İzmir Balçova Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 780 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat

İzmir Balçova

İzmir Balçova Araç Kiralama

Türkiye’nin turizm açısından önemli lokasyonları arasında yer alan İzmir Balçova, hem tarihi ve kültürel zenginlikleri hem de gezilecek destinasyonları ile ön plana çıkıyor. Ülkenin en gelişmiş metropolleri arasında yer alan İzmir’in Balçova ilçesi, oldukça gelişmiş bir tatil alanı olarak biliniyor. Denize sıfır konumu ve doğa ile iç içe geçen ambiyansı ile Balçova, görenleri kendine hayran bırakmaktan geri durmuyor. 

İzmir merkeze ortalama 8 km uzaklıkta konumlanan Balçova ilçesi, birçok yönden görülmeye değer bir mekan olarak kabul ediliyor. Ege’nin yöresel lezzetleri, gezilecek tarihi, kültür mirasları ve plajları ile Balçova gezip görülmeye değer bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. 

İzmir Balçova araç kiralama hizmetleri ise birçok farklı zenginliği bünyesinde barındıran Balçova gezisini daha da cazip bir hale getiriyor. Manisa, Balıkesir, Aydın, Muğla ve Denizli illerine komşu olan İzmir’i ziyaret etmek isteyen konuklar, araç kiralamanın getirdiği avantajlar ile gezilerini daha da keyifli bir hale getirebilirler. Ziyaretçiler, İzmir Balçova araç kiralama fiyatları araştırması yaparak hemen her bütçeye hitap eden araç kiralama seçenekleri arasından kendileri için uygun alternatifi tercih edebilir, İzmir Balçova gezi ve tatilini daha konforlu bir şekilde geçirebilir.

İzmir Balçova Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Balçova oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce ziyaretçilerin bölge hakkında bilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. İzmir Balçova kiralık araç ile seyahat edilebilecek en güzel ilçelerden biri olarak biliniyor. Balçova ilçesi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yakınlığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Aynı zamanda Balçova’da bulunan gezilecek yerlere yakın olması ile de bilinen Adnan Menderes Havalimanı, uçak yolculuğunu tercih eden ziyaretçiler için oldukça avantajlı bir yolculuk olarak kabul ediliyor. İzmir Balçova araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan konaklama alanları ile konukların konforlu ve keyifli gezi planı vakit kaybetmeden devam etmiş oluyor. İzmir Balçova kiralık araba alternatifleri birden fazla seçeneği konukların beğenisine sunuyor. Birçok segmentte araba kiralama seçeneği sunan araba kiralama firmaları, konukların tatil için gidebileceği Balçova ilçesini zamandan tasarruf edebilecekleri bir gezi alanı olarak da gösteriyor. 

Ege mutfağının eşssiz lezzetlerinin, deniz mahsulleri ile ünlü restoranlarının tadının doyasıya çıkarılabileceği Balçova’da gezi yapmak kesinlikle ayrıcalıklı bir aktivite gibi duruyor.

İzmir Balçova’ya Nasıl Gidilir?

Ülkenin metropolleri arasında bulunan İzmir’in Balçova ilçesine gitmek için birden fazla alternatif bulunuyor. İzmir Balçova’ya uçak, tren ve otobüs ile yolculuk yapmak mümkün. İzmir’de bulunan havaalanı, İzmir yolculuğu için oldukça ideal bir yöntem olarak ziyaretçiler tarafından sıkça tercih ediliyor. İzmir uçak bileti alarak hava yolu ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İzmir merkeze 15 km, Balçova’ya ise 14 km uzaklıkta konumlanan havaalanı ile Balçova gezisine hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirmek adına oldukça kolay ulaşılabilen bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor. 

İzmir Balçova kiralık araba fiyatları oldukça geniş yelpaze ile hemen her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. İzmir Balçova’ya uçak yolculuğunun yanı sıra otobüs yolculuğu da oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. İzmir otobüs bileti alarak Türkiye’nin her noktasından şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 • İzmir- Manisa arası 38.6 km olurken; 
 • İzmir- Aydın arası 112.1 km, 
 • İzmir-Muğla arası 228.0 km, 
 • İzmir- Balıkesir arası 203.6 km, 
 • İzmir- Denizli arası ise 224.0 km olarak biliniyor. 

İzmir merkezde konumlanan otobüs terminali ile otobüs yolculuğu sonrasında da ulaşım oldukça kolay bir hal alıyor. 

İzmir yolculukları arasında tren seçeneği de yer alıyor. Özellikle İstanbul ve Ankara arası sıklıkla seferler düzenleyen tren yolculukları da konukların tercih ettiği ulaşım araçları arasında yer alıyor. 

Bir diğer alternatif ise araç kiralama oluyor. Özellikle çevre şehirlerden araç kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Örnek olarak; Denizli araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

İzmir Balçova’da Araç Kiralama

İzmir Balçova Araç kiralama şirketleri sundukları araç segmentleri ile dikkat çekerken konukların konforunu ve memnuniyetini ön planda tutuyor. İzmir Balçova gezisini konforlu ve rahat bir hale getirmek isteyen ziyaretçiler için araç kiralama seçenekleri ideal bir gezi aracı olarak biliniyor. Hasar sigortası ve ekstra kasko alternatiflerini de müşterilerin değerlendirmelerine sunan İzmir Balçova araç kiralama şirketleri, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sistemi yürütüyor. Araç teslim anından itibaren müşterilerinin her türlü sorularını yanıtlayan araç kiralama şirketleri, gezi için ayrılan vaktin daha da keyifli geçmesine olanak tanıyor. 

İzmir Balçova Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiralama işlemi yaptıktan sonra ziyaretçiler, Balçova’da ilk olarak Balçova Teleferiği’ni ziyaret edebilir. Şehir merkezine ortalama 2 km uzaklıkta bulunan teleferikler, eşsiz şehir ve deniz manzarasının yanı sıra doğal güzelliklerin ayakların altına serilmiş hissi ile eşsiz bir deneyimi ziyaretçilere sunuyor.
 • Balçova’da gidilmesi gereken bir diğer destinasyon ise kesinlikle Agamemnon Kaplıcaları. Şehir merkezine ortalama 2 km uzaklıkta konumlanan bu lokasyonda Balçova’da gidilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kaplıcalar, dünyanın ilk hastanesi olma ünvanına sahip olmakla birlikte, iyileştirici özelliklerinin Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzandığı da biliniyor. Eski dönemlerde Agamemnon askerlerinin iyileştirildiği bu şifalı alan, ziyaret edilmek üzere Balçova’da bekliyor.
 • Balçova’da gidilmesi gereken bir diğer gezi alanı ise Deniz Müzesi. İlçe merkezine ortalama 4 km uzaklıkta konumlanan müze, denizcilik dünyasına dair eski kalıntıları ve Ege’ye ait ilk gemileri de bünyesinde barındırıyor. Yetişkinler kadar çocukların da oldukça ilgisini çeken bu alan, Balçova gezisinde gidilmesi gereken yerler listemizde yer ediniyor.
 • İzmir Balçova kiralık oto alternatifleri sayesinde kolayca ulaşım sağlanabilecek bir diğer gezi alanı olarak ise İnciraltı Kent Ormanı. İlçe merkezine ortalama 4 km uzaklıkta bulunan bu gezi alanı da eşsiz doğal güzellikleri ve doğal yaşam formları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.


İzmir Balçova Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız