İzmir Merkez

İzmir Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, deniz manzaralı bir konumda bulunuyor. Nüfusu bakımından kalabalık iller arasında yer sayılıyor. Ekonomi, tarih ve sosyo-kültürel açıdan dikkat çeken şehir, lezzetli yemekleri ve doğa güzellikleri ile ziyaretçilerine kendisini hayran bırakıyor. 

Hem alt yapı hem de diğer pek çok açıdan gelişmiş bir şehir olan İzmir, yat ve gemilere sahip körfeziyle hem kara hem de deniz açısından gezilmeye müsait bir yer. Siz de bu yeri gezmek ve görmek isterseniz İzmir Merkez araç kiralama yapabilir, akabinde de bu isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aydın, Balıkesir, Manisa illerine komşu olan İzmir, araç kiralama açısından oldukça geniş imkanlara sahip bir şehir. 

Aynı zamanda İzmir Merkez araç kiralama fiyatları açısından da oldukça uygun olduğu için şirketler araç kiralama işleminde size vergi ve kasko başta olmak üzere pek çok konuda yardımcı oluyor. İsterseniz ise Balıkesir gibi çevre şehirlerden Balıkesir araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir, kiraladığınız bu araçlar ile İzmir Merkez’e seyahat edebilirsiniz.

İzmir Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce İzmir ile ilgili kısa bir araştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü ilk defa gidiyorsanız bu bilgiler oldukça faydalı olabilir. 

İzmir ismi tam olarak nereden geldiği bilinmemekte. Bundan dolayı oldukça çok rivayete sahip olan bu şehrin ismi, Amazon savaşı sonrası bir Amazon kadını isminden geldiği genel kabul görüyor. Aynı zamanda farklı telaffuz yapısı olduğundan günümüze değin İzmir adıyla anılmakta. Şehirde birden fazla antik kent, ibadethaneler, doğa güzellikleri olan alanlar olmasına rağmen Efes Antik Kenti ile bütünleşen İzmir şehrinin adı, her daim tartışmaya açık. 

Birden fazla medeniyete ev sahipliği yaptığı için tarih kokan İzmir Merkez, Saat Kulesi ile ön planda olmayı başarıyor. Restore edilen bu saat ve diğer tarihi kalıntılar hala ilk günkü yapıda duruyor. Siz de şehirdeki bu eserleri görmek ve şehri rahat bir şekilde gezmek isterseniz öncelikle İzmir Merkez kiralık araç veren yerler ile görüşmelisiniz. Akabinde de her konuda size uygun olan aracınız ile kolaylıkla gezebilir, isterseniz de aracınızı kiralamadan önce İzmir Merkez araba kiralama şirketlerinin size sunduğu kasko gibi avantajları değerlendirmeye alabilirsiniz.

İzmir Merkez’e Nasıl Gidilir?

Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından deniz, kara, hava ve demir yolu ile ulaşımı olan bir şehir. Bundan dolayı pek çok ziyaretçinin favori ulaşım yolu ile şehre gelmesine olanak sunuyor. 

Mesela, İzmir’e ulaşım sağlayacak kişiler kara yolunu tercih ederler ise özel araçları ile gelebilecekleri gibi İzmir otobüs bileti satın alarak da gelebiliyorlar. Çünkü Türkiye’nin pek çok şehrinden otobüs ile İzmir Merkez’e ulaşım sağlanabiliyor. Sakarya- İzmir arası yaklaşık olarak 495 km mesafede olduğu gibi Manisa- İzmir arası 37 km mesafede bulunuyor. 

Diğer bir ulaşım yolu olan deniz ve demir yolu ise kara ve hava yoluna nazaran daha az talep gören bir seçenek. Bunun sebebi, şehre genellikle konforlu olan ulaşımın seçilmesi geliyor. Aynı zamanda hem tren hem de deniz yolu ile ulaşımı tercih eden kişiler kalabalık ortamdan uzak yolculuk yapmak istedikleri gibi aradaki mesafeyi ve fiyatı düşürme istekleri ön planda yer alıyor. İsterseniz siz de İzmir Merkez kiralık araba işlemlerinizi tren ve demir yolu sırasında veya yolculuğunuz bittikten hemen sonra yapabilirsiniz.

İzmir uçak bileti alarak hava yolunu tercih eden kişiler, İzmir’e gelirken zamandan tasarruf yapabiliyor. Eğer İzmir Merkez’e ulaşım sağladıktan sonra transfer veya diğer toplu taşıma araçlarıyla ulaşım yapmak istemezseniz İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama için uygun bir durak konumunda. Böylece eşya taşıma ve toplu taşıma vasıtalarına ihtiyaç duymadan ve İzmir Merkez araç kiralama şirketleri sizin bulunduğunuz konuma aracınızı getirerek, istediğiniz yere doğru ilerleyebilme şansına sahip oluyorsunuz.

İzmir Merkez’de Araç Kiralama

İzmir Merkez kiralık araba fiyatları, İzmir Merkez’e ulaşım sağlamadan önce bakmanız gereken önemli bilgiler arasında yer alıyor. Çünkü hem tatiliniz hem de bütçeniz açısından zorlanmama imkanına sahip olursunuz. Bunlara ek olarak ise, İzmir Merkez’de kiralık araç işlemleri oldukça pratik ve hızlı olması, şehrin alt yapısından kaynaklanan gelişim ile online hizmetlerinin olması işleri halletmenizde ve aracınıza erkenden sahip olmanızda size yardımcı oluyor. İzmir Merkez kiralık oto şirketleri böylece araç kiralamak isteyen ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

İzmir Merkez’de Gezilecek Yerler

Araç teslim işleminizden sonra İzmir Merkez’de birden fazla gezilecek konum için harekete geçebilir, tatilinizin keyfini rahat ve konforlu bir şekilde çıkarabilirsiniz. 

  • İlk durağınız şehrin Saat Kulesi olabilir. 1901 yılında inşaatı olan bu saat kulesi tarihi açıdan oldukça önemli bir konumda bulunuyor. Bir ihtişam gösterisi olan eser, ilk günkü görünümünü koruyor. 
  • Aracınız ile ikinci durağınız ise Efes Antik Kenti olabilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bağlı olan kent, Hititlerin zamanından kalan mükemmel bir eser konumunda bulunuyor. Ayrıca kentin etrafında yapılan son zamanlardaki kazı çalışmaları kentin beğenilen yapısına gösteriş katıyor. 
  • Ucuz araç kiralamanız sonrası İzmir Merkez ilinde son durağınız, İzmir Tarihi Asansör Binası. Bu bina geniş manzarasıyla şehre kuş bakışı ile bakmaya fırsat sunuyor. Eğer siz de bu şehri gezmek ve konforlu bir tatil yaparken bilgi sahibi olmak isterseniz buralara gidebilirsiniz.


İzmir Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız