yola çıkabilirsiniz.

Aynı zamanda tren yolculuğunu da tercih edebilir, farklı illerden Etimesgut’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya’dan Ankara’ya hızlı tren ile 1.5-2 saatte, Eskişehir’den Ankara’ya da 1.5 saatte ulaşım mümkün. Ankara’ya ulaştıktan sonra da Ankara Etimesgut araba kiralama şirketlerinden kiraladığınız aracınızla 20 km mesafe giderek Etimesgut’a varabilir, buranın tadını çıkarabilirsiniz.


Ankara Etimesgut Araç Kiralama

Ankara Etimesgut araç kiralama şirketleri geniş araç filoları ile hizmet veriyor. Ankara Etimesgut’u rahat bir şekilde gezmek istiyorsanız Ankara Etimesgut kiralık oto şirketlerinin sunduğu imkanları ve seçenekleri değerlendirmek faydalı oluyor. 

Her araç kiralama firması farklı fiyatlarla hizmet veriyor ancak temelde her şirket belli detayları göz önünde bulunduruyor. Ankara Etimesgut kiralık araba fiyatları, aracın sahip olduğu özelliklere, ne kadar süre için kiralandığına ve vites türüne göre farklılık gösterebiliyor. Bunun yanında Ankara Etimesgut kiralık araba şirketleri farklı ek hizmetler de sunuyor ve bu hizmetler fiyatlandırmayı etkiliyor. Hasar sigortası ve ekstra kasko gibi sizi güvence altına alan hizmetlerin yanında şoför, navigasyon ve vale gibi konforunuzu artıran hizmetler de mevcut. Tüm bu detayları araç kiralama fiyatları üzerinde etkili oluyor. Bu detayları göz önünde bulundurarak bütçenize uygun, ucuz araç kiralayabilirsiniz.

Araç seçimi yaptıktan sonra sıra araç teslimine geliyor. Belirlediğiniz bir noktadan aracınızı teslim alarak hızlı bir şekilde seyahatinize başlayabilirsiniz. Ayrıca kiralama süreci boyunca bir sorun yaşamanız durumunda araç kiralama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Pek çok yönden avantaj sağlayan Ankara Etimesgut oto kiralama hizmeti ile Etimesgut’u keyifli bir şekilde gezebilir, konforlu gezilerinizin tadını çıkarabilirsiniz. 


Ankara Etimesgut Gezilecek Yerler

Ankara’da yer alan Etimesgut ilçesini ziyaret etmek istiyorsanız gezilecek yerler hakkında önceden fikir sahibi olmanız seyahat programınızı oluşturmanızda kolaylık sağlıyor. Ankara Etimesgut araç kiralama fiyatlarını inceleyerek araç kiralayabilir ve ilçenin güzelliklerini konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

  • Etimesgut’taki güzelliklerin ilkini Kemal Sonunur Parkı oluşturuyor. Yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz, yeşiliyle içinize huzur dolduran bir yer. 
  • Yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz bir diğer park ise Alparslan Türkeş Parkı oluyor. Yemyeşil ağaçlar ile çevrili olan bu park, çocuklar için oyun alanına da sahip.
  • Tarihi bir ibadethane olan Ahi Evran Cami ve Türbesi’ne gidebilir, burada hem ibadet edip hem o tarihi dokuyu inceleyebilirsiniz.

Ankara Etimesgut pek çok gezilecek ve görülecek yeri barındırıyor. Ankara Etimesgut araç kiralama firmaları ile siz de bölgede konforlu bir gezi yapabilir, ilçenin güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.


Ankara Etimesgut Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız