İzmir Kemalpaşa

İzmir Kemalpaşa Araç Kiralama

Tatil beldeleri, tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile öne çıkan İzmir, Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra en kalabalık 3. şehri. Turizm açısından çok büyük öneme sahip olan İzmir’in Alaçatı, Foça, Urla, Çeşme gibi beldeleri her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Ege kıyı bölgesinin karakteristik özelliklerine sahip İzmir çağdaş, gelişmiş ve huzurlu bir şehir olarak biliniyor. İzmir, Akdeniz iklim bölgesinde bulunuyor ve bu iklimin karakteristik özelliklerini gösteriyor.

Türkiye’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken illerinden olan İzmir’i İzmir Kemalpaşa araç kiralama ile rahat bir şekilde gezebilmek mümkün. İzmir’deki tarihi yerleri, müzeleri, doğal güzellikleri ve tatil beldelerini gezmek istiyorsanız araç kiralamak oldukça avantajlı bir seçenek haline geliyor. Ayrıca İzmir’e komşu olan Aydın ve Manisa’dan araç kiralayarak da bölgeyi ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. Aydın veya Manisa araç kiralama firmaları ile İzmir’e 40 dakika ila 1.5 saat arası bir ulaşım sağlamak mümkün.

İzmir Kemalpaşa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir’i ziyaret etmeden ve İzmir Kemalpaşa oto kiralama seçeneklerine göz atmadan önce bölgede sizleri nelerin beklediğini, nereleri gezebileceğinizi öğrenmeniz öneriliyor. 

Eski İzmir kenti, kaynaklarda “Smyrna” olarak geçiyor ve bir ada üzerine kurulduğu biliniyor. Kentin tarihi ise milattan önce 3000’li yıllara kadar uzanıyor. İzmir, Roma İmparatorluğu için önem taşıyan bir bölge olarak biliniyor. Osmanlı döneminde ise başlarda önemsiz bir sancak olan İzmir, imparatorluğun son yıllarına doğru önemli bir ticaret merkezi haline geliyor. 1984 yılında büyükşehir unvanı alan İzmir, günümüzde de Türkiye’nin en önemli ticaret ve tatil merkezlerinden biri olarak varlığını sürdürüyor. Araç teslim sonrası geriye bu güzel şehri keşfe başlamanız kalıyor.

İzmir Kemalpaşa kiralık araç ile İzmir seyahatinizi oldukça keyifli ve konforlu hale getirmeniz mümkün. Kiralık araç sayesinde İzmir merkeze uzak olan ve görülmeye değer bölgeleri keşfedebilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Antik kentleri, kıyı şeridi beldeleri ve eşsiz Ege lezzetleri ile İzmir, oldukça değerli bir ziyaret noktası. 

İzmir havalimanından araç kiralayarak İzmir gezinize başlamanız mümkün. Bunun için İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerine göz atmanız öneriliyor. Bölgede konaklama için sayısız seçeneğiniz bulunuyor. 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apartlar ve hosteller seçenekleriniz arasında. 

İzmir Kemalpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin 3. büyükşehri olması sebebiyle diğer illerden İzmir’e ulaşım seçenekleri oldukça geniş. İzmir’e ulaşmak için uçak, tren veya otobüs tercih edilebiliyor. İzmir uçak bileti veya İzmir otobüs bileti satın alarak İzmir’e ulaşmak mümkün. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fırsatları ile havalimanından şehrin istediğiniz yerine kolayca ulaşabilmeniz mümkün. Birçok ilden İzmir’e uçuş bulunduğu için uçak bileti bulabilmeniz kolay. Eğer bulunduğunuz ilden İzmir’e uçuş yoksa otobüs ile size en yakın İzmir’e uçuş olan ile gidebilir, oradan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İzmir’e bir diğer gitme yolu ise otobüs. Şehir merkezinden yalnızca 7 km uzaklıkta bulunan otogardan da araç kiralanabiliyor. İzmir Kemalpaşa araç kiralama fiyatlarına göz atarak size uygun seçenekleri değerlendirmeniz öneriliyor. İzmir’e Türkiye’nin birçok ilinden her gün seferler düzenleniyor. 

  • İzmir - İstanbul arası 478 km, 
  • İzmir - Aydın arası 185 km, 
  • İzmir - Manisa arası 150 km, 
  • İzmir - Ankara arası 590 km, 
  • İzmir - Muğla arası 300 km, 
  • İzmir - Denizli arası ise yaklaşık 268 km. 

İzmir’e tren ile de ulaşmanız mümkün. Aydın, İstanbul, Denizli, Ankara, Kütahya, Eskişehir, Pamukkale gibi farklı illerden İzmir’e tren seferleri düzenleniyor. İstanbul’dan İzmir’e tren yolculuğu yaklaşık 6 saat sürüyor. Ankara’dan 13 saat 40 dakika, Aydın’dan 2 saat 20 dakika gibi bir süre içerisinde İzmir’e varılıyor. Tren garından da İzmir Kemalpaşa kiralık araba seçeneklerinden biri ile ziyaretinize devam etmeniz mümkün. 

İzmir Kemalpaşa’da Araç Kiralama

İzmir’de birbirinden uzak çok fazla turistik nokta olduğu için İzmir ziyaretinizde araç kiralamanız çok iyi bir seçenek haline geliyor. İzmir Kemalpaşa kiralık araba fiyatlarına göz atıp bütçenize uygun bir seçenek bulmanız mümkün. Daha sonrasında İzmir’i gönlünüzce gezebilirsiniz. 

Daha önce araç kiralamadıysanız veya aklınızda soru işaretleri varsa İzmir Kemalpaşa araç kiralama şirketleri ile iletişime geçmeniz öneriliyor. Bu şirketler müşterileri ile yakından ilgileniyor ve tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek bir seçenek bulmaları konusunda yardımcı oluyor. Müşterilerin sigorta, bakım, vergiler ve kasko gibi konularla uğraşmadan güvenilir bir araç kiralama firması ile anlaşmaları ve bu işleri onlara bırakması mümkün. 

İzmir Kemalpaşa’da Gezilecek Yerler

  • İzmir ziyaretinizde Efes Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmeniz öneriliyor. İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti, merkezden 82 kilometre uzakta bulunuyor. İzmir Kemalpaşa araba kiralama seçenekleri ile Efes Antik Kenti’ni kolayca ziyaret edebilmeniz mümkün. Tarihi M.Ö. 8600 yılına dayanan Efes, zengin mimarisi, avantajlı bir konumda olması ve ihtişamlı kütüphanesi ile yüzyıllar boyu önemli bir dünya başkenti olarak varlığını sürdürdüğü biliniyor. 
  • İzmir’i yaz aylarında ziyaret ediyorsanız Alaçatı güzel bir ziyaret noktası. Alaçatı, eşsiz eğlence hayatı, festivalleri, doğal güzelliği bozulmamış plajları, yerel lezzetleri ile inanılmaz bir tatil fırsatı sunuyor. Merkeze olan uzaklığı ise 72 km.
  • İzmir Kemalpaşa kiralık oto ile Şirince’yi ziyaret etmek mümkün. Türkiye’nin eski Rum köylerinden biri olan Şirince, bozulmamış doğal alanları ve mimarisi ile dikkat çekiyor. Ayrıca şarapları ile ünlü olan Şirince, İzmir merkezine 85 km uzaklıkta bulunuyor. 
  • Eğer antik kentler ve tarihi yerler ilginizi çekiyorsa, bir diğer gezilecek yer İzmir merkeze 110 km uzaklıktaki Bergama. UNESCO dünya miras listesinde yer alan Bergama Antik Kenti ve Bergama Arkeoloji Müzesi’ni bünyesinde barındıran Bergama, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Ucuz araç seçenekleri ile İzmir merkezden Bergama’ya kolayca ulaşmak mümkün.


İzmir Kemalpaşa Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız