İzmir Buca Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 5 1.250 ₺
  • Fiat Egea Cross 1.250 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.800 ₺

İzmir Buca

İzmir Buca Araç Kiralama

İzmir merkez ilçelerinden biri olan Buca, pek çok açıdan gelişmiş durumda. Kuzeyinde Konak ile komşu olan ilçe; ayrıca Bornova, Kemalpaşa, Menderes, Torbalı, Gaziemir ve Karabağlar ile komşuluk ediyor. İzmir Buca araç kiralama faaliyetleri, bu bağlamda semtin en gelişmiş sektörleri arasında geliyor. Böylelikle İzmir Buca kiralık oto kiralamada beklentilerinizi karşılayan daha fazla çözüme erişebilirsiniz. Öte yandan araç kiralama şirketlerinin sahip olduğu geniş hizmet yelpazesi, İzmir Buca araç kiralama fiyatları açısından da büyük bir çeşitliliği beraberinde getiriyor. Böylelikle semtin sunduğu araç kiralama çözümlerine bütçenize uygun biçimde ulaşabilmek mümkün. Kent merkezi, havalimanı, otogar ve tren garına yakın lokasyonda yer alan semt, bu yönüyle ayrıca seyahat masraflarınıza büyük oranda katkı sunuyor. Böylelikle İzmir Buca kiralık araba olanağıyla çok daha konforlu hale gelen aktivite deneyimlerinizi zengin kılabilirsiniz.


İzmir Buca Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zeytinlikleri ve üzüm bağlarıyla tüm devirlerde nam salan Buca, İzmir’in en köklü yerleşim birimlerinden bir tanesi. Tabiatını korumak ile birlikte çok daha geniş alanlarda gelişimini sürdüren semt, modern olanaklarıyla kentin öne çıkan lokasyonları arasında geliyor. Pek çok açıdan avantajlı olmasını sağlayan coğrafi konumu sayesinde kentin önde gelen ticaret ve sanayi bölgeleri arasında yer alıyor. Tarıma elverişli alanlarının genişliği ise kentin önde gelen üretim alanlarından olmasını sağlıyor. Nüfus açısından en büyük İzmir ilçesi olmakla birlikte; ayrıca en popüler alışveriş merkezlerinden bir tanesi. Finansal yatırımları kadar doğal kaynakları ve tabiatıyla da öne çıkan semtin diğer müdavimlerini ise ticari konukları ve turistler oluşturuyor. Bu bağlamda semt olanakları arasında çok geniş bir konaklama, ayrıca İzmir Buca oto kiralama yelpazesine erişebilmek de mümkün. Tarihiyle de zengin bir duruş sergileyen ilçede erişeceğiniz çoklu gezi ve aktivite olanaklarına beklentilerinize uygun araç kiralama çözümlerine erişebilirsiniz. Öte yandan kenti ortalayan konumun da diğer kent ilçelerine de kolay erişim sağlayan Buca’yı genel bir İzmir tatiline dönüştürebilmek de mümkün.


İzmir Buca’ya Nasıl Gidilir?

Şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kilit bölgeler arasında yer alan Buca, İzmir’in yararlandığı tüm ulaşım yöntemlerinde avantaj sahibi. Bu bağlamda ilçeye erişimde ideal yöntemlerden birisini uçak yolculuğu oluşturuyor. Türkiye’nin tüm kentlerinden gelen uçakların iniş yaptığı İzmir Adnan Menderes Havaalanı, Buca’ya yalnızca 36 km mesafede yer alıyor. Bu da İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlananlar için 40 dakikalık bir ulaşım mesafesi demek. Dilerseniz İzmir uçak bileti rezervasyonundan sonra araç kiralama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Buca’ya yine çok yakın konumda, komşu ilçe Bornova’da yer alan İzmir Otogarı ise semte ulaşımın bir diğer ideal yöntemi. Buca’ya 20 km mesafede yer alan İzmir Otogarı’na da yine Türkiye’nin tüm kentlerinden kalkan otobüs seferlerine erişebilirsiniz. İzmir otobüs bileti aldıktan sonra bu imkandan yararlanabilirsiniz. Semtin otogarı veya farklı noktalarında hizmet sunan İzmir Buca araç kiralama firmaları arasında ideal çözüme erişmek ve Buca seyahatinizi araçlı kılmak yine mümkün. Bazı kentlerden trenle de gelebileceğiniz Buca ile İzmir Tren Garı arası mesafe ise yalnızca 15 km. Öte yandan İzmir’e komşu kentler olan Manisa ve Aydın’dan özel araçla da Buca’ya gelebilirsiniz. Örnek olarak, bunun için Aydın araç kiralama seçenekleri arasında bunun için ideal olabilecek hizmet ve fiyat tekliflerine erişebilir, seyahatlerinizi baştan sona konforlu kılabilirsiniz.


İzmir Buca’da Araç Kiralama

Şehir dışından İzmir’e erişimi sağlayan kent havalimanı, otogarı ve tren garına yakın mesafede yer alan Buca, bu bağlamda kentin merkezi ulaşım güzergahlarından birini oluşturuyor. Bu yönüyle İzmir Buca araç kiralama şirketleri ile iletişime geçirerek ilçede yaygın bir oto kiralama yelpazesine erişebilirsiniz. Oto kiralama firmaları tarafından sunulan kiralık araç teklifleri, çok zengin bir yelpaze sergiliyor. Şoförlü veya şoförsüz araç kiralama hizmeti, bu bağlamda kullanım beklentilerinize hitap ederken aynı zamanda İzmir Buca kiralık araba fiyatları üzerinde etki eden ilk seçeneği oluşturuyor. Tercihlerinizle ayrıca navigasyon, kasko, araç sigortası gibi ilave olanaklara da erişebilirsiniz. Farklı marka ve model araçlar arasından yapacağınız seçimlere eşlik eden araç km değeri, bütçenize göre ucuz araç olabilecek seçeneklere erişim noktasında avantajlı alternatif yelpazesi olarak öne çıkıyor. Bir veya birden fazla araç kiralama olanaklarına eşlik eden kiralama süresi ise ideal çözüme erişim imkanı sunan bir başka detay. Günlük, haftalık gibi kısa vadeli sürelerin yanı sıra aylık veya daha uzun süreli araç kiralaması yapabilirsiniz. Bu kapsamda saatlik araç kiralaması yapabilmek de ayrıca mümkün. Üstelik araç teslim işlemleri için kiralamacı firma ve bulunduğunuz herhangi bir konumu tercih edebilirsiniz.


İzmir Buca Gezilecek Yerler

Başından sonuna tabii güzellikler ve İzmir tarihiyle örülü Buca; uzun soluklu tatil planlarınızı dolu dolu kılacak pek çok lokasyona ev sahipliği yapıyor.

  • İlçenin yerli ve yabancı konuklar tarafından en çok ziyaret edilen en ünlü noktasını Kaynaklar Köyü oluşturuyor. İzmir Buca kiralık araç olanağıyla çevre yolunu kullanarak kent merkezine 30 km mesafede yer alan Kaynaklar Köyü’ne ulaşabilir; köy merkezinde yer alan Kunduracı Çınarı’nın tüm yönlerine yapacağınız gezilerde pek çok sürprizle karşılaşabilirsiniz.
  • Kent merkezine 27 km mesafede bulunan Buca Gölet ise ilçenin konuklarına sunabildiği bir diğer doğal ve sosyal alan.
  • Kaynaklar ve Buca Gölet’te erişebileceğiniz tabii güzellik ve aktivitelerle yarış halinde olan Buca Yedigöller’de yeme-içme, spor, kamp ve daha pek çok sosyal olanağa erişebilirsiniz. Buca Yedigöller, İzmir Buca araba kiralama olanaklarını ve çevre yolu kullanımını tercih edenler için kent merkezine 16 km mesafede yer alıyor.
  • İzmir kent merkezine 14 km mesafede yer alan Buca merkezinde vakit geçirmek, İzmir tarihinin en köklü yapılarıyla karşılaşmayı mümkün kılıyor. Buca girişinde yer alan Tarihi Su Kemerleri, ilçe merkezinde bulunan Buca Protestan Kilisesi, Hasan Ağa Bahçesi ve yakınında yer alan Tarihi Rum Evleri, bunların yalnızca bir kaçını oluşturuyor.
  • Son durağınız olmaya değer Mevlana Heykeli ise Buca’nın en yüksek konumunda, Tıngır Tepe’de konuklarını ağırlıyor. Dünyanın en büyük 3. heykelinin yanı başında güneşi batırırken aynı zamanda geniş yeme-içme ve aktivite olanaklarına erişebilirsiniz. Bunun için kent merkezinden itibaren 16 km yol gitmeniz gerekiyor.


İzmir Buca Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız