İzmir Çiğli Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Symbol 1.000 ₺
 • Renault Clio 1.008 ₺
 • Kia Rio 1.151 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.156 ₺
 • Ford Focus 1.410 ₺
 • Ford Puma 1.657 ₺

İzmir Çiğli

İzmir Çiğli Araç Kiralama

Sosyoekonomik bağlamda İzmir’in en popüler semtleri arasında yer alan Çiğli, kentin önde gelen sanayi ve ticaret merkezlerinden bir tanesi. Tarım ve hayvancılık alanlarında da yüksek standartlara sahip olan ilçe, kentin ticari konuklarına büyük oranda ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birinin sahibi Çiğli’yi popüler kılan bir diğer detayı ise doğal güzellikleriyle elde ettiği turizm hacmi oluşturuyor. Bu bağlamda büyük bir konaklama yelpazesine sahip olan kent, ayrıca İzmir Çiğli araç kiralama olanaklarında da geniş bir çeşitlilik sunuyor. Özel konumunda sunduğu ulaşım kolaylığıyla da popüler lokasyonlar arasında yer alan semtin özgün güzelliklerini doyasıya yaşamak için sunulan oto kiralama tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Bunun için semtin farklı kesimlerinde hizmet sunan İzmir Çiğli araç kiralama şirketleri ile iletişim kurabilir, tercihlerinize hitap eden hizmetler arasından ideal aracı tercih edebilirsiniz.


İzmir Çiğli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

19. yüzyılın sonlarında başlayan yerleşim tarihiyle yeni yerleşim birimleri arasında yer alan Çiğli, öte yandan en gelişmiş İzmir ilçelerinden de bir tanesi. İzmir Çiğli oto kiralama olanağıyla ulaşabileceğiniz semt, sosyal açıdan kentin önemli olanaklarının devamı niteliği taşıyor. Bu sayede hızlı gelişen ve gelişimini sürekli kılabilen sosyal lokasyonlar arasında geliyor. Öte yandan İzmir Körfezi’nin kuzey kıyılarına kurulu konumda bulunuyor. Böylece kentin güzel köşelerinden birini, kendi özgün kimliğini sunuyor. Bereketli havzasında varlığını koruyabilen envaiçeşit kuş ve diğer hayvan türleriyle belgesellere konu olan semt, doğal güzellikleri sayesinde turizm sektöründe de iddialı bir duruş sergiliyor. Öte yandan Menemen, Karşıyaka ilçeleriyle komşu olan semti İzmir’in tüm kesimlerine eşit mesafede konaklamak için de tercih edebilirsiniz. Konuklarına gelişkin konaklama, gezi ve aktivite imkanları sunan Çiğli, bu bağlamda kentin pek çok popüler tatil lokasyonuna yakınlığıyla da avantaj sunuyor. İzmir Çiğli araba kiralama seçenekleri arasından ideal tercihinizi yaptıktan sonra İzmir’in güzel köşelerine kolay erişim sağlayabilirsiniz.


İzmir Çiğli’ye Nasıl Gidilir?

Sahip olduğu coğrafi konumla ulaşım kolaylığı sunan Çiğli; hava yolu ve kara yolu ile erişim sağlayabileceğiniz lokasyonlar arasında bulunuyor. İzmir’e havalimanı sahibi kentlerden kalkan uçak seferlerini değerlendirmek, Çiğli’ye ulaşımın en pratik yolunu oluşturuyor. Menderes’te yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı, Çiğli’ye yalnızca 53 km mesafede yer alıyor. Bu yolculuğa başlamadan önce İzmir uçak bileti satın almalısınız. Üstelik İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarak Çiğli’ye çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin tüm kentlerinden kalkan otobüs seferleriyle Çiğli’ye ulaşım ise düşünebileceğiniz bir diğer yöntem. İzmir otobüs bileti satın alarak bu yolculuğa başlayabilirsiniz. 29 km mesafede yer alan İzmir Otogarı’nda iniş yaptıktan sonra İzmir Çiğli kiralık oto olanaklarını değerlendirerek semte erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Öte yandan İzmir Çiğli araç kiralama fiyatları açısından sunulan cazip teklifler, İzmir’e komşu illerden Çiğli’ye ulaşımda özel araç kullanımını cazip kılabilir. Bu bağlamda Manisa ve Aydın araç kiralama alternatifini düşünebilirsiniz. Çiğli - Manisa arasındaki mesafe 130 km iken Çiğli - Aydın arasında 195 km mesafe bulunuyor.


İzmir Çiğli’de Araç Kiralama

İzmir’in en gelişkin semtlerinden olan Çiğli’de zengin araç kiralama olanaklarına erişebilirsiniz. Pek çok açıdan kentin önemli muhitleri arasında yer alan semtteki İzmir Çiğli araç kiralama firmaları, bu bağlamda iki farklı alternatif eşliğinde araç kiralama imkanı sunuyor. Dilerseniz standart araç kiralama hizmetleri, dilerseniz belirli hizmetler veya süreçler için oluşturulan hizmet seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu noktada her iki seçenek içerisinde de hizmet olanağı ve fiyat şekillendirmesi yapabilmek mümkün. Günlük, haftalık, aylık gibi süreçlerde araç kiralama olanaklarının yanı sıra saatlik gibi transfer ulaşım kiralamaları yahut daha uzun süreli araç kiralamaları yapabilirsiniz. Farklı marka ve model araçlar içerisinde çeşitli kullanım beklentilerine yanıt verebilen İzmir Çiğli kiralık araba seçeneklerine erişmek de ayrıca mümkün. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar arasında bütçenize göre ucuz araç türlerine ulaşmak, bu bağlamda sahip olabileceğiniz olanaklar arasında geliyor. Aracınızla birlikte kasko, araç sigortası, navigasyon, özel danışmanlık ve yol yardımı gibi ilave hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu bağlamda tercihlerinizle İzmir Çiğli kiralık araba fiyatları üzerinde de belirleyici olabilirsiniz.


İzmir Çiğli Gezilecek Yerler

İzmir kent merkezi ve kuzey Ege semtlerine eşit mesafede yer alan Çiğli, konumu sayesinde pek çok popüler gezi rotasına erişim imkanı sunuyor. Kiralık oto araç teslim işlemlerinin ardından semt veya çevresinde yer alan pek çok noktaya kolay erişim sağlayabilir, Çiğli seyahat anılarınızı zengin kılabilirsiniz.           

 • Kent merkezine 28 km mesafede yer alan İzmir Doğal Yaşam Parkı ile yakınında yer alan Sasalı Kuş Cenneti, semtin en ünlü tabiat alanları olarak öne çıkıyor.
 • Sasalı Kuş Cenneti ile aynı lokasyonda konumlanan Çamaltı Tuzlası’na uğrayabilir, İzmir’in bakir güzelliğine tanık olabilirsiniz. Tuzla içerisinde yer alan Üçtepeler Mevkii’ne yolunuz düşerse burada sizi bekleyen Leukai Antik Kenti ise tarihseverlerin popüler mekanları arasında geliyor.
 • İzmir kent merkezine 9 km mesafede yer alan Çiğli ilçe merkezinde bulunan Uzay ve Havacılık Müzesi, tarihseverlerin dikkatini çekiyor.
 • İzmir Çiğli kiralık araç olanaklarını değerlendirerek kolay şekilde erişebileceğiniz Homeros Vadisi ise bölgenin en sık ziyaret edilen noktalarından biri. İzmir kent merkezine 16 km mesafede yer alan vadide tüm şehri bir bütün olarak görebilir, göletlerinin etrafını saran çeşitli aktivitelere dahil olabilirsiniz.

Biraz da semtin denizinde yer alan güzelliklere tanık olmak istiyorsanız kent merkezine 72 km mesafede yer alan Foça’ya geçebilir; hemen önünde yer alan Altı Adalar’da deniz foklarıyla selamlaşabilirsiniz.


İzmir Çiğli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız