Antalya Kalkan

Antalya Kalkan Araç Kiralama

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan Antalya muhtemelen Türkiye’nin İstanbul'dan sonraki en önemli tatil merkezidir. Özellikle yaz aylarında Antalya yerli ve yabancı birçok turistle dolup taşıyor. Antalya plajları ile ünlüdür ve deniz tatili için harika bir seçimdir. Bununla birlikte turistler en fazla Konyaaltı Plajı ve Lara Plajı'na akın ediyor demek yanlış olmayacaktır.

Konyaaltı Plajı şehrin batı tarafında 7 kilometre boyunca uzanıyor ve kayalıklarla Beydağları arasında yer alıyor. Lara Plajı ise Kaleiçi'nin tam 10 kilometre doğusunda uzanıyor. Antalya tatil için harika lokasyonlardan birisi olduğu için araç kiralamak için de oldukça fazla seçenek bulunuyor.

Antalya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaklaşık 2,6 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya 20.177 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahiptir. Antalya bir zamanlar Bizans İmparatorluğu'nda ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'nda önemli bir yerleşim yeri olduğu için UNESCO miras alanı sayılan pek çok yere sahip. Bölgeyi ziyaret eden turistler, yerel alanda ve çevresinde 3. yüzyıla kadar uzanan çeşitli korunmuş eserler ve yapıların da keyfini çıkarıyor.

Antalya çevresi doğal çeşitlilik açısından da insanları büyülüyor. Şehrin kendisi yüksek kıyı kayalıklarının üzerinde yer alıyor, aynı zamanda Toros Dağları'nın manzarasına sahiptir ve muhteşem Düden Şelalelerine de ev sahipliği yapıyor. Şehri ziyaret edenler merkezden kısa bir yolculukla kanyonlara, nehirlere ve birbirinden güzel yeşil milli parklara da ulaşabiliyor. Bu doğa güzellikleri sadece yürüyüş yaparken eğlenmek için değil aynı zamanda profesyonel olarak yapılan akarsu raftingi ve tırmanış sporlarına da ev sahipliği yapıyor.

Ulaşım anlamında sınırlı seçeneği bulunan Antalya’da yaygın olarak kullanılan alternatiflerden bir tanesinin de araç kiralama seçeneği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Antalya içerisinde özellikle Kalkan gibi bir ilçede vakit geçirecekseniz araç kiralama seçeneği seyahatinizi rahat geçirmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Bu konuda obilet.com’da yer alan araç kiralama alternatiflerine göz atmanız faydalı olabilir.

Antalya’yı gezerken birçok turistik mekanla da karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında en çok aşağıdaki lokasyonlar ilgi çekiyor:

  • Kaleiçi
  • Düden Şelalesi
  • Kurşunlu Şelalesi
  • Hadrian Kapısı
  • Yivli Minare
  • Saat Kulesi
  • Arkeoloji Müzesi

Antalya Kalkan’a Nasıl Gidilir?

Antalya-Kalkan seyahatiniz için bulunduğunuz şehirden araç kiralayabilirsiniz. Eğer yolculuğunuzu İstanbul’dan gerçekleştireceksiniz, İstanbul ile Antalya-Kalkan arası mesafe 832 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 10 saat 40 dakika olarak gerçekleşiyor. İzmir ile Antalya-Kalkan arası mesafe 460 km olup, ortalama yolculuk süresi yaklaşık 5 saat 40 dakika sürüyor. Antalya-Kalkan’a ulaşımınızda bireysel araç kullanacaksanız, hemen ucuz araç kiralama fiyatlarıyla obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

Antalya-Kalkan’a otobüs veya uçakla da gitmek mümkün. Antalya-Kalkan ulaşımında otobüsü tercih edecekseniz, Kamil Koç, Metro Turizm veya Pamukkale Turizm gibi otobüs firmalarının Antalya Kalkan otobüs bileti seçeneklerinden birisini satın alabilirsiniz. Antalya-Kalkan’a ulaşım için diğer bir alternatif ise uçak yolculuğu, şehirde bulunan Dalaman Havalimanı’na veya Antalya Havalimanı’na Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Pegasus, THY firmaları uçuş düzenliyor. İstanbul ile Antalya arası uçuş 1 saat 10 dakika, İzmir ile Antalya arası uçuşu ise 1 saat 5 dakika sürüyor.

Antalya-Kalkan’a havayolu ulaşımı ile ilgili bilgi almak için Antalya uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz. Antalya’ya indikten sonra Antalya Kalkan araç kiralama seçeneklerini sitemizden karşılaştırabilir, ucuz Antalya Kalkan araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ya da direkt havaalanının orada Antalya Havalimanı araç kiralama imkanlarından faydalanmak için de obilet.com’u ziyaret edebilirsiniz. Muğla, Burdur ve Isparta şehirleri Antalya-Kalkan’a yakın bir mesafede bulunuyor. Bu illerden de araç kiralayarak kısa sürede Antalya-Kalkan’a ulaşabilirsiniz.

Antalya Kalkan’da Araç Kiralama

Antalya’ya vardıktan sonra Kalkan’da gezmek, eğlence mekanlarını ziyaret etmek, alışveriş yapmak veya işlerinizi halletmek için en pratik alternatiflerden bir tanesi araç kiralama seçeneği olacaktır. Antalya’nın Kalkan ilçesinde faaliyet gösteren pek çok araç kiralama şirketi mevcuttur. Bu firmalar Antalya Kalkan oto kiralama işleriniz için kolaylıkla sizlere yardımcı oluyor. Bu noktada işin içerisine Antalya Kalkan araç kiralama fiyatları da giriyor.

Seyahatimiz esnasında hızlı araç teslim opsiyonları kadar ucuz araç seçenekleri de bizleri yakından ilgilendiriyor. Uygun araç kiralama alternatifini bulmanın yolu ise farklı araç kiralama şirketlerini listeleyerek bunları birbiriyle karşılaştırıp hem fiyat olarak hem de araç modeli ve markası olarak bütçenize, programınıza ve zevkinize uygun Antalya Kalkan araba kiralama opsiyonunu aramak olacaktır. obilet.com birbirinden farklı yüzlerce araç kiralama şirketini ve yüzlerce değişik modeldeki tüm araç alternatiflerini sizlerin önüne getiriyor. Böylece Antalya Kalkan araç kiralama firmaları aramak ile zaman kaybetmiyor ve Antalya Kalkan kiralık araba fiyatları konusunda kaygılanmadan size uygun kiralık aracı bulabiliyorsunuz.

Antalya Kalkan’da Gezilecek Yerler

Aracınızı kiraladıktan sonra Antalya-Kalkan’da gezip görebileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Temiz hava almak, yürüyüş yapmak ve doğa ile iç içe olmak isterseniz İslamlar Köyü sizin için ilk seçenek olabilir. Doğa ile iç içe olabileceğiniz bir diğer yer ise Bezirgan Yaylası’dır. Çoğu turist gibi Antalya ziyaretiniz tatil amaçlı ise ve hayaliniz deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak ise yine Kalkan bölgesinde yer alan Kaputaş Plajı mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında ilk sırada yer almalıdır. Eğer mavi tutkunuysanız ve tekneyle açılmayı seviyorsanız Fırnaz Koyu sizin için ideal olabilir. Eğer yüzmek ve maviliğin tadını çıkarmak istiyorsanız, büyülü görünüşü ile Mavi Mağara size mükemmel bir deneyim sunabilir. Onlarca farklı oteli de bir arada bulabileceğiniz Kalkan konaklama açısından da rahat edebileceğiniz bir bölge. Dilerseniz Mersin araç kiralama seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Antalya Kalkan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız