Erzurum Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 854 ₺
 • Fiat Doblo 909 ₺
 • Renault Clio 5 1.049 ₺
 • Fiat Egea 1.065 ₺
 • Fiat Fiorino 1.107 ₺
 • Renault Clio 1.150 ₺
 • Renault Clio 1.200 ₺
 • Dacia Duster 1.204 ₺
 • Renault Clio 1.248 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 1.400 ₺
 • Renault Megane 1.440 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.799 ₺
 • Renault Megane 2.106 ₺
 • Kia Stonic 2.191 ₺
 • Renault Megane 2.655 ₺
 • Fiat Egea 2.925 ₺
 • Dacia Duster 4.225 ₺

Erzurum Merkez

Erzurum Merkez Araç Kiralama

Doğu Anadolu Bölgesi illeri arasında yer alan Erzurum, Türkiye’de kış turizminin kalbinin attığı lokasyonlar arasında bulunuyor. Özellikle Palandöken Dağı ve kayak merkezi ile yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiye kapılarını açan kent, doğal ve tarihî güzellikleri ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Siz de bu büyükşehiri konforlu bir biçimde dolaşmak isterseniz Erzurum Merkez araç kiralama olanaklarından faydalanabilirsiniz. Kış sporu yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan şehirde, hayvancılık da oldukça gelişmiş durumda. Geçmişi oldukça eski olan kenti ucuz araç seçeneklerini değerlendirerek dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Hayvancılık ve tarım oldukça gelişmiş olduğu için Erzurum bölgesi, gastronomik açıdan da oldukça ileri bir seviyede bulunuyor. Lezzetli yöresel yemeklerin tadına bakmak için kenti, Rize araç kiralama alternatiflerini değerlendirerek de ziyaret edebilirsiniz. Cağ Kebabı ve kadayıf dolması gibi birbirinden leziz tatları ile meşhur şehri, Erzurum Merkez araç kiralama şirketlerinin modern arabaları ile keşfe çıkabilirsiniz.

Erzurum Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erzurum Merkez kiralık otomobil hizmeti ile vardığınız Erzurum’un tarihinin, M.Ö. 4900 yıllarına kadar uzandığı biliniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük 3. ili olan Erzurum’un; batısında Erzincan ve Bayburt, kuzeyinde Rize, Artvin ve Ardahan, doğusunda Kars ve Ağrı, güneyinde ise Bingöl ve Muş yer alıyor. Tarih boyunca; Persler, Romalılar, Sasaniler, Bizanslılar, Selçuklular ve Moğollar gibi devletlerin himayesi altına giren bölge, 1514 yılında Osmanlı Devleti sınırlarına katılıyor. Erzurum, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından da oldukça önemli bir şehir olarak öne çıkıyor. Yeni Türkiye Devleti’nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi, 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu şehirde toplandı. Siz de tüm bu tarihî geçmişin izlerini yakından görmek için Erzurum Merkez araç kiralama fiyatlarını araştırarak şehre geliş planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Şehrin pek çok farklı bölgesinde gezip görebileceğiniz çeşitli turistik lokasyonlar bulunduğu için Erzurum Merkez araba kiralama ile konforlu bir gezi süreci yaşayabilirsiniz. Size özel araçlarla dilediğiniz seyahat rotasını belirleyerek istediğiniz vakitte yola çıkabilirsiniz. Erzincan araç kiralama alternatiflerini değerlendirerek de bu büyükşehire varabilirsiniz.

Erzurum Merkeze Nasıl Gidilir?

Artan nüfus sayısına paralel olarak Erzurum’un ulaşım olanakları da günden güne artış gösteriyor. Erzurum’un merkezinden dilediğiniz bölgesine kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz seçenekler mevcut. Erzurum Merkez oto kiralama hizmeti sayesinde seyahat edebileceğiniz şehir ile Erzurum Havaalanı arasında 16 km’lik bir mesafe bulunuyor. Erzurum otobüs bileti alarak ulaşım sağladığınız Erzurum Otogarı ise şehir merkezine yalnızca 8 km uzaklıkta konumlanıyor. Ulaşım merkezlerine yakınlığı ile dikkat çeken Erzurum’da araç teslim noktalarına uğrayarak kiralık arabanızı alabilirsiniz.

Erzurum uçak bileti alarak havalimanına iniş yaptıktan sonra buradan kalkan servisleri ya da Erzurum Belediyesi’ne ait şehir içi otobüs hatlarını kullanarak merkeze rahatlıkla varabilirsiniz. Havalimanına iniş saatinize uygun servis saatini seçerek şehre ulaşabilir, isterseniz de Erzurum Havaalanı’nın yakınından geçen; 250, 290, 291 ve 517 hat no’lu otobüsleri tercih edebilirsiniz. Şehre konforlu bir biçimde ulaşmak içinse Erzurum Havalimanı araç kiralama olanaklarından dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Kara yolu ile Erzurum Otogarı’na geldikten sonra ise K4 numaralı otobüs hattının seferleri ile şehir merkezine varabilirsiniz.

Erzurum Merkezde Araç Kiralama

Erzurum Merkez araç kiralama firmaları, konforlu bir ulaşım gerçekleştirmeniz için titizlikle hizmet veriyor. Bu firmalar, araç kiralamanın yanı sıra isteğe bağlı olarak özel şoför desteği, sigorta, kasko ve navigasyon gibi avantajlar da sunuyor. Öte yandan araç kiralama firmaları da bu süreçte yaşayabileceğiniz her sorununuzda yanınıza oluyor. Farklı modelde ve özellikte araçlar arasından dilediğinizi seçerek bölgeye yolculuk yapabilirsiniz. Erzurum Merkez kiralık araba fiyatları, her bütçeye hitap eden alternatifleri ile öne çıkıyor. 

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Tarih öncesi çağlara dayanan geçmişi, dağların yamacına kurulu ilçeleri ve görkemli tarihî eserleri ile Erzurum Merkez kiralık araç hizmetinden faydalanarak gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor:

 • Üç Kümbetler: Anadolu Selçuklular döneminde inşa edilen Üç Kümbetler, devlet büyüklerine ait anıt mezarlar olarak bölgede yükseliyor. İhtişamlı mimarisi ile görenleri büyüleyen bu kümbetler, Erzurum’un merkez ilçeleri arasında yer alan Yakutiye’de konumlanıyor. Erzurum Merkez kiralık araba imkânınız ile Yakutiye’ye varmak için 27 km’lik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor.
 • Palandöken: Yalnızca Erzurum’un değil Türkiye’nin de en önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Palandöken’in yüksekliği 3176 metreye kadar çıkıyor. Erzurum’un  merkezi ile arasında yalnızca 9 km bulunan Palandöken bölgesinde hem eşsiz kar manzaralarına tanık olabilir hem de kayak sporu yapabilirsiniz.
 • Tortum Şelalesi: 48 metre yüksekten boşalan suları ile görkemli bir görüntü oluşturan Tortum Şelalesi, dünyanın en yüksek üçüncü şelalesi konumunda bulunuyor. Tortum Gölü’nün Tek Vadisi’ne döküldüğü yerde oluşan şelale ile Erzurum’un merkezi arasındaki mesafe ise ortalama 90 km. Şehre ziyaret ederseniz bu şelalenin kenarında serinleyebilirsiniz.
 • Erzurum Kalesi: Urartular döneminde yapılan bu heybetli kale, Yakutiye bölgesinde yer alıyor. Akşamları ışıl ışıl görüntüsüyle şehri selamlayan yapı, uzun dış kale surları ile dikkat çekiyor. Erzurum merkez araç kiralama hizmeti ile şehre gelerek Erzurum Kalesi’ni yakından görebilirsiniz.
 • Atatürk Evi Müzesi: Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele döneminde Erzurum’a geldiği sırada 52 gün kaldığı konak müzeye dönüştürülerek 1984 yılında ziyarete açıldı. Eskiden Alman Konsolosluğu’na ait olan bina, Erzurum merkezden 27 km uzakta yer alan Yakutiye’de bulunuyor.


Erzurum Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız