Antalya Liman

Antalya Liman Araç Kiralama

Türkiye’nin “turizmin başkenti” olarak adlandırılan ve en kalabalık beşinci şehri olan Antalya tarım, turizm ve ticaret sektörüyle ön plana çıkıyor. Oldukça köklü bir tarihi bulunan Antalya’nın ilçeleri de ayrı güzellikleri barındırıyor. Ticaret ve kültür merkezi olan Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Liman Mahallesi hayranlık uyandırıyor.

Birçok yönden gelişmiş özellikleri bulunan Antalya’yı gezmek ve ünlü tatlarını denemek, Antalya Liman araç kiralama işlemi ile oldukça kolaylaşıyor. Siz de Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin ile komşu olan Antalya’da araç kiralayabilir ve bu işlemin getirdiği avantajlardan yaralanabilirsiniz. İsterseniz bu şehirlerden araba kiralama işlemini gerçekleştirip Liman Mahallesi’ni gezmeye gidebilirsiniz. Örneğin; Mersin araç kiralama şirketleri sayesinde buraya rahat bir şekilde yolculuk edebilirsiniz.

Antalya Liman araç kiralama fiyatlarına göz gezdirdikten sonra size uygun gelen arabayı kiralayabilirsiniz. Böylelikle ekonomik bütçenize katkı yapabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlara göre şekil alan araç segmentleri arasından araç kiralama firmalarının sunduğu arabalardan uygun seçimi yapabilirsiniz. Daha sonra bulunduğunuz konumdan aracı teslim alabilirsiniz.

Antalya Liman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Liman oto kiralama işlemini uygulamaya koymadan önce Antalya Liman hakkında bilmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

Liman Mahallesi, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer alıyor. Antalya’nın batısında konumlanan Konyaaltı’nda aynı isimde ünlü plaj bulunuyor.

Konyaaltı ismi zamanında Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından dolayı “Koyaltı” ismiyle biliniyor. Zamanla halk tarafından bu isim Konyaaltı’na dönüşüyor. Bu bölge Antik Likya sınırları içinde bulunuyor. Antalya’nın limanı Konyaaltı’nda bulunuyor ve Antalya Havalimanı’na 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Günümüzde önemli bir turizm şehri olan Antalya, diğer ticaret kollarında da gelişimini sağlıyor. Tarım ve ticaret alanının geniş olmasından dolayı ekonomik şartlar buna göre şekilleniyor.

Antalya Liman kiralık arabanızla gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Doğal güzelliklerin ve tarihi yapıların hayran bıraktığı bu yerde yerel lezzetleri de denemeniz gerekiyor.

Antalya Liman kiralık araç ile yolculuk yapabileceğiniz eşsiz yerlerden. Antalya’da konumlanan Antalya Havalimanı, Konyaaltı Liman Mahallesi’ne yakınlığı ile cazip hale geliyor. Antalya Konyaaltı’nda gezilecek yerlere yakın olan Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneği ile gezinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Antalya Liman’a Nasıl Gidilir?

Antalya Liman’a gitmek isteyenlerin karşısına farklı ulaşım olanakları çıkıyor. Antalya’ya uçak ve otobüs ile ulaşım sağlamak mümkün oluyor. Antalya’ya bağlı havalimanı ise bu işlemi daha kolay şekle getiriyor. Antalya uçak bileti satın alarak Antalya Liman’a 35 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’na kolaylıkla varılıyor.

Antalya Havalimanı’ndan araç teslim alabilmek için burada uygun noktalar bulunuyor. Havalimanından inişi sağladığınız takdirde kısa süre içerisinde araç kiralama şirketleri tarafından teslim aldığınız arabalarla ulaşım imkanına sahip oluyorsunuz.

Havalimanının yanı sıra ucuz araç alabileceğiniz bir başka araç kiralama noktası otobüs terminalleri. Antalya otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok şehrinden Antalya’ya otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

  • Antalya - Muğla arası yaklaşık 381 km olurken; 
  • Antalya - Burdur arası 176 km, 
  • Antalya - Isparta arası 162 km, 
  • Antalya - Konya arası 289 km, 
  • Antalya - Karaman arası 312 km, 
  • Antalya- Mersin arası ise 542 km. 

Şehir merkezine 68 km uzaklıkta bulunan Antalya Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra araç kiralama işlemini uygulamaya geçirebilirsiniz.

Antalya Liman’da Araç Kiralama

Antalya Liman kiralık araba fiyatları, Antalya'da araç kiralama hizmetini epey kolay hale getiriyor. İstek ve ihtiyaçların belirlediği fiyatlar oldukça geniş skalada yer alıyor. Bu fiyatlar aynı zamanda araba kiralama işlemine yüksek fiyatlar ödemenizin önüne geçiyor. İyi hizmeti sağlamak için Antalya Liman araç kiralama şirketleri, konforlu bir seyahat sunuyorlar. Farklı türde araçlar sağlayan bu şirketler, hasar sigortası gibi ek hizmetleri sizin tercihinize bırakıyor. Bunun yanında navigasyon ve ekstra şoför isteği de size sunuluyor.

Antalya Liman araç kiralama firmalarından size özel tahsis edilen aracı aldığınız zamandan itibaren bu firmalar aklınıza takılan her soruyu cevaplıyor. Sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz yolculuklarınızın daha sağlıklı olması adına araçlar düzenli ve sürekli olarak dezenfekte ediliyor ve sizlere teslim ediliyor.

Antalya Liman Gezilecek Yerler

Antalya Liman araba kiralama sayesinde burada pek çok tarihi yapı ve doğal güzelliği ziyaret edebilirsiniz. 

  • İlk olarak Antalya Liman Mahallesi’nin içinde bulunduğu Konyaaltı ilçesini ziyaret etmekle başlayabilirsiniz. İlçenin en popüler konumlarından olan Konyaaltı Plajı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bu plaj oldukça ünlü bir yer. 
  • Antalya Liman kiralık oto kullanarak gelebileceğiniz bir diğer yer Liman Mahallesi’nde bulunan Sarısu Mesire Alanı. Bu mesire alanı büyük bir alanı kaplamakta olup piknik aktivitesinin yapıldığı bölgelerden biri oluyor. Sarısu Mesire Alanı, Liman’a 6 km uzaklıkta yer alıyor.
  • Eğer Konyaaltı ilçesini keşfetmek ve yeniden fethetmek isterseniz Liman’a 4,5 km uzaklıkta bulunan Tünektepe Teleferik’i kullanabilirsiniz. Bu teleferik sayesinde şehri kuşbakışı görebilir ve bölgenin adeta hayranlık uyandıran doğal güzelliklerine bakabilirsiniz. Konyaaltı’ndan hareket eden ve Tahtalı Dağı’na kadar ulaşımı bulunan Tünektepe Teleferik, Liman Mahallesi sınırları içinde bulunuyor. 
  • Son olarak görmeniz gereken bir diğer yer ise Tünektepe Döner Gazino. Liman Mahallesi’nde bulunan bu yer, Konyaaltı ilçesini panoramik bir şekilde görmenizi sağlıyor. Yaklaşık 620 metrelik yüksekliğe sahip olan bu tesiste restoran da bulunuyor. Bu gazino, Liman’a 13.1 km uzaklıkta yer alıyor.


Antalya Liman Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız