İzmir Çeşme Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 1.200 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

İzmir Çeşme

İzmir Çeşme Araç Kiralama

Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olarak bilinen İzmir, sahip olduğu doğal güzellikleri, yoğun nüfusu, gelişmişliği ve sahip olduğu önemli mekanlar ile dikkat çekiyor. İzmir içerisinde ayrıca tatil beldelerinin de dikkat çektiği görülüyor. Hem tarihi hem de kültürel pek çok değeri içerisinde barındıran İzmir’in Çeşme bölgesi de özellikle turistler ve tatilseverler tarafından ilgi görüyor. Sosyal etkinliklere ve gezilecek yerlere sahip olmasının yanında huzurlu ve keyifli bir tatil yapmaya da olanak tanıyan Çeşme, her geçen gün daha çok dikkatleri üzerine çekiyor. Arzu etmeniz halinde sizler de bu bölgede tatil yaparak İzmir Çeşme’nin keyfini çıkarabilirsiniz. Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir’in tadını keyifli bir şekilde çıkarmak da mümkün.

İzmir’e bağlı olan Çeşme’yi ziyaret etmek istiyorsanız araç kiralama imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu bağlamda İzmir Çeşme araç kiralama işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolay. Her türlü zevke ve bütçeye uyumlu olabilecek şekilde araç kiralamak için İzmir Çeşme oto kiralama hizmetlerinden faydalanabiliyor olmanız da sizlere büyük bir avantaj sağlıyor. 


İzmir Çeşme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir’in 94 kilometre batısında yer alan Çeşme, pek çok tatilsever tarafından her yaz mevsiminde sıklıkla ziyaret ediliyor. Mavi bayraklı plajları ve yüksek sosyal yaşantısı ile Çeşme, her yıl hem yerli tatilciler hem de turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yıl boyunca devam eden festivalleriyle bilinen ve eğlencenin hiç bitmediği İzmir Çeşme’de Ege Bölgesi’nin zeytinyağlıları ile de lezzet turuna çıkabilirsiniz. 

Roma Dönemi içerisinde adı Cyrus olarak bilinen bölgenin 12 İyonya kentinden birisi olması ve uzun yıllar boyunca Lidyalılar ve Persler tarafından yönetilmesi sonrası, 14. yüzyılda Osmanlı himayesine geçtiği biliniyor. Farklı kültürlerin ve tarihi dönemlerin de etkisinde kalmış olan bu bölgenin bu sebeple etnik anlamda oldukça zengin olduğu da anlaşılıyor. Çeşme’ye giden kişilerin muhakkak görmesi gereken Osmanlı yapıtları arasında Çeşme Kalesi ve Kervansaray yer alıyor.

Çeşme düşünülünce ilk akla gelen şeylerden birisi de rüzgar sörfü oluyor. Bu sporu yapabilmek için en uygun yerlerden biri olan tatil beldesinde sıklıkla rüzgar sörfü yapıldığı görülüyor. Bu sporu ilk kez yapacak kişiler için ise deneyimli hocalar bulunuyor. Bölgede herkesin bu adrenalin dolu ve keyifli aktiviteyi yapma imkanının bulunması da dikkat çekiyor. 

Bu son derece keyifli ve renkli yazlık bölgenin keyfini çıkartmak için ise İzmir Çeşme kiralık araç hizmetlerinden yararlanmak mümkün oluyor. Hem tatil yapmak hem de keyifli bir şekilde bölgeyi gezmek isteyen kişilerin bölgede bulunan İzmir Çeşme araba kiralama noktalarından diledikleri modeldeki ve özellikteki aracı kiralaması mümkün oluyor. Bu noktalarda her zevke ve bütçeye uygun araç modeline rastlamak da mümkün oluyor.

Bölgeyi rahatından ödün vermeden gezmek isteyen kişilerin İzmir Çeşme kiralık araba avantajlarından faydalanması mümkün oluyor. Bu sayede kolaylıkla gezi noktalarını ziyaret etme şansı bulunuyor.


İzmir Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

İzmir Çeşme’ye gidebilmek için tercih edilebilecek olan pek çok alternatif bulunuyor. Özellikle İstanbul’dan İzmir’e gitmek isteyen kişiler, öncelikli olarak hava yolunu tercih ediyor. Bunun için öncelikle İzmir uçak bileti almak gerekiyor. İstanbul’dan İzmir’e uçakla gidilmesi halinde 1 saat 10 dakikalık bir yolculuk gerçekleştirmek yeterli oluyor. 

Bazı kişilerin ise kara yollarını tercih ettiği görülebiliyor. Otobüsle İstanbul’dan İzmir’e gitmek isteyen kişilerin önce İzmir otobüs bileti alması gerekiyor. Otobüsle İzmir’e vardıktan sonra ise servisler aracılığıyla ya da özel bir araçla Çeşme bölgesine gitmek mümkün oluyor. 

Hava yollarını tercih eden ziyaretçiler için İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama imkanının bulunması da dikkat çekiyor. Havalimanı içerisinde araç kiralama hizmetlerine erişim sağlayabilir olmak ziyaretçiler için büyük bir avantaj sağlıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme’ye gitmek için ise 94,3 kilometre, yani 1 saatlik bir yolculuk yapmak gerekiyor. 

İzmir Çeşme araç kiralama şirketlerinden araç kiralanması halinde ise İzmir Çeşme’ye oldukça yakın olan Manisa’ya 125,4 kilometre yol kat ederek 1 saat 34 dakikada varmak mümkün. Manisa’nın yanı sıra İzmir Çeşme’den Aydın’a da 190,6 kilometre yol kat ederek 2 saat 2 dakikada gidilebiliyor. Bu yolculuğu gerçekleştirebilmek için de İzmir Çeşme kiralık oto hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabiliyor olmak da büyük bir artı sağlıyor.

Aynı şekilde bu şehirlerden de araç kiralayarak İzmir Çeşme’ye ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, Manisa araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir, İzmir’e konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.


İzmir Çeşme’de Araç Kiralama

İzmir Çeşme’de rahatlıkla tatil yapmak ve bölge içerisindeki yerleri konforundan ödün vermeden gezmek isteyen kişilerin İzmir Çeşme araç kiralama firmaları tarafından sunulan araç kiralama hizmetlerinden faydalanması mümkün. Üstelik bu firmalar içerisinde farklı fiyat aralıklarına sahip pek çok arabaya erişim sağlamanın mümkün olması da büyük bir avantaj.

Bölgede araç kiralamak isteyen kişiler, öncelikle İzmir Çeşme araç kiralama fiyatları araştırması yapıyor. Her bütçeye uyumlu olabilecek şekilde araba kiralama hizmeti veren firmalardan müşterilerine diledikleri gibi araç kiralaması mümkün oluyor. Aracın kiralandığı gün sayısına, şoför istenip istenmemesine, aracın modeline ve sahip olduğu özelliklere bağlı olarak İzmir Çeşme kiralık araba fiyatları değişiklik gösteriyor. Bu değişiklikler sayesinde herkesin kendine uygun ucuz araç tercihinde bulunabilmesi mümkün oluyor. 

Aracın kiralanması halinde çok kısa bir sürede araç teslim işlemleri gerçekleştiriliyor. Araç teslim alındıktan sonra belirlenmiş gün sayısı süresince aracın kullanımı kişilerin sorumluluğunda oluyor. Bu sayede konforlu ve güvenli bir şekilde gezinin tadını çıkarmak mümkün oluyor. 


İzmir Çeşme Gezilecek Yerler

İzmir Çeşme, pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan bir tatil beldesi olarak öne çıkıyor. Bölgede gezilebilecek pek çok yer bulunuyor. 

  • Çeşme Kalesi: Çeşme’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olan Kale ile Çeşme arasında 2 dakikalık bir mesafe bulunuyor. Bu yerin şehir merkezine uzaklığı ise 93,1 km. Araç tesliminden sonra bu mesafeyi aşarak kaleye ulaşabilirsiniz.
  • Ildırı: Bölgenin kökeni açısından önem arz eden Ildırı’ya gitmek, tatilinize farklı bir boyut kazandırıyor. Burası Çeşme’ye 18,1 kilometre uzaklıkta kalıyor. 
  • Erythrai Antik Kenti: Çeşme’ye gidenlerin kesinlikle gitmesi önerilen Antik Kent’e ulaşabilmek için ise 18,3 kilometre yol kat etmek gerekiyor.


İzmir Çeşme Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız