Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Araç Kiralama

Yalnızca Erzurum ilinin değil Türkiye’nin de en büyük kış turizm merkezleri arasında yer alan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, özellikle kış aylarında yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi araç kiralama imkânından yararlanarak bölgeyi daha yakından keşfedebilir, eşsiz kar manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kış aylarında dolup taşan bölgede yer alan ünlü kayak merkezi, Palandöken Dağı’nın yamacında konumlanıyor.

Konforlu bir seyahat için Erzurum Palandöken Kayak Merkezi araç kiralama fiyatlarını araştırarak kendiniz için uygun seçeneğe karar verebilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin bu gözde şehrinde yer alan ünlü merkezde, dilerseniz özel ders alarak snowboard veya kayak yapmayı öğrenebilirsiniz. Bölgede uzun süren kış mevsimi nedeniyle kayak yapabileceğiniz zaman aralığı oldukça geniş. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte ekim ayında hizmete açılan kayak pisti, mayıs ayına kadar misafirlerine kapılarını açık tutuyor. Siz de Erzurum uçak bileti alarak ulaştığınız ilde, Erzurum Havalimanı araç kiralama olanağından yararlanarak Palandöken ilçesinde yükselen bu kayak merkezini dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Büyükşehir statüsündeki iller arasında yer alan Erzurum’un Palandöken ilçesinde yer alan kayak merkezi, 22 pisti ve 5 telesiyeji ile kayakseverleri ağırlıyor. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi oto kiralama olanakları ile bölgeye ulaşarak kış tatilinizin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, 2011 yılında Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’na ve 2017 yılında ise Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük üçüncü ili olan Erzurum’un en çok ziyaret edilen turizm destinasyonları arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi, özellikle kayak severlerin büyük ilgi odağı oluyor. 

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi kiralık araç alternatifleri arasından seçim yaptıktan sonra yalnızca kayak merkezini değil civardaki pek çok farklı doğal ve tarihî yerleri de gezebilirsiniz. Dilerseniz Rize araç kiralama olanaklarından yararlanarak komşu illerden bölgeye konforlu bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alan Erzurum’da konumlanan Palandöken Kayak Merkezi’ne nasıl gidilir sorusunun pek çok farklı yanıtı bulunuyor. Erzurum şehir merkezi ile Erzurum Palandöken Kayak Merkezi arasında 20 km’lik bir uzaklık yer alıyor. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi araba kiralama seçeneği ile il merkezinden bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kentin batısında bulunan Erzincan ilinden Erzurum’a ulaşım sağlamak içinse 195 km’lik bir mesafeyi aşmanız gerekiyor. Erzincan araç kiralama alternatiflerini de değerlendirerek kış tatilinizi geçirmek üzere şehre varabilirsiniz.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne hava yolu ile de ulaşım sağlamanız mümkün. Erzurum Havalimanı ile kayak merkezi arasında yalnızca 14 km’lik bir uzaklık bulunuyor. Şehre iniş yaptıktan sonra Erzurum Palandöken Kayak Merkezi kiralık araba fiyatlarını inceleyerek bütçenize en çok hitap eden araçla yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Erzurum şehir merkezinden toplu taşıma seferlerini kullanarak da kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Palandöken - Şehir Merkezi - Konaklı otobüs seferini kullanarak bölgeye ekonomik bir biçimde varabilirsiniz. Erzurum otobüs bileti alarak Erzurum Otogarı’na iniş yaptıktan sonra 8 km’lik bir yol kat ederek Palandöken Kayak Merkezi’nde geçireceğiniz eğlenceli tatilinize başlayabilirsiniz. Sonuç olarak Erzurum’un bu güzide kayak merkezine isterseniz ucuz araç seçenekleri ile isterseniz de hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde Araç Kiralama

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi kiralık araba alternatifini değerlendirerek bölgeye varmak için birkaç pratik adımı takip etmeniz yeterli. İlk olarak Erzurum Palandöken Kayak Merkezi araç kiralama şirketlerini araştırarak kendi beklentilerinize uygun hizmeti sunan firmayı seçebilirsiniz. Daha sonra kaç günlüğüne araç kiralayacağınıza karar vererek şirketin araç teslim gibi imkânlarını inceleyebilirsiniz. Hem konforlu hem de güvenli bir ulaşım seçeneği olan araç kiralama ile dilediğiniz zaman kayak merkezine hareket edebilir, tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Boş zamanlarınızda kiraladığınız araçla şehir turu yapabilir, doğal güzelliklere yakından tanıklık edebilirsiniz. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi kiralık oto alternatifleri her bütçeye uygun zengin seçenekleri ile göz dolduruyor. Siz de kendiniz ve aileniz için en doğru arabayı seçerek unutulmaz anılar biriktirmek üzere yola çıkabilirsiniz.

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek arabanızı kolayca kiraladıktan sonra bölgenin en ünlü lokasyonlarını gezip görebilirsiniz. İşte Palandöken Kayak Merkezi’nin yanı sıra Erzurum’da gezip görebileceğiniz yerler:

  • Çifte Minareli Medrese: Erzurum’un simge yapılarında olan görkemli Çifte Minareli Medrese ile Palandöken Kayak Merkezi ve il merkezi arasında 27 km’lik bir uzaklık bulunuyor. 13. yy sonlarında Selçuklular tarafından yaptırılan medrese, geniş avlusu ve benzersiz işlemeleri ile göz kamaştırıyor.
  • Erzurum Kalesi: Şehrin eşsiz manzarasına sahip olan kale, Yakutiye ilçesinde yükseliyor. İl merkezine ortalama 25 km’lik mesafede konumlanan Erzurum Kalesi, 5. yy Roma Dönemi eserleri arasında öne çıkıyor. Bölgeyi yakından tanımak isterseniz bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.
  • Narman Peribacaları: Kızıl rengi ile adeta masal diyarı havası yaratan Narman Peribacaları, Erzurum’a yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken güzellikler arasında yer alıyor. Erzurum il merkezi ile peribacalarının bulunduğu Narman ilçesi arasında 86, Palandöken Kayak Merkezi arasında ise 103 km’lik bir uzaklık mevcut.


Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız