Ankara Ümitköy

Ankara Ümitköy Araç Kiralama

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ümitköy Mahallesi, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı. Şehir merkezine 16 km, Çankaya’ya 17 km uzaklıkta olan bu mahalle, şirin bir bölge. Bölgeye Ankara Ümitköy araç kiralama hizmetinden yararlanarak konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Türkiye’nin başkentine bağlı olan mahalle, sanat konusunda popüler olmuş önemli yerler arasında bulunuyor. Pek çok mevsimi aynı anda yaşadığınız bu yer, hem doğa hem de tarihi güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. 

Siz de görenleri kendisine hayran bırakan bu mahalleye, kiraladığınız aracınız ile kolaylıkla varabilirsiniz. 

Ankara Ümitköy araç kiralama fiyatlarını ve komşu illeri olan Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale araç kiralama fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun seçimi yapabilirsiniz.

Ankara Ümitköy Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Ümitköy oto kiralama işlemini yapmadan önce araştırma yaparak mahalleyle ilgili önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Başkent olduktan sonra hızlı bir şekilde kalkınmaya başlayan Ankara, mahallelerinin ulaşımı başta olmak üzere pek çok alanda bunu yansıtıyor. Örneğin; ulaşım için toplu taşıma imkanı var iken şu an kiraladığınız aracınız ile rahat bir şekilde gidebileceğiniz birden fazla yol mevcut. 

Mahallenin isminin tam olarak nereden geldiği bilinmemekte olduğu gibi, yakın zamanda Çankaya ilçesine bağlandığı kaynaklarda geçiyor. Aynı zamanda organik meyve ve sebzelerin satıldığı birden fazla mekana ev sahipliği yapan bu mahalle, sessiz bir tatil isteyenler için oldukça işlevsel bir konumda. Eğer siz de burada tatil yapmak isterseniz 

Ankara Ümitköy kiralık araç hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ankara Ümitköy araba kiralama işlemlerini tamamlayarak bu küçük ve şirin mahallede gezebilirsiniz. Ayrıca önceden kiralama işlemi ile hem rahat hem de uygun fiyatlara araç sahibi olabilirsiniz.

Ankara Ümitköy’e Nasıl Gidilir?

Ankara iline hava, kara ve demir yolu ile gitmek mümkün. Lakin daha sonra özel bir araç veya toplu taşımayı tercih ederek Ümitköy Mahallesi’ne gidiyorsunuz. Eğer hava yolunu tercih ederseniz şehirdeki havaalanını kullanabiliyorsunuz. Hem dünyadan hem de Türkiye’den hava yolu ile gelen ziyaretçiler, Ankara uçak bileti aldıktan sonra yolculuklarını Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaparak tamamlıyor. Akabinde kiraladığınız aracınız ile Ümitköy’e doğru harekete geçebilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Araç işlemlerinizi anlaştığınız firma veya şirkete dilediğiniz teslim noktasını belirterek hızlı bir şekilde konaklamak istediğiniz yere gitmeniz mümkün oluyor.

Kara yolunu tercih eden ziyaretçiler, Ankara otobüs bileti satın alarak öncelikle Ankara Otogarı’na varıyor. Ardından önce Çankaya ilçesine, daha sonra da Ümitköy’e gitmek için toplu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Ankara Ümitköy kiralık araba işleminizi gerçekleştirerek de seyahate devam edebilirsiniz.

Ankara Ümitköy araç kiralama şirketlerinin yanı sıra komşu illerden de araç kiralayarak Ümitköy Mahallesi’ne gelebilirsiniz. Kırıkkale - Ankara Ümitköy arası 95 km iken, Eskişehir ile arasında 217 km bulunuyor. Dilerseniz kiralık aracınızla Konya’dan 270 km’lik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ankara Ümitköy’de Araç Kiralama

Ankara Ümitköy kiralık araba fiyatları, herkesin bütçesine hitap etmesi ve kişilerin aradığı özelliklerde olan aracı kolay bulabilmeleri için belli kriterlere göre belirleniyor. Bu kriterlerin başında ise araç kiralama süresi geliyor. Örneğin; aracınızı haftalık olarak kiralamak istiyorsanız günlük kiralamadan daha farklı bir ücret ödüyorsunuz. Araç kiralama sırasında bu detaya dikkat edebilirsiniz. Otomobillerin fiyatına etki eden bir diğer konu ise seçeceğiniz aracın markası ve modeli oluyor.

Seyahatiniz sırasında yaşayacağınız herhangi bir sorun karşısında çözüm bulabilmek için kiralama firmasının hasar sigortasından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra şoför talebinde de bulunabilirsiniz. Böylece yolculuk süresince araç kullanmayıp seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer siz de bu ve bunun gibi konularda araştırma yapmak isterseniz Ankara Ümitköy araç kiralama firmaları ve şirketleri kapsamında kısaca bir araştırma yaparak istediğiniz özellikte modeli kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ankara Ümitköy’de Gezilecek Yerler

Ankara Ümitköy kiralık oto seçiminden sonra konforlu bir şekilde pek çok alanı gezebilirsiniz. Araç tesliminin ardından gezebileceğiniz yerlerden bazıları;

  • Öncelikle Ankara’nın gözbebeği olan Anıtkabir’e gitmelisiniz. Ucuz araç alternatifleri arasından seçim yapacağınız arabanızla ulaşabileceğiniz bu yer, Türk Önderi’nin mozolesi olarak tüm dünyada ve Türkiye’de oldukça ilgi görüyor. Çankaya iline bağlı bir mesafede olan Anıtkabir, Barış Parkı’nın içinde olmasıyla çocuklarınız için keyifli zamanlar geçirebileceği bir lokasyon.
  • Şehir merkezinde yer alan Kocatepe Cami’nin temeli 1967 yılında atılıyor ve 1987 yılında tamamlanıyor. Oldukça ihtişamlı olan bu eser, Ümitköy’e yaklaşık olarak 359 km mesafede bulunuyor. Özel araç ile bu km 3 saat 41 dakikaya tekabül ediyor.
  • İlin doğa güzelliklerinden bir diğer yeri olan Eymir Gölü; çam ağaçları ile donanmış bir durak yeri. Fauna ve Floraya sahip olan göl, ODTÜ denince akla gelen yerler arasında bulunuyor.
  • Aracınız ile son durağınız Ulucanlar Cezaevi Müzesi olmalı. Burası 1925-2006 yılları arasında aktif bir şekilde faaliyet göstermiş alan olmasıyla ön plana çıkıyor. Restore edilerek müzeye çevrilen bu yeri de ziyaret ederek tatilizden geçmiş ile bilgi sahibi olarak dönebilirsiniz.


Ankara Ümitköy Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız