İzmir Bayındır

İzmir Bayındır Araç Kiralama

Türkiye’nin en büyük üç kentinden biri olan İzmir’in güneydoğusunda yer alan Bayındır ilçesi, 588 km2’lik bir alanda yer alıyor. Kentin %4,91’ini kaplayan ilçe, 86 metre denizden yükseklikte bulunuyor. Tarım alanlarıyla ön plana çıkan bu ilçede, hizmet sektörü de oldukça gelişmiş olan iş alanları arasında. Verimli ovaları ile tarım konusunda aktif köyleri bulunan bu ilçede, oldukça farklı turistik alanlar da mevcut.

Kültür, tarım, turizm ve hizmet gibi alanlarda gelişmiş olan İzmir Bayındır ilçesine gitmek isteyenler için sunulan İzmir Bayındır oto kiralama hizmeti, misafirlerin rahat ulaşımı açısından oldukça önemli bir yere sahip. İzmir Bayındır kiralık oto ile merkezden veya ilçeden ulaşım sağlamak isteyenler bu araçlar ile gezilerinin rotalarını daha rahat şekilde belirleyebiliyor.

İzmir Bayındır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Bayındır kiralık araba fırsatlarını öğrenmeden önce Bayındır ilçesinin bilinmeyenleri öğrenmek gerekiyor. Bu sayede İzmir Bayındır ilçesinde gezilecek alanların rotası belirleniyor ve bu alanda gezmek isteyenler İzmir Bayındır araç kiralama şirketleri tarafından onlara sunulan arabalarla oldukça kolay ve belirli güzergahlar üzerinden ulaşım sağlayabiliyor.

İzmir Bayındır ilçesi, M.Ö. Hitit’in, Frigya’nın ve Lidya’nın, M.S. ise sırasıyla Bizans’ın, Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın hakimiyeti altına girmiş. Bu nedenle tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla kültürel anlamda da oldukça gelişmiş bir ilçe konumunda. Bu sebeple de tarihi ve kültürel anlamda gezi alanları oldukça fazla.

Bununla birlikte İzmir Bayındır araç kiralama fiyatları ile uygun bütçeler doğrultusunda ilçede bulunan tarım alanlarını da gezmek mümkün. Bu alanlar arasında Bayındır ilçesinde yetiştirilen süs bitkisi tarım alanları da mevcut. Son yıllarda dış mekan süs bitkilerinin üretiminde üretim artışına sahip olan Bayındır ilçesinde 101 çeşit çiçek yetiştiriliyor.

İzmir Bayındır’a Nasıl Gidilir?

İzmir Bayındır ilçesi, merkeze uzak olarak konumlandırılan ilçelerden biri. Bu nedenle de İzmir Bayındır kiralık araç hizmetleri ile ulaşımın daha kolay hale getirilmesi gerekiyor. Buna uygun olarak İzmir Bayındır ilçesine farklı alanlardan sunulan belirli rotalar üzerinden bu araçlarla ulaşım gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

İzmir uçak bileti satın alarak şehre gelen yolcular, İzmir Adnan Menderes Havaalanı araç kiralama şirketleri aracılığıyla sunulan kiralık araçlar ile Bayındır ilçesine kolayca ulaşım sağlayabiliyor. Havaalanı’na 67,1 km uzaklıkta yer alan İzmir Bayındır ilçesine 1 saat içerisinde varış sağlamak mümkün. Aynı şekilde İzmir otobüs bileti ile şehre gelenler için ise otogara yakın konumlarda yer alan araç kiralama firmaları ile ilçeye geçiş yapılabiliyor.

İzmir Bayındır ilçesine yakın konumda yer alan şehirlerden biri olan Manisa 62 km, Aydın 97 km ve Balıkesir ise 201 km uzaklıkta yer alıyor. Buna uygun olarak söz konusu illerden araç kiralama firmalarının sunduğu her bütçeye uygun ucuz araçlar ile ulaşım sağlayabilmek mümkün. Örneğin, Manisa araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz.

İzmir Bayındır’da Araç Kiralama

İzmir’in merkeze uzak ilçelerinden biri konumunda yer alan Bayındır’da birçok farklı yerleşim alanı bulunuyor. Bu yerleşim alanlarının yanı sıra tarihi, kültürel veya farklı ilgi çeken turizm alanları olarak sunulan da pek çok farklı alan yer alıyor. İzmir Bayındır araç kiralama firmaları, seyahatsever misafirler için birbirinden farklı imkanlar sunuyor.

İzmir Bayındır kiralık araba fiyatları ile bütçenize uygun bir mode bulabilirsiniz. Farklı araç kiralama şirketleri tarafından sunulan bu araçlar ile İzmir’in Bayındır ilçesinde veya bu ilçeye yakın pek çok yerde ulaşım sınırlaması olmaksızın gezebilmek mümkün hale geliyor.

İzmir Bayındır araç kiralama fırsatları pek çok firma tarafından sunuluyor. Bu firmalar arasından yolcular araç zevklerine, yolculuk yapacak kişi sayısına, araç içi konfor özelliklerine, yakıt durumuna, bütçesine ve araçların teknik özelliklerine uygun şekilde tercih yapabiliyor. 

Tüm bunların yanı sıra pek çok araç kiralama şirketi, kullanıcılar için araç teslim tarihini uzatabilme ve istedikleri zamanlarda da bu araçların teslim edilebilme imkanı sunuyor. Bu şekilde ulaşım ve belirlenen seyahat planlaması da çok daha konforlu hale geliyor.

İzmir Bayındırlık Gezilecek Yerler

  • İzmir Bayındır ilçesinde ziyaret edilebilecek birçok yer bulunuyor. Bunlardan biri de sağlık alanında oldukça sık tercih edilen Ergenli ve Dereköy Kaplıcaları. Bayındır ilçesinin kuzeydoğusunda yer alan bu kaplıcalar ilçe merkezine 15,8 km uzaklıkta bulunuyor. 40 ila 50 derecelerde değişen su sıcaklığı ve suyun içerisinde yer alan 32 farklı mineral ile bu kaplıcalar Bayındırlık ilçesine gelenler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.
  • İzmir Bayındır araba kiralama fırsatlarıyla ilçeye gelenler tarafından ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri de Aslan Kavak Ağacı. Yaşı bin üç yüz olarak tahmin edilen bu ağaç da meraklıları tarafından sıklıkla ziyaret alan yerlerden biri olma özelliğine sahip. Kızıloba Köyü içinde yer alan bu ağaç ise Bayındır merkeze 21 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Bunların yanı sıra İzmir Bayındır ilçesinde kültürel anlamda yüksek değere sahip olan kutsal mekanlar olarak Cinli Mescit ve Türbesi, Hacı İbrahim Ağa Camii, Dar’ül Kurra Camii ve Ermeni Kilisesi gibi birbirinden farklı alanlar bulunuyor. Her biri merkeze yakın konumda yer alan bu mekanlar hem ziyarete hem de ibadete açık.


İzmir Bayındır Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız