İzmir Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Peugeot 301 1.416 ₺
  • Dacia Duster 1.500 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 5 1.600 ₺

İzmir Otogarı

İzmir Otogar Araç Kiralama

Ege’nin gözde kıyı kentlerinden olan İzmir sahip olduğu sosyal, kültürel ve turistik değerleriyle öne çıkıyor. Deniz kenarındaki tatil beldeleri, tarihi sokakları ve Ege mutfağıyla İzmir sevilen destinasyonlar arasında. Dört mevsimde ayrı tatil konseptleri barındıran İzmir’e genellikle hava ve kara yolu hatları üzerinden ulaşılıyor. Otobüsler uzak ve yakın şehirlerden İzmir’e direkt ulaşmanın hesaplı bir yolunu sunuyor. Şehir dışından gelen ve şehir dışına giden otobüslerin toplandığı İzmir’in büyük otobüs terminali İzotaş olarak biliniyor. Otogardaki İzmir araç kiralama hizmetleriyle İzmir seyahatinizi konforlu bir şekilde sürdürebilirsiniz.


İzmir Otogar Genel Bilgiler

1998 yılında resmi açılışı gerçekleşen İzmir Otobüs Terminali, otel işletmesi ve sanayi sitesi ile gelişmiş bir dinamiğe sahip. İzmir Otogar’da 74’ü şehirler arası olmak üzere toplamda 128 peron bulunuyor. Otogar içerisinde hizmet veren 86 yazıhanenin yanı sıra 195 ulaşım firması faaliyet gösteriyor. Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Mardin Seyahat, Kontur Turizm ve Lüks Mersin gibi birçok işletme İzmir Otogar’da sefer düzenliyor. Her yıl milyonlarca şehirler arası yolcunun seyahatlerini gerçekleştiren İzmir otogar araç kiralama hizmetleriyle de transfer sürecinde sizlere destek sağlıyor.


İzmir Otogar Araç Kiralama Fiyatları

Aydın, Manisa ve Uşak’a komşu olan İzmir yerli ve yabancı yolcularını kapsamlı otobüs terminalinde karşılıyor. Yolcu ihtiyaçlarını gözeten ve karşılayan İzmir Otogar’da hizmet veren birçok araç kiralama firması da bulunuyor. Kiralama firmaları sahip oldukları araç filosu ve hizmet şartları kapsamında değişen maliyet aralıklarına sahip. İzmir otogar araç kiralama fiyatları temelde kiralanan aracın modeline, kapasitesine, kiralama aralığına ve kilometre özelliklerine göre değişiyor. Kiralık aracın İzmir çevresinde mesafe ve kullanım süresi arttıkça kiralama fiyatlarında artış görülebiliyor.


İzmir Otogar Sefer Bilgileri

İzmir konumu itibarıyla kıyı kenti olmasına rağmen kara yolu hatlarıyla pek çok şehire bağlanıyor. İzmir yolculuğuna kara yolu ile devam etmek isteyenler için otobüsler ideal bir seyahat seçeneği oluyor. İzmir Otogar’daki otobüs firmaları yolcuların gidiş noktasına bağlı olarak ayrı markalar altında sıralanıyor. Kamil Koç başta olmak üzere her şehirde hizmet veren firmalardan yerel firmalara kadar birçok işletme bir arada bulunuyor. Bayram dönemleri ve yaz sezonu dahilinde İzmir Otogar’da belirli bir yoğunluk yaşanıyor. Bununla birlikte İzmir otogar araç kiralama firmaları farklı ulaşım ihtiyaçlarına uygun araçlar barındırıyor.


İzmir Otogar’dan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir merkeze 12 km uzaklıktaki Otobüs Terminali uzun ve kısa seyahatlerde İzmir’in ilk durakları arasında. Bir İzmir otobüs bileti alarak şehre geldiğinizde terminalden şehrin farklı bir noktasına geçebilmek için aktarma yapmalısınız. İzmir Otogar’dan şehir merkezi ve çevresine genellikle ESHOT hatlarıyla ulaşılıyor. ESHOT hatlarının yanı sıra otogardaki kiralama şirketlerinden araç kiralayarak İzmir tatiliniz boyunca esnek ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Uygun maliyetlerde kiraladığınız aracınızla otogardan başlayarak İzmir’in kıyı beldelerini ve turistik merkezlerini de gezebilirsiniz.


İzmir Gezilecek Yerler

  • Yemyeşil doğası ve masmavi Ege’ye açılan kıyı şeridiyle İzmir’de müzelerden antik kentlere görmeniz gereken pek çok değer var. Bu değerlerin başında Agora Ören Yeri şehir merkezine 10 dakika mesafede ziyaret edebileceğiniz noktalar arasında.
  • İzmir’den araç kiralayarak ulaşabileceğiniz diğer mekanlar içinde ünlü Efes Antik Kenti ise merkezden 75 km uzaklıkta bulunuyor. Antik kent çevresinde fotoğrafını çekebileceğiniz ve tarihi keşfedebileceğiniz önemli kültürel miras parçaları sergileniyor.
  • Aydın araç kiralama yaparak İzmir’deki turistik merkezlere kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. İzmir’deyken Bademler ve Şirince’yi ziyaret edebilir, yerel kültürün mimari ve gastronomik güzelliklerini deneyimleyebilirsiniz.


İzmir Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız