İzmir Seferihisar

İzmir Seferihisar Araç Kiralama

Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, tüm görkemiyle öne çıkıyor. İzmir; masmavi ve tertemiz plajları, ticaret açısından oldukça önemli körfez ve limanları, binlerce yıla şahitlik eden tarihi ile seyahatseverlerin yoğun ilgisini görüyor. Ekonomisini ise sanayi, tarım, turizm faaliyetleri oluşturuyor. Çeşme, Urla, Bornova, Foça ve Dikili gibi gelişmiş ilçelere sahip olan il, gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin en önemli ilçelerinin başında ise Seferihisar geliyor. 

İzmir Seferihisar’da gezilebilecek birçok yer bulunuyor. Sizler de İzmir Seferihisar araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra İzmir'i birçok yönü ile keşfedebilir, gezmenin ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Balıkesir, Manisa ve Aydın ile komşu olan İzmir Seferihisar’da araç kiralayabilir, bu illere seyahat edebilirsiniz. Dilerseniz de İzmir'e yakın olan illerden araç kiralayarak İzmir'e gezi düzenleyebilirsiniz. Örneğin; Aydın araç kiralama firmalarından teslim alacağınız araç ile İzmir'i gezebilirsiniz. 

İzmir Seferihisar araç kiralama fiyatlarını araştırabilir, size ve bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Farklı ihtiyaç ve farklı segmentler de bulunan araçları, kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edip anlaşma yaptığınız araç kiralama şirketlerinden arabanızı teslim alabilirsiniz.

İzmir Seferihisar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Seferihisar oto kiralama işlemi yapmadan önce İzmir hakkında kısa bir araştırma yapmak, İzmir gezinizi daha dolu bir hale getiriyor.

İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehri. Bünyesinde bulundurduğu liman ve körfezler, dünya deniz ticaretinde önemli bir yere sahip. İzmir'in denizi, plajları, doğal güzellikleri ve ziyaretçilerini binlerce yıl öncesine götüren tarihî ile her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. En gelişmiş ilçelerinden olan Seferihisar, doğası ve denizi ile tatil yapılabilecek iyi yerlerden biri. Seferihisar çevreci olması ile bilinen ilçe, Türkiye'nin ilk "cittaslow" şehri seçilmiş.

Çok yönlü oluşu ile dikkat çeken İzmir, bünyesinde bulundurduğu yeraltı madenleri, ulaşım yönünden ulaşılabilirliği, liman şehri olması gibi birçok faktör bağlı olarak sanayisi de oldukça gelişmiş olan il, bu konuda da istihdam imkanı sunuyor.

İzmir Seferihisar kiralık arabanızla gidebileceğiniz birçok yer bulunuyor. İzmir, Antik Çağ’a tanıklık etmiş; antik kentleri, köprüleri, müzeleri, tarihi yerleri ve tatil için gözde plajları bunlardan bazıları. İzmir'e gelip de meşhur yemeklerini tatmadan gitmek olmaz elbette; boyoz, kumru, İzmir köftesi, şevketi bostan, İzmir tulumu yemeye doyamayacağınız tatları ile sizleri bekliyor. 

İzmir Seferihisar kiralık araç ile gezilebilecek güzel şehirlerden olan İzmir, Adnan Menderes Havalimanı'na yakınlığı ile dikkat çekiyor. Adnan Menderes Havalimanı, uçak yolculuğunu cazip hale getiriyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama ile vakit kaybetmeden İzmir'i gezmeye başlayabilirsiniz. İzmir Seferihisar araba kiralama işlemini tamamladıktan Seferihisar gezinize başlayabilirsiniz.

İzmir Seferihisar'a Nasıl Gidilir?

İzmir'e gitmek isteyenlerin karşısına birçok ulaşım imkanı çıkıyor. Uçak, tren, otobüs ile İzmir'e seyahat düzenleyebilirsiniz. İzmir uçak bileti alarak şehir merkezine 17 km uzaklıkta olan Adnan Menderes Havalimanı’na kolayca ulaşma imkanı sunuyor.

Adnan Menderes Havalimanı'na araç kiralama konusunda gayet uygun bir lokasyona sahip. Adnan Menderes Havalimanı’ndan aracınızı aldıktan sonra çok kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkün. İzmir Seferihisar kiralık oto anlaşması yaptığınız firmadan aracınızı teslim alarak araba kiralamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Havaalanından araç kiralamanın yanı sıra ayrıca otobüs terminalinden de araba kiralanabiliyor. İzmir otobüs bileti alarak Türkiye'nin her yerinden İzmir Seferihisar'a ulaşma imkanı bulunuyor. 

 • İzmir-Aydın arası 130 km, 
 • İzmir-Balıkesir arası  173 km, 
 • İzmir-Manisa arası 36 km, 
 • İzmir-Uşak arası 211 km, 
 • İzmir-Muğla arası 229 km. 

Şehir merkezine 8 km uzaklıktaki otobüs terminaline vardiktan sonra araba kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir'e gitmek için kullanılabilecek bir diğer ulaşım aracı tren. Tren rahat ve hızlı olması dolayısıyla İzmir gezisinde tercih edilen ulaşım aracıdır. Her gün Ankara-İzmir arasında düzenli olarak sefer yapan İzmir Mavi Tren; Ankara, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir (Besmane) güzergahını takip ederek Ankara-İzmir arasını 13 saat 40 dakikada tamamlıyor.

İzmir Seferihisar’da Araç Kiralama

İzmir Seferihisar kiralık araba fiyatları, çeşitli alternatifler ve kullanıcıların farklı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekilleniyor. Alternatifleri bulunan araç kiralama işlemi, uygun fiyatlara kiralama işlemi için avantaj sunuyor. 

İzmir Seferihisar araç kiralama şirketleri, seyahatinizin konforlu ve güvenli olmasını hedefliyor. Bu nedenle; güvenlik, konfor, dezenfekte, hasar sigortası, kasko, navigasyon ve özel şoför gibi istekler doğrultusunda araba kiralama işlemi gerçekleştiriyor. Araç teslim anında itibaren araç kiralama firmaları aklınıza takılan soru ve sıkıntıları cevaplıyor. Daha birçok açıdan faydası olan araba kiralama işlemi sayesinde rahatlıkla İzmir gezinizi tamamlayabilirsiniz.

İzmir'de Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiralayarak ilk olarak Dünya Miras Listesi'nde yer alan Efes Örenyeri'nden başlayabilirsiniz. Efes Örenyeri, Roma ve Helenistik gibi farklı uygarlıklara ait kentleşme, din tarihinin ve mimarinin simgeleri bulunuyor. Şehir merkezine 82 km uzaklıkta yer alıyor.
 • İzmir'in sembolleşmiş figürlerinden olan İzmir Saat Kulesi de İzmir'e gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Saat Kulesi, 2. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yıl dönümü anısına Sadrazam Mehmet Said Paşa'nın isteği üzerine yapılmış. Şehir merkezine uzaklığı ise 1,7 km.
 • İzmir gezisinde uğranacak yerlerden bir diğer yer Kordon. Adeta İzmir'in simgesi haline gelen Kordon, sabahın ilk ışıklarından gün batımına kadar geçen sürede binbir çeşit halı ve muazzam deniz manzarası ile gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Merkezden 21 km uzaklıkta bulunuyor. 
 • Şirince Köyü, özellikle 2012’de ortaya atılan; Maya Takvimi’ne göre kopan kıyamet sonrası canlı kalacak tek yer olduğuna inanılıyor. Bu özelliği ile ziyaretçilerde merak uyandırıyor. Ayrıca dar ve taş döşeli sokakları ve beyaz evleri ile de dikkatleri üzerine topluyor. Şehir merkezine uzaklığı ise 86 km.
 • Özellikle flamingo ve tepeli pelikanlar başta olmak üzere 205 kuşa ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Şehir merkezine 41 km mesafede konumlanıyor.
 • Kendinizi Ege'nin serin sularına bırakmak için İzmir Foça Plajı, yemyeşil doğası ve berrak denizi ile oldukça cazip geliyor. Şehir merkezine uzaklığı ise 62 km.


İzmir Seferihisar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız