Kıbrıs

Kıbrıs Araç Kiralama

Yavru vatan Kıbrıs, Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olma özelliği taşıyor. Yavru vatanın yanı sıra Yeşilada ve Cennetada gibi tanımlarla da nitelenen Kıbrıs, stratejik ve politik bir konuma sahip. Tüm yıl boyunca seyahate uygun bir iklime sahip olan Kıbrıs, eşsiz Akdeniz manzarası, ünlü plajları ve kültürel birikimi ile öne çıkıyor. Kıbrıs araç kiralama işlemini gerçekleştirebileceğiniz ideal lokasyonlar arasında yer alıyor. 

Eşsiz güzelliklere sahip olan Kıbrıs’ta araç kiralamak oldukça cazip bir işlem. Doğası, iç dinamizmi, sahilleri ve ünlü otelleri ile dikkat çeken Kıbrıs’ı sevdiklerinizle keşfedebilirsiniz. Kıbrıs oto kiralama işlemini gerçekleştirerek kendinize en uygun arabayı size en yakın lokasyondan temin edebilirsiniz. 

Kıbrıs kiralık araç şirketleri ile iletişime geçerek teknik ve donanımsal açıdan çeşitlilik gösteren geniş araç filosu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaklaşık olarak 8-10 segmentte yer alan araçları inceleyerek ihtiyacınıza en uygun aracı tercih edebilirsiniz. Kıbrıs araç kiralama fiyatlarının sunduğu avantajlardan da faydalanabilir, indirim ve kampanya dönemlerinden haberdar olabilirsiniz.

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kıbrıs araba kiralama işlemi ile seyahat rotanızı hızlı bir şekilde Kıbrıs’ın eşsiz güzelliklerine çevirebilirsiniz. Bu seyahatten önce Kıbrıs hakkında birtakım bilgilere sahip olmanızda fayda var. İşte Kıbrıs hakkında bilmeniz gerekenler…

Kıbrıs’a giriş yapabilmeniz için sahip olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı yeterli oluyor. Fakat Kıbrıs’a tamamıyla giriş yapabilmek için geçerliliği en az 3 ay olan pasaporta sahip olmanız gerekiyor. 

Kıbrıs’ın eşsiz güzelliklerini keşfetmek biraz zaman alabiliyor. Bu noktada Kıbrıs kiralık araba şirketleri ile iletişime geçerek dilediğiniz süre ile arabanızı kiralayabilirsiniz. Kıbrıs seyahatini dolu dolu yaşayabilmek için boşa zaman harcamamak gerekiyor. 

Kıbrıs kiralık oto kiralama işlemi Kıbrıs’ın iklimi sayesinde daha cazip hale geliyor. Coğrafi konum itibariyle tipik Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kıbrıs’ta havalar genellikle oldukça ılık. Özellikle ilkbahar aylarında Kıbrıs çok daha güzel bir hal alıyor. Kıbrıs seyahatiniz için en ideal zaman çoğu zaman ilkbahar ayları oluyor. 

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs eşsiz güzelliklere sahip olan bir ada ülkesi. Dolayısıyla Kıbrıs’a yalnızca feribot ve uçak ile ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Kıbrıs uçak bileti satın alarak Türkiye’nin farklı havalimanlarından Kıbrıs’a giriş yapabilirsiniz. Kıbrıs’a gidebileceğiniz feribot seferleri de yaz ve kış aylarında düzenli olarak yapılıyor. 

Kıbrıs’a bağlı havalimanları, Kıbrıs’a hava yolunu kullanarak ulaşmanızı mümkün hale getiriyor. Kıbrıs’ta bulunan Ercan Havalimanı, dünyanın dört bir yanına uçuşların düzenlendiği, iç ve dış hatlara sahip bir havalimanı. Kıbrıs Ercan Havalimanı araç kiralama işlemi için oldukça uygun bir lokasyon. Lefkoşa şehir merkezine 23 km uzaklıkta yer alan Kıbrıs Ercan Havalimanı’nda aracınızı kiralayarak yönünüzü seyahat rotanıza döndürebilirsiniz. 

Girne Limanı üzerinden gerçekleştirilen feribot seferleri, Kıbrıs’a deniz yolunu kullanarak ulaşabilmenizi sağlıyor. Kıbrıs feribot bileti alarak binebileceğiniz feribotlar, Mersin ve Alanya’dan hareket ediyor. Alanya Limanı ve Kıbrıs arası yaklaşık olarak 3 saat 15 dakika sürüyor. Eğer dilerseniz Antalya araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilir, Alanya Limanı’na kiralık aracınız ile güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Feribot ile Girne Limanı’na ulaştıktan sonra araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek tekrardan aracınızı kiralayabilirsiniz. 

Kıbrıs’ta Araç Kiralama

Kıbrıs Havalimanı araç kiralama işlemi ile havaalanına adım attığınız ilk anda aracınızı teslim alabilirsiniz. Böylelikle üzerinizde bulunan eşyalar ile toplu taşıma ve taksi ile vakit kaybetmenize gerek kalmadan Kıbrıs seyahatinize başlayabilirsiniz. Kişisel tercihleriniz doğrultusunda hazırlanan aracınız ile güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 

Kıbrıs’ta araç kiralarken birçok farklı avantajdan yararlanabilirsiniz. Kıbrıs araç kiralama şirketlerinin sunduğu fırsat ve kampanyaları takip ederek araç kiralama işlemini daha cazip bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda araç kiralama şirketlerinin sunduğu hasar sigortası, kasko, navigasyon, ekstra şoför ve bebek koltuğu gibi imkanlardan da yararlanabilirsiniz. 

Kıbrıs kiralık araba fiyatları, şahsi bir araca sahip olmanın getirdiği masraflardan muaf olmanızı sağlıyor. KDV ve hizmet bedelinin dahil edildiği fiyatlar; araç kiralama süresi, araç türü ve ek opsiyonlar doğrultusunda şekilleniyor. Bu noktada tercih tamamen sizin. 

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

Kıbrıs araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek araç teslimi gerçekleştirdikten sonra yönünüzü Kıbrıs’ın eşsiz güzelliklerine çevirebilirsiniz. Yavru vatan Kıbrıs’ta mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kıbrıs il merkezine 37,3 km uzaklıkta bulunan Girne Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Osmanlı ve Venedik izlerine rastlayabileceğiniz Girne Kalesi, Kıbrıs’ın en önemli yapılarından birisi. 
  • 2000 yıllık bir tarihe sahip olan Salamis Antik Kenti, keşfedebileceğiniz farklı yapıları bünyesinde barındırıyor. İl merkezine 60,5 km uzaklıkta yer alan Salamis Antik Kenti’ne giderek Nikokreon Anıtı’nı, Cellarga Toplu Mezarlar’ı, Zeus Sunağı’nı, Epiphanios Bazilikası’nı ve antik tiyatroyu görebilirsiniz. 
  • Kıbrıs’ın önemli yapılarından biri olan Bellapais Manastırı’nı da mutlaka görmeniz gerekiyor. İl merkezine 30,3 km uzaklıkta yer alan Bellapais Manastırı, eşsiz Akdeniz manzarasına tanık olmanızı sağlıyor. 
  • Kıbrıs il merkezine 37,3 km uzaklıkta bulunan İkon Müzesi, 3 kattan oluşuyor. Farklı ikonların sergilendiği müzenin çevresinde dolaşarak çan kulesini de görebilirsiniz. 
  • Ucuz araç ile ziyaret etmeniz gereken en önemli yerlerden birisi de Saint Sophia Katedrali. Gotik tarzda inşa edilen bu S.S.Katedrali, Lefkoşa’nın ana camisi oluşu ile dikkat çekiyor. Görenleri bir hayli etkileyen bu katedral, gotik sanatının en güzel örneğini teşkil ediyor.

Kıbrıs Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız