İzmir Şirinyer

İzmir Şirinyer Araç Kiralama

İzmir merkez ilçelerinden biri olan ve metropol bölgeler arasına gelen Buca; nezih, sakin fakat bir o kadar sosyal yüzünü Şirinyer ile sergiliyor. Kent merkezinden gelecekler için Buca’nın giriş güzergahı olan Şirinyer; bu yönüyle kentin ulaşımda merkezi rol üstlenen bölgeleri arasında. İzmir otobüs bileti alarak kent otogarına iniş yapacakları komşu bölge olarak karşılayan semt, ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na da komşu. 

İzmir Şirinyer araç kiralama firmaları ise sundukları seçeneklerle Şirinyer ulaşım alternatifini vazgeçilmez kılıyor. Kent merkezine komşu konumuyla kentin konaklama yükünü de büyük oranda taşıyan semt, farklı nedenlerle araç kiralamak isteyenlerin en popüler merkezleri arasında. 

Gördüğü yoğun rağbetle İzmir Şirinyer araç kiralama yelpazesini zengin kılan semt ulaşım olanaklarından yararlanarak kentin tüm ulaşım, gezi ve konaklama rotalarına pratik şekilde ulaşabilirsiniz. Üstelik komşu kentler Manisa, Aydın ve Çanakkale’ye geçişin de yol güzergahları arasında yer alan semtin ucuz araç seçeneklerini değerlendirerek gezi rotanızı zengin kılabilmek de mümkün.

İzmir Şirinyer Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mazisinin büyük bir bölümünü Levantenler’in dinlence alanı olarak geçiren Şirinyer, sosyo ekonomik açıdan gördüğü değeri İzmir Şirinyer oto kiralama olanaklarında zenginlik olarak sunuyor. Tarihi İzmir tarihinden öncesine dayanan semt; idari yapılar, eğitim ve sağlık sektörü, ticari firmalar, konaklama tesisleri, eğlence sektörü ve ulaşım işletmelerinin bugün de popüler merkezleri arasında. 

Ünlü İzmir Hipodromu, Türkiye’nin ilk tren yolu merkezlerinden Şirinyer Tren Garı ve daha birçok değeriyle öne çıkan Şirinyer’in her bir köşesinde İzmir’in ilki niteliği taşıyan bir hatıraya denk gelebilirsiniz. Ünlü İzmir yemeklerinin birçoğunun da çıkış noktası olan semt, İzmir Şirinyer kiralık araç olanaklarından yararlanan konuklarına dahi günler süren tatil olanakları sunuyor. Buca’nın büyük bir kısmına yayılan Şirinyer; dağları, köyleri, akarsuları ve sonsuz tabiatıyla da hayatınızın en dinamik seyahatlerinden birini vadediyor.

İzmir Şirinyer’e Nasıl Gidilir?

Kent merkezine 5 km, havalimanına 12 km, otogara 15 km mesafede yer alan Şirinyer, ulaşımı en kolay İzmir semtleri arasında geliyor. Türkiye’nin tüm kentlerinden İzmir Otogarı’na aktarmasız şekilde gelebilir; İzmir Şirinyer kiralık araba, otobüs, minibüs, İzban metrosu, ticari taksi ve otobüs firmalarına ait servis seçenekleriyle komşu semt Şirinyer’e ulaşabilirsiniz. Şirinyer’in bir diğer komşu semti Gaziemir’de yer alan havalimanını kullanacaksanız; en makul çözümü havalimanı iç sahasından Şirinyer’e gelen belediye servis otobüsünü değerlendirmek oluşturuyor. 

İzmir uçak bileti aldıktan sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama olanağından yararlanmaksa İzmir tatili deneyimlerinize baştan sona konfor sunacak olan alternatif. Bulunduğu kentten trenle Şirinyer’e geleceklere semt merkezinde iniş olanağı sunan semt, çevre yolu ve otoban bağlantısı sayesinde komşu ve yakın kentlerden özel araçla gelişleri de pratik kılıyor. Bunun için İzmir Şirinyer araba kiralama olanağının yanı sıra bulunduğunuz kentten araç kiralama çözümünü de değerlendirebilirsiniz. Örneğin Manisa araç kiralama olanağından yararlanarak yaklaşık 55 dakikada Şirinyer’de olabilirsiniz. İzmir uçak bileti tercih etmek en kolay ve kısa süreli yol oluyor.

İzmir Şirinyer’de Araç Kiralama

Kent merkezi, otogar ve havalimanını ortalayan konumunda kentin batı, kuzey, güney ve doğu kesimlerini de birleştiren Şirinyer, araç kiralama çözümlerinde zengin bir yelpaze sergiliyor. Kente gelen konukların popüler tercihleri arasında gelen İzmir Şirinyer araç kiralama şirketleri tarafından sunulan teklifler arasında size uygun sayısız seçenekle karşılaşabilirsiniz. Koltuk sayısı, bagaj tipi, yakıt türü gibi detaylarla farklılaşan araç modelleri portföyü, beklentilerinize hitap eden alternatife ulaşabilmenizi sağlıyor. 

Farklı segmentte araç seçenekleriyle birlikte değişen İzmir Şirinyer araç kiralama fiyatları, bir diğer değişimi sunulan ilave olanaklarla yaşıyor. Özel şoför, navigasyon, özel yol danışmanlık hizmeti, kasko, araç sigortası gibi ekstra olanaklardan yararlandığınız ölçüde ödeme yapabilirsiniz. Dileyene saatlik kiralama çözümleri de sunan semt firmalarının sunduğu haftalık ve aylık araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek çok daha makul fiyatlarla araç kiralama olanağından yararlanabilirsiniz. 

Semt firmalarının tamamınca sunulan araç teslim seçenekleri ise aracınızı dilerseniz araç kiralama acentesi dilerseniz kent içi veya farklı bir şehirde belirttiğiniz noktadan teslim alabilmenizi mümkün kılıyor.

İzmir Şirinyer’de Gezilecek Yerler

İzmir tarihinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Şirinyer, sınırları ve yakın lokasyonunda sayısız gezi rotasını görebilme imkanı sunuyor:

  • Kent merkezine 5 km mesafede yer alan Protestan Kilisesi, Levanten Hacı Farkoh Konağı, Tarihi İzmir Hipodromu, Tarihi Tren Garı, Forwest Caddesi ve Tarihi Su Kemerleri; Şirinyer semt merkezinde mutlaka görmeniz gereken noktalar arasında.
  • Şirinyer seyahatinizi eğlenceli kılmak için kent merkezine 20 km mesafede Buca Gölet’e gidebilir; tabiat, tarih, eğlence ve yeme-içme olanaklarına bir arada erişebileceğiniz harika bir günün sahibi olabilirsiniz.
  • Kent merkezine 21 km mesafede yer alan Yedigöller, İzmir Şirinyer kiralık oto seçeneğiyle çok daha özel bir deneyime dönüşüyor. Yerli ve yabancı konuklarına kentin göbeğinde olduğunu unutturan göller bölgesi tabiat cennetinde balık avcılığı, kamp, piknik gibi sosyal aktivitelerin yanı sıra çeşitli eğlence olanaklarına da erişebilirsiniz.
  • Buca’nın dünyaca ünlü köyü Kaynaklar, kent merkezine 15 km mesafede asırlık çınarı ve şifalı sularıyla karşılıyor konuklarını. Türkiye’nin çok tercih edilen kaya tırmanışı rotası olan, güzel festivallerine ev sahipliği yapan köyde İzmir’e has yöresel lezzetlerin en leziz hallerini, dahası zengin köy kahvaltılarını tatma olanağına erişebilirsiniz.

Bütçenize uygun İzmir Şirinyer kiralık araba fiyatları sayesinde eşsiz deneyimler yaşayabileceğiniz bir diğer yakın rotayı ise dünyaca ünlü Efes Antik Kent Bölgesi oluşturuyor. Kent merkezine 85 km mesafede yer alan kente Şirinyer’den 23 dakikada ulaşabilir; Meryemana Evi, Celsius Kütüphanesi, İsa Bey Cami ve daha pek çok tarihi lokasyonu bir arada görebilirsiniz.

İzmir Şirinyer Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız