Erzurum Yakutiye

Erzurum Yakutiye Araç Kiralama

Erzurum, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Erzurum şehri Palandöken Dağı’nın temas sahasında bulunuyor. Bu şehir Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük üçüncü şehri olarak biliniyor. Aynı zamanda Erzurum, toplum arasında Doğunun Paris'i olarak da isimlendiriliyor. Şehrin yapısı plato özelliği taşıyor. Erzurum'un kendine özgü yöresel unsurları bulunuyor. Yemekleri, kıyafetleri ve müzikleri doğu ve batıdan ayrı sadece şehre özgü olarak nitelendiriliyor. Köklü bir tarihe sahip olmasının yanı sıra birçok tarihi mekâna da ev sahipliği yapıyor. Yakutiye ise Erzurum'un büyük ilçeleri arasında yer alıyor. Erzurum'un merkezinde bulunarak şehir merkezinin büyük bir kısmını Yakutiye ilçesi oluşturuyor. Erzurum ve halkı için önemli bir yere sahip olduğu bilinen Yakutiye, oldukça eski bir yerleşim yeri. Erzurum Yakutiye araç kiralama hizmeti alarak bu büyük şehri gezmeye çıkabilirsiniz. Komşu illerden de araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Muş ya da Bingöl araç kiralama olanaklarından faydalanabilirsiniz. Yakutiye ilçesi merkezi bir lokasyonda konumlandığı için diğer ilçelere ulaşmak daha kolay bir hale geliyor. Bu nedenle Erzurum Yakutiye kiralık araba bulabileceğiniz birçok firmayı bünyesinde bulunduruyor.

Erzurum Yakutiye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tüm illerde olduğu gibi Erzurum'un da kendine özgü bir geçmişi ve tarihçesi bulunuyor. Bu nedenle Erzurum'u keşfe çıkmadan önce bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Erzurum'un coğrafi konumu elverişli olması sebebiyle Anadolu'daki en eski yerleşim yerlerinden biri olarak varlığını sürdürüyor. Diğer uygarlıklara yakın olması, eski bir yerleşim olmasını açıklıyor. Ancak doğa koşullarında yaşanabilir bir iklim sunması halk için önem arz ediyor. Arkeolojik çalışmalar esnasında ortaya çıkan bazı taş materyaller bölgedeki yerleşimin "Yontma Taş Devri’ne" kadar uzandığını gösteriyor. Yakın bölgelerdeki buluntular ise "İlk Tunç Çağı’nda" geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu kanıtlıyor. Bu şehrin tamamına merkez olan Erzurum Yakutiye oto kiralama yaparak şehri görmenize olanak sağlıyor. Erzurum Yakutiye araç kiralama fiyatları, ekonomik anlamda müşterilere avantajlı fiyatlar sunuyor. Kışları sert geçtiği bilinen Erzurum'u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız bünyesindeki firmalardan dilediğiniz modelde araç teslim alabilirsiniz.

Erzurum Yakutiye'ye Nasıl Gidilir?

Otobüs, uçak ve tren gibi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Şehre hangi araçla ulaştığınız fark etmeksizin Erzurum Yakutiye kiralık araç bulabilmeniz fazlasıyla kolay. Ulaşım yollarından biri olan uçak ile Erzurum'u ziyaret etmeye karar verdiyseniz yolculuğunuz Erzurum uçak bileti ile başlayıp Erzurum Havalimanı’nda son buluyor. Devamında Erzurum Havalimanı araç kiralama şirketlerini 1 km kadar yakınlarında bulabilirsiniz. Birkaçı hakkında bilgi edindikten sonra aracınızı kiralayabilirsiniz. Erzurum'a otobüs seferleri ile de ulaşım sağlanıyor. Bulunduğunuz her ilden Erzurum otobüs bileti alabilirsiniz. Erzurum Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kadar otobüs seferleri ile geliyorsunuz. Sonrasında terminale en yakın Erzurum Yakutiye araç kiralama şirketlerini 7 km mesafede bulabilirsiniz. Dilerseniz online rezervasyon yaparak bulunduğunuz yere araç çağırabilirsiniz. Erzurum'a tren ile ulaşmak isteyen ziyaretçiler Doğu Ekspres hattını kullanıyor. Doğu Ekspresi, özellikle seyyahlar için tercih edilen bir ulaşım yolu. Erzurum'a vardığınızda tren istasyonu çevresindeki firmalardan ucuz araç kiralayabilirsiniz. Firmaların size sunduğu avantaj ve imkanlardan dilediğiniz gibi faydalanabilir, kısa veya uzun süreli araç kiralama modelini tercih edebilirsiniz.

Erzurum Yakutiye’de Araç Kiralama

Erzurum'un yerlileri Dadaş olarak tanınıyor. Dadaşlar Diyarı olarak bilinen Erzurum Yakutiye araç kiralama firmaları kusursuz bir hizmet deneyimi sağlıyor. Bünyelerinde sezonu takip eden araçlar bulunduruyor. Her bir aracın muayenesi, bakımı ve rutin kontrolleri aksatmadan yapılıyor. Güvenli bir gezi ya da seyahat için çok güçlü bir ekiple çalışıyor. Her zevke uygun modelde arabayı filolarında bulunduruyor. Aynı zamanda kalabalık ailelerin veya arkadaş gruplarının ihtiyaç duyabileceği modelde minibüs seçenekleri de mevcut. Araçlar birçok kategoride yer alıyor. Ekonomik, orta, lüks, SUV, üst ve karavan kategorilerinde araç kiralama hizmetleri bulunuyor. Erzurum Yakutiye kiralık araba fiyatları bütçenize katkı sağlamada da yardımcı oluyor. Her bütçeye uygun fiyat skalası sunuluyor. Ayrıca kısa süreli kiraladığınız aracın kiralama süresini de uzatma imkanınız bulunuyor. Sonrasında kendi aracınızın rahatlığında aracı güvenle kullanabilirsiniz.

Erzurum Yakutiye'de Gezilecek Yerler

  • Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum Yakutiye kiralık oto ile ulaşım sağlanacak bir lokasyon. Kış turizminin kalbinin attığı yer olarak nitelendirilen kayak merkezi ziyaretçilerine eğlenecek alanlar sunuyor. Kayak ya da snowboard tutkunları için oldukça büyük bir alandan oluşuyor. Aynı zamanda tesis içinde teleferik ve telesiyej ile dağın doruklarına ulaşabilirsiniz.
  • Erzurum Ulu Camii, 1179 yılında Saltuklu Emiri tarafından yaptırılıyor. Çifte Minareli Medrese ile yan yana oluşu iki farklı tarihi yapıyı aynı konumda ziyaret etme olanağı sunuyor. Bu yapılar Erzurum'un merkezinde bulunuyor. 
  • Erzurum Kalesi, Bizans dönemine ait bir yapı olduğu biliniyor. İçerisi hamam ve mezarları çevreleyen surlardan oluşuyor. Kazı çalışmalarına hala devam edilen kale içinden çıkan gülle toplarını görmek mümkün. Tarihin tozlu raflarında gezinmek ve o zamanlara ait yapıları incelemek isterseniz Erzurum Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
  • Üç Kümbetler Erzurum Yakutiye araba kiralama işleminden sonra ziyaret edebileceğiniz ilk mekan olabilir. Orta Çağ’dan kalma konik çatılı bir yapı olduğu görülüyor. Bu yapının çevresi anıt taş mezarları ile dolu. Eskiden ölüleri son yolculuğuna uğurlamak için kullanılan bir yapı olduğu söyleniyor.


Erzurum Yakutiye Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız