Ankara Mamak Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Citroen C Elysee 1.553 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Ankara Mamak

Ankara Mamak Araç Kiralama

Başkent Ankara'daki en doğal ve turistik noktalara sahip olan ilçelerden biri olan Mamak, Ankara il merkezine yaklaşık olarak 17 kilometre mesafede bulunuyor. Mamak, şehir merkezine yakınlığı ile avantajlı ilçelerden biri oluyor.

Yemekleri, tarihi yapıları ve daha pek çok fazlasına sahip olan Mamak ilçesini farklı yönleri ile keşfetmek isterseniz Ankara Mamak araç kiralama hizmetini kullanarak bu keşfi daha konforlu ve avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işlemini aynı zamanda Ankara’ya çevre iller olan Konya, Eskişehir, Kırıkkale ve Çorum gibi illerden yapabilirsiniz. Örneğin; Eskişehir araç kiralama hizmetini kullanarak seyahat anılarınıza konforlu bir deneyim ekleyebilirsiniz.

Ankara Mamak oto kiralama hizmetini kullanmadan önce kiralayabileceğiniz aracın özelliklerini belirleyebilirsiniz. Özellikleri belirlemenin ardından o özelliklere sahip aracı kiralamayı talep edebilirsiniz. Araç özellikleri genel olarak aracı kullanacak kişi sayısı, aracın modeli ve diğer özellikleri bakımından çeşitlilik gösteriyor.


Ankara Mamak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç kiralayarak Ankara Mamak’ı gezmeden önce Mamak hakkında bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktaları önceden bilmek, Mamak ziyaretinizi daha anlamlı hale getirmenin yanında seyahatinizi öne çekmek istemenize de sebep olabiliyor.

Kurucularının Ahiler olduğu bilinen Mamak’ın kurulması, 1200’lü yılların ikinci yarısına denk geliyor. Bölge, Anadolu’nun tarihinde önemli bir yere sahip. Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bulgulara göre Romalılar, bir dönem Mamak’ta egemenlik sürmüş. Bölgenin Türklerin hakimiyetini geçmesiyle beraber Türk obalarına yerleşim yeri olmuş. 

Mamak, Cumhuriyet Dönemi’nde ise ilçede önemli gelişmeler oluyor. Bu gelişmelerin en başında Ankara’nın ilk toplu taşıma aracı geliyor. Ankara-Kayaş Banliyö Tren Hattı, 1929 yılında açılıyor. 

Zamanla tamamıyla yerleşim yeri olarak kullanılan Mamak, birbirinden lezzetli yemekleri ve tarihi eserleriyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Ankara Mamak kiralık araba ile kolayca gezebileceğiniz bir lokasyon olan Mamak ilçesine ulaşım Türkiye’nin her bölgesinden kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Ankara Mamak araç kiralama firmaları, kullanıcılara farklı olanaklar sunarken Ankara’ya hava ulaşımı ve kara yolu ulaşımının da oldukça kolay olması da avantaj oluşturuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçenekleri özellikle havaalanının şehir merkezine yakın olması sebebi ile sıkça tercih ediliyor. Türkiye’nin çoğu ilinden hava ulaşımı ile ulaşabileceğiniz Ankara iline ulaşmanın ardından araç kiralayarak Mamak’a ulaşabilirsiniz.

Ankara Mamak’ta araç teslim gerçekleştikten sonra farklı özelliklere sahip konaklama seçenekleri arasından tercihte bulunarak ilçede konaklayabilirsiniz. Uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ziyaretçilere sunduğu imkanlar ile rahat bir konaklama hizmeti almanızı sağlıyor.

Mamak’ta geçirdiğiniz süre boyunca gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Köklü tarihinin mirası olan tarihi yapıtlar, doğa harikası alanlar ve Mamak kültürüne ait deneyimlemeniz gereken pek çok unsurun yer aldığı ilçede size ait Ankara Mamak kiralık oto ile bu keşfe başlayabilirsiniz. 


Ankara Mamak’a Nasıl Gidilir?

Başkent Ankara’nın gelişmiş ilçelerinden bir tanesi halinde olan Ankara Mamak’a ulaşım farklı yollardan gerçekleşebiliyor. Ulaşım seçeneklerinin fazla olması ilçeye ulaşımı daha kolay kılıyor. 

Ankara’ya ulaşım seçenekleri arasında kara yolu, hava yolu ve trenle ulaşım seçenekleri bulunuyor. Farklı bölgelerden şehir merkezine 28 kilometre mesafedeki havaalanına, 8 kilometre mesafedeki otobüs terminaline ve 2 kilometre mesafedeki tren garına ulaşabilirsiniz. Örneğin, Ankara uçak bileti alarak hava yolu ile Ankara’ya gelebilir ve ardından Ankara Mamak araç kiralama şirketleri ile iletişim kurarak araç kiralayabilirsiniz. Bu sayede Ankara Mamak kiralık araç ile dilediğiniz noktaya kendinize ait olan araçla ulaşmanın konforunu hissedebilirsiniz. 

Otobüs ile Ankara Mamak’a ulaşacaksanız Türkiye’nin çoğu ilinden Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne ulaşarak buradan araç kiralayabilirsiniz. Ankara otobüs bileti alarak şehir merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre mesafede bulunan otobüs terminaline ulaşabilirsiniz. Otobüs ile yolculuk yapmak isteyenler için Eskişehir 235 kilometre, Kırıkkale 79 kilometre ve Çorum 242 kilometre mesafede bulunuyor.


Ankara Mamak’ta Araç Kiralama

Ankara Mamak araç kiralama fiyatları ve aracınızı kiraladığınızda hissedeceğiniz rahatlık araç kiralamayı oldukça tercih edilebilir kılıyor. Sizin için ucuz araç sağlayan firmalar bütçenizin yanı sıra güvenliğinizi ve rahatlığınızı da oldukça önemseyerek fırsatlar sunuyor. 

Güvenliğiniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz ekstra kasko ve hasar sigortası olanakları firmanın size sunduğu diğer fırsatlar arasında bulunuyor. Bu sayede güvenli bir araç kiralama deneyimi yaşamanıza olanak tanıyan firmalar aynı zamanda konforunuz için de bazı özellikler sunuyor. Bu konuda ise ekstra şoför ve navigasyon özelliği öne çıkıyor.

Ankara Mamak araba kiralama hizmeti aracı kiralamaya karar vermenizden itibaren ilgili bir şekilde sorularınızı yanıtlayarak tüm bilgileri detaylı bir şekilde size aktarıyor. Bu sayede direkt birinci ağızdan bilgi alarak kiralama işlemini gerçekleştirebiliyor ve araç kiralama deneyimi kazanabiliyorsunuz.


Ankara Mamak’ta Gezilecek Yerler


Ankara'daki tarihi ve kültürel merkezlerin önemli bir kısmına ev sahipliği yapan Mamak ilçesinde gezilecek pek çok yer bulunuyor. Bu yerler kültürünüze kültür katarken birçok yeni yer görmenize de olanak veriyor. Ankara Mamak kiralık araba fiyatları, araç kiralamayı cazip kılarken gezme deneyiminizde daha çok yer görebilmenizi sağlıyor.

  • Tarih boyunca yaşanmış afetlerden zarar görerek çeşitli restorasyon çalışmalarına konu olmuş şehir merkezine 2 kilometre mesafedeki Demirlibahçe, Mamak'taki turizm çekim noktalarından birini oluşturuyor.
  • Kış aylarında şehir merkezine yakın bir noktada kayak yapma deneyimi yaşayabileceğiniz şehir merkezine 20 kilometre mesafede olan Elmadağ Kayak Merkezi, yaz aylarında şelaleler ile görsel bir şölen oluşturuyor.
  • İlçedeki önemli bir manzara noktası olan şehir merkezine 10 kilometredeki Hüseyin Gazi Tepesi, Mamak'taki en yüksek tepe ünvanını taşıyor. Aynı zamanda tarih boyunca pek çok savaşın geçtiği tepe Mamak'ın kent dokusunu gözlemlemek için belki de en doğru nokta. Siz de bu tepede gün doğumu ve gün batımını izleyebilir manzaranın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.


Ankara Mamak Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız