Antalya Muratpaşa Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 5 875 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Antalya Muratpaşa

Antalya Muratpaşa Araç Kiralama

Antalya, önemli turizm merkezlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Yaz sezonunun başlamasıyla beraber Antalya, yerli ve yabancı birçok turistin tercihi olmayı başarıyor. Antalya’nın birçok ilçesi de bu özelliği taşıyor. Antalya’nın denize kıyısı olan ilçelerinden biri olan Muratpaşa, ziyaretçilerine denizin keyfini çıkarma olanağı tanıyor. Antalya Muratpaşa, ayrıca tarih ve doğanın iç içe olduğu bir bölge olmasıyla da önemli oluyor. Muratpaşa ilçesi, Antalya Havalimanı’na sadece 10 km uzaklıkta bulunuyor. Muratpaşa’ya ulaşmak için hava yollarını kullandıktan sonra Antalya Havalimanı araç kiralama opsiyonlarıyla Muratpaşa’ya gidebilirsiniz. Bununla birlikte Antalya Muratpaşa otobüs bileti temin ederek de Türkiye’nin farklı bölgelerine yolculuk yapabilirsiniz. Tüm bu ulaşım olanaklarının dışında araç kiralayarak da Muratpaşa’ya seyahat edebilirsiniz. Özellikle çevre illerden ulaşım sağlamak için bu yönteme başvurabilirsiniz. Örneğin; Isparta araç kiralama opsiyonlarını değerlendirerek Muratpaşa’ya gidebilirsiniz. Araç kiralama opsiyonunu aynı zamanda Muratpaşa’da ve çevresinde gezmek için de tercih edebilirsiniz. Bunun için Antalya Muratpaşa araba kiralama seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Antalya Muratpaşa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Muratpaşa oto kiralama olanaklarından yararlanarak, bölgenin keyfini çıkarmaya başlamadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Muratpaşa, Antalya’nın Akdeniz’in serin sularına karşı konumlanan ilçelerinden biri. İlçe bu nedenle bir turizm noktası olarak öne çıkıyor. Antalya Muratpaşa’yı öne çıkaran ve tercih sebebi yapan bir başka özelliği ise tarih ve doğanın birleştiği bir lokasyonda bulunması. Bu bağlamda Antalya Muratpaşa’da; Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait tarihi kalıntılar bulunuyor. İlçe tarihi kalıntılarının dışında doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerinin ilgisini cezbediyor. İlçedeki ve civarındaki tüm önemli yerleri gezmek için Antalya Muratpaşa kiralık araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Muratpaşa ilçesine dair bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise Antalya Havalimanı’na son derece yakın olması. Antalya Muratpaşa merkezine 10 km uzaklıkta bulunan havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşımınız daha elverişli bir hale getirmek için Antalya Muratpaşa araç kiralama firmaları arasından tercih yapabilir ve araba kiralayabilirsiniz.

Antalya Muratpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin önemli turizmin noktalarından biri olan Antalya Muratpaşa’ya ulaşmak için kullanabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatiflerin de ilk sırasında ise hava yolculuğu yer alıyor. Çünkü Antalya Muratpaşa, Antalya Havalimanı’na son derece yakın. Hava yolculuğu tercih edecekseniz Antalya uçak bileti sayfamıza bakabilirsiniz. Hava yolculuklarınızı daha kolay ve daha rahat bir şekilde gerçekleştirmek için rent a car firmalarından araç teslim alabilirsiniz. Böylelikle 10 dakika içinde Antalya Havalimanı’nda olabilirsiniz. Özellikle çevre il ve ilçelerden seyahat etmeye karar verdiğinizde bu opsiyonu rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Örneğin; Konya araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Antalya Muratpaşa’ya ulaşabilirsiniz. Araç kiralayarak 4 saatlik bir zaman zarfında Konya’dan Antalya Muratpaşa’ya seyahat edebilirsiniz. Antalya Muratpaşa’ya ulaşım sağlamak için değerlendirebileceğiniz son seçenek ise otobüs yolculuğu… Antalya Muratpaşa’nın etrafında bulunan kentlerden ve Türkiye’nin diğer noktalarından bölgeye seyahat etmek için otobüs yolculuğunu da değerlendirebilirsiniz. Bunun için Antalya otobüs bileti fırsatlarına bakabilirsiniz.

Antalya Muratpaşa’da Araç Kiralama

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde hizmet veren rent a car firmaları bulunuyor. Muratpaşa’da araç kiralamak için bu firmalardan birine yönelebilirsiniz. Çeşitli opsiyonlar ve hizmetler sunan Antalya Muratpaşa araç kiralama şirketleri marka ve model zenginliği de sunuyor. Firmalar, hem kiralama opsiyonları hem de araç çeşitliliği sunarak farklı müşteri profillerine ve bütçelere hitap etmeyi de başarıyor. Antalya Muratpaşa araç kiralama fiyatları ise birtakım özelliklere göre farklılık arz ediyor. Bu özelliklerin başında ise marka ve model tercihleri yer alıyor. Marka ve model seçimiyle birlikte yakıt türü konusunda yapılan seçimler, şanzıman tercihleri gibi noktalar da fiyatlara doğrudan etki ediyor. Ayrıca kiralamaya karar vermiş olduğunuz aracın donanım paketi de fiyatların değişmesine zemin hazırlayabilir. Antalya Muratpaşa kiralık araba fiyatları açısından önemli olan bir diğer konu ise kiralama süresi… Kiralama süresi uzadıkça kiralık araba fiyatları bakımından daha karlı bir konuma geçebilirsiniz. Bütün bu unsurlarla birlikte rent a car firmalarının kampanyalarından da istifade edebilirsiniz. Bu sayede ucuz araç kiralama fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Antalya Muratpaşa’da Gezilecek Yerler

Antalya Muratpaşa, turizm bölgesi olduğu kadar doğasıyla ve tarihi kalıntılarıyla da ziyaretçilerinin ilgisini cezbediyor.

  • Aspendos Antik Kenti, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla biliniyor. Hala keşfedilmeyi bekleyen eserlere bünyesinde yer veren antik kent, Muratpaşa’dan yaklaşık olarak 45 km uzaklıkta bulunuyor. Kente ulaşmak için Antalya Muratpaşa kiralık araba seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
  • Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Muratpaşa’da doğal güzellikleriyle öne çıkan lokasyonlardan biri. Doğa ile iç içe olmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Tabiat parkı ve Muratpaşa arası ise 18 km. Antalya Muratpaşa kiralık oto opsiyonlarından yararlanarak parka ulaşabilirsiniz.
  • Karain Mağarası, doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış durumda. Eski dönemlerde tapınak olarak kullanılan Karain Mağarası, Muratpaşa merkezden 40 km uzaklıkta yer alıyor.
  • Ünlü Konyaaltı Plajı da Antalya Muratpaşa’nın gezilecek yerleri arasında bulunuyor. Yüksek oranda doğal yapısını koruyan Konyaaltı Plajı, kumu ve denizi ile tüm turistlerin ilgisini cezbediyor. 7 km uzunluğunda olan plajın Muratpaşa’ya uzaklığı ise 18 km.

Antalya Muratpaşa Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız