Ankara Bahçelievler

Ankara Bahçelievler Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi’nde ve Yukarı Sakarya bölümünde yer alan Ankara, Türkiye’nin en yoğun nüfuslu ikinci şehri ve Türkiye’nin başkenti olma özelliğine sahip. Şehrin ekonomisi, Cumhuriyet yıllarında tarım ve hayvancılığa bağlıyken şu anki önemi ve yatırımlar doğrultusunda tarım ve hayvancılık yerini sanayi ve ticarete bırakıyor. Tarihi çok eski dönemlere kadar uzanan Ankara, tarihi değerleri ile önemli iller arasında yerini alıyor. Türkiye’nin kalbi Ankara olduğu gibi Bahçelievler de sosyal yaşamın kalbi konumunda yerini alıyor. Ankara’yı görmek ve seyahat etmek istiyorsanız Bahçelievler’e uğramadan dönmemelisiniz.

Ankara’yı keşfetmek ve buraya seyahat düzenlemek istiyorsanız Ankara Bahçelievler araç kiralama imkanı, bu seyahati cazip hale getiriyor. Siz de çevre iller içerisinde yer alan Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Aksaray’dan araç kiralayabilir, araç kiralama şirketlerinin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Örneğin; Konya araç kiralama firmalarından aracınızı kiralayarak seyahatinizi gerçekleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Ankara Bahçelievler araç kiralama fiyatlarını kendi bütçe ve seyahat planınıza uygun değerlendirebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma araç teslimi yapıldıktan sonra planladığınız seyahati gerçekleştirebilirsiniz.


Ankara Bahçelievler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Bahçelievler oto kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce seyahatinizi kolaylaştırmak, seyahat planını düzenlemek, bütçeyi doğru kullanmak adına bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. 

İlçedeki ilk yapılaşmanın temelleri, Cumhuriyet Dönemi’nde atılıyor. İsmi ise bölgede yapılan bahçeli ve müstakil evlerden geliyor. 1980’li yıllara kadar bölgenin yapılanma sistemi müstakil iken nüfusun yoğunlaşmasıyla birlikte apartmanların inşası başlıyor. Zaman içerisinde daha da önem kazanan Bahçelievler, Ankara’nın gözde ilçeleri arasında bulunuyor.

Bahçelievler, şehrin sosyal yaşamının en hareketli olduğu ilçelerden biri. Burada faaliyet gösteren kafe ve restoranlar, hem yerli halkın hem de tatilseverlerin uğrak noktası oluyor. Ankara’ya ve Bahçelievler’e özgü lezzetleri, bu restoranlarda tadabilirsiniz. 

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama imkanını kullanarak başka illerden gelerek Ankara şehrini gezebilir, havalimanına yaklaşık 30 km mesafesi olan Bahçelievler’i gezebilirsiniz. Böylece şehrin tadını sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Size çeşitli konaklama imkanı sunan Ankara Bahçelievler, aynı zamanda eğlence mekanlarıyla da keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Bahçelievler, merkezi bir konuma sahip olmasından kaynaklı olarak pek çok araç kiralama imkanı sunuyor.

Ankara Bahçelievler’de ve çevresinde kiralık aracınızla gezebileceğiniz birden fazla yer bulunuyor. Gezilecek yerler arasında AVM’ler, piknik alanları, koru, mesire alanı ve birçok mekan yer alıyor. İlginizi çeken diğer yerleri keşfetmek için de Ankara Bahçelievler araba kiralama şirketlerinden, anlaşmış olduğunuz şirketten araç teslimi yapıldıktan sonra yola koyulabilir, bu şehri keşfe çıkabilirsiniz. 


Ankara Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Ankara Bahçelievler’e seyahat etmek istiyorsanız farklı ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz. Tren, otobüs, uçak ile Ankara Bahçelievler’e ulaşım sağlanabiliyor. Bu seçeneklerin olması, Bahçelievler seyahatini çok daha kolay hale getiriyor. 

Ankara uçak bileti ile Ankara’daki havalimanına ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 30 km uzaklıktaki Bahçelievler’e ise Ankara Bahçelievler araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak gidebilirsiniz.

Ankara Bahçelievler araç kiralama firmalarından araç kiralamanın yanı sıra farklı ulaşım yöntemlerinden olan şehirler arası otogarı da kullanarak araç kiralama imkanına sahip olursunuz. Ankara otobüs bileti alarak Ankara Otogarı’na gelebilir, buradan bütçe ve beklentilerinize uygun aracı kiralayarak şehir turuna Bahçelievler’den başlayabilirsiniz. Türkiye’nin pek çok ilinden Bahçelievler’e otobüsle ulaşma imkanına sahipsiniz. Ankara-Konya arası yaklaşık olarak 260 km iken; Ankara-Aksaray arası 230 km, Ankara-Eskişehir arası 260 km, Çankırı-Ankara arası 130 km, Ankara-Bolu arası 210 km sürüyor. 

Özellikle yakın şehirlerden birindeyseniz araç kiralama seçenekleri de oldukça cazip bir tercih. Örneğin, Konya araç kiralama imkanlarını değerlendirerek Ankara’ya ulaşabilirsiniz. 

Aynı zamanda tren yolculuğunu da tercih edebilir, farklı illerden Bahçelievler’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya’dan Ankara’ya hızlı tren ile 1,5-2 saatte, Eskişehir’den Ankara’ya da 1,5 saatte ulaşım mümkün. Bu ulaşım seçeneklerini gerçekleştirdikten sonra Ankara Bahçelievler kiralık araç imkanını değerlendirebilir, yolculuğunuza başlayabilirsiniz.


Ankara Bahçelievler’de Araç Kiralama

Ankara Bahçelievler kiralık araba sunduğu imkanlardan yararlanarak seyahat etmek, tatilinizin çok daha konforlu geçmesini sağlıyor. Aracın sahip olduğu özelliklere göre belirlenen Ankara Bahçelievler kiralık araba fiyatları, herkesin kendi bütçesine uygun seçimi yapmasını mümkün kılıyor. Bulunduğunuz lokasyondan Bahçelievler’e ulaşmak için Ankara Bahçelievler kiralık oto hizmetlerinden yararlanmak, çok daha karlı hale geliyor. 

Ankara Bahçelievler araç kiralama şirketleri, tatil için çıktığınız yolculuğu daha konforlu ve daha güvenli bir hale getirmek için farklı imkanlar sunuyor. Sahip oldukları araçların talebe göre değişkenlik göstermesi ve araç çeşitliliğiyle hizmet sunan araç kiralama şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları da sizin tercihinize bırakıyor. Araç teslimi sonrasında arabayı kendiniz kullanmak istemiyorsanız firmaların özel şoför hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte gerçekleştireceğiniz seyahatler için sizlere düzenli olarak temizlenen ve dezenfekte işlemi yapılan araçları teslim ediyor. Pek çok yönden avantaj sağlayan araç kiralama işlemi, bu detayların oluşturulması ve düşünülmesi sayesinde çok daha cazip bir hale geliyor.   


Ankara Bahçelievler Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara Bahçelievler, ucuz araç kiralama imkanları ile doğal güzellikleri, tarihi, turistik yerleri seyahat edilip keşfedilmeyi bekliyor. Daha önce yolunuz düşmediyse mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir belde özelliği taşıyor.

  • Ankara seyahatinize Bahçelievler’e 1 km uzaklıkta yer alan Anıtkabir’den başlayabilir, Atatürk’ü anabilir, Atatürk Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Böylece bu muhteşem neoklasik mimariyi inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Ankara Bahçelievler’de yakın konumdaki yerleri ziyaret ederek devam edebilirsiniz. Ankara Bahçelievler’e yaklaşık 1 km uzaklıkta olan Devlet Mezarlığı Müzesi’ni görebilir, daha önce defnedilen cumhurbaşkanlarına ait eşyaları, resimleri, belgeleri görebilirsiniz.
  • Daha pek çok tarihi ve gezilecek yerlere yakınlığı olan Bahçelievler, eğlence merkezleri, mekanları, kafeleri ile canlılığını koruyan bir semt özelliğine sahip. Bu yerleri görmek, Bahçelievler ve Ankara’yı keşfetmek için Ankara Bahçelievler araç kiralama imkanlarından yararlanabilir, seyahatinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.


Ankara Bahçelievler Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız