Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.217 ₺
 • Citroen C Elysee 1.236 ₺
 • Fiat Egea 1.252 ₺
 • Kia Picanto 1.330 ₺
 • Kia Rio 1.409 ₺
 • Renault Clio 1.429 ₺
 • Fiat Fiorino 1.546 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.563 ₺
 • Ford Focus 1.640 ₺
 • Ford Puma 1.699 ₺
 • Renault Megane 1.862 ₺
 • Peugeot 2008 1.950 ₺
 • Toyota Corolla 2.063 ₺

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en büyük beşinci şehri olan Antalya, ülkemizin en popüler turizm noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Antalya kentinin bu anlamdaki en gözde ilçelerinin başında ise Alanya yer alıyor. Kelimenin tam anlamıyla bir turizm merkezi olan ilçeye Antalya uçak bileti alarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylelikle Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’na varabilirsiniz. Bu lokasyondan Alanya’nın merkezine ulaşım sağlamak ise oldukça kolay. Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama firmaları aracılığıyla, dilediğiniz marka ve model arabayı kiralayabilir, Alanya’nın merkezine doğru yolculuk yapabilirsiniz. Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı ve Alanya’nın merkezinin 41 km’lik bir mesafesi olduğunu hatırlatalım. Böylelikle havalimanından araç kiralayarak Alanya’ya 1 saatten az süren bir yolculukla gidebilirsiniz.


Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın inşası 1999 yılında tamamlanmış olsa da hizmet vermeye 2009 yılında başlar. İşletmesi TAV Havalimanlarına ait olan Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın bünyesinde otopark, kafe ve restoranlar, aralarında dünyaca ünlü markaların da yer aldığı mağazalar yer alıyor. Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı, bu bakımdan komplike bir tesis olarak görülüyor. Havalimanı uçuşlarını ise ağırlıklı olarak; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet ile gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na olan uçuşlar ön plana çıkıyor. Alanya merkezine de son derece yakın olan Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın ilçeye uzaklığı sadece 41 km. Havalimanının Antalya’nın merkezine olan uzaklığı ise 175 km. Her iki lokasyona da ulaşım sağlamak için Antalya Alanya araç kiralama opsiyonlarından yararlanabilirsiniz.


Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanından araç kiralayarak çevre merkezler olan Alanya ve Antalya’ya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktada karşınıza farklı alternatifler çıkabiliyor. Bununla birlikte Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama fiyatları tercihlerinize ve birtakım hususlara göre değişkenlik sergileyebiliyor. Bu kapsamda marka ve model seçimi oldukça önemli. Bu konudaki seçimle birlikte aracın segmenti de fiyatları etkiliyor. Aracın otomatik ya da manuel şanzımana sahip olması, yakıt türü konusunda yapacağınız tercihler de fiyatlar üzerinde söz sahibi olan diğer ayrıntılar. Tüm bunların yanı sıra araç kiralama fiyatlarına etki eden en önemli maddelerden biri de kiralama süresi. Bu kapsamda aracı ne kadar süre ile kiralayacağınız, fiyatların değişmesine zemin hazırlıyor. Tüm hususlar araç kiralama fiyatlarının ortaya çıkmasında rol oynuyor. Ayrıca araç kiralama firmalarının kampanyalarından yararlanma fırsatı yakalayarak da uygun fiyatlara kiralama yapabilirsiniz.


Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Uçuş Bilgileri

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı 2021 yılı genelinde 586 bin yolcunun ulaşımında görev aldı. Bunlardan 369 bini iç hatları, 217 bini ise dış hatları kullandı. Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı iç hatlardan İstanbul ve Ankara’ya hareket ediyor. Havalimanın dış hat uçuşları ise bir hayli hareketli. Buna göre Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanından; Ukrayna, Azerbaycan, İran, Finlandiya, Danimarka, Rusya, İsveç, Norveç ve Litvanya ülkelerine uçuş mümkün. Ayrıca Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanın dış hatları, aktarmalı olarak da Antalya’ya ulaşım sağlamaya olanak tanıyor. Bu uçuş olanaklarını tahsis etmek için de çeşitli hava yolu firmaları hizmet veriyor. Hizmet sağlayan hava yolu firmaları içinde ise yerli olarak Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus Hava Yolları ön plana çıkıyor. Farklı uçuş olanaklarının yanı sıra Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı iç hatlar araç kiralama imkanlarıyla da dikkat çekiyor. 


Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için HAVAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Yolcuların bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamak için belirli aralıkla otobüsler kalkıyor. Merkeze ulaşım sağlamak için Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama firmalarının olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Alanya, Antalya ya da başka bir merkeze ulaşım sağlamak için araç kiralayabilirsiniz. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için de araç kiralayabilirsiniz. Mesela, Antalya araç kiralama imkanlarından faydalanarak da Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı’na hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım olanaklarından size uygun olanı tercih edebilir, rahatlıkla dilediğiniz yere gidebilirsiniz. 


Antalya Alanya Gezilecek Yerler

Antalya Alanya, bir turizm cenneti olduğu kadar gezilecek yer açısından da oldukça zengin bir lokasyona sahip. 

 • Gezilecek yerlerin liste başı Alanya Kalesi’ne ait. Alanya Kalesi’nden; Alanya Limanı, Kleopatra Plajı ve Keykubat Plajı’nı kuş bakışı izleme şansını elde edebilirsiniz. Alanya Kalesinin ilçenin merkezine uzaklığı ise sadece 3,6 km
 • Listemiz Alanya’nın simge yapılarından biri olan Kızılkule ile devam ediyor. Sizi tarihi bir atmosferin içine sokacak olan Kızılkule’nin Alanya merkezine uzaklığı sadece 1,1 km. Merkezden yürüyerek dahi Kızılkule’ye rahatlıkla gidebilirsiniz. 
 • Alanya’ya gidip de Kleopatra Plajı’nın tertemiz kumunu, masmavi sularını görmemek olmaz. Üstelik plaj Alanya’nın merkezine 3 km uzaklıkta yer alıyor. Ayrıca yakın illerde yer alanlar da buranın büyüsüne tanıklık edebilir. Örneğin; Mersin araç kiralama seçeneklerine başvurarak Kleopatra Plajına gidebilirsiniz. Mersin - Kleopatra Plajı arası ise 350 km. Ayrıca plajından yakınlarında konumlanan Damlataş Mağarasını da ziyaret edebilirsiniz.
 • Gezilecek yerler tavsiyemiz Syedra Antik Kenti ile son buluyor. Antik çağlarda gezinti yapmanıza imkan tanıyan bu alan, manzarası ile de dikkat çekiyor. Syedra Antik Kenti ve Alanya arası ise 24 km.


Antalya Alanya Gazipaşa Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız