Muğla Akyaka

Muğla Akyaka Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akyaka, Türkiye’nin en güney kısmında yer alan Muğla şehrinde bulunuyor. Gökova Körfezi’nin doğu ucunda konumlanıyor. Akyaka, Ege Bölgesi’nde tatil yapılabilecek huzur dolu yerlerin başında geliyor. Marmaris ile Muğla’nın tam ortasında yer alan Akyaka, sakinlik ve doğal güzellikleri sevenler için devamlı bir uğrak yeri oluyor. Muğla’ya 18 km uzaklıkta ve Marmaris’e de 31 km uzaklıkta bulunuyor. Tatil beldelerine bu kadar yakın oluşu da Akyaka’nın benzersiz alanlardan birisi olarak nitelendirilmesine sebep oluyor. Ula Akyaka kiralık araç ile Muğla ve Marmaris gibi merkezlere rahat ulaşım sağlanıyor. 2011 yılından bu yana da Türkiye’nin sakin şehirleri arasında yer alıyor. 1998 yılında doğal sit alanı ilan edilmesi ile şehirde yüksek katlı bina yapımına izin verilmemeye başlanması şehrin tamamı birbirine benzeyen binalar ile donatılmasını sağlıyor. Bu kural sayesinde yapılan evler eski mimariye benzeyen özellikleri barındırıyor. Bu durumda şehrin doğal güzelliği içerisinde evlerin kaybolmasını sağlıyor. Doğal güzellikleri dillere destan olan bu şehir, ziyaretçilerine vaat ettikleri ile tatil listelerinin başında yer aldığından Muğla kiralık araç ile gölgeyi ziyaret etmek daha avantajlı oluyor. Antik çağlardan kalan mimari eserleri sayesinde de dikkatleri üzerine çeken yerleri gezmek için Ula Akyaka araç kiralama tercih ediliyor. Bu sayede şehir yalnızca doğal güzellikleri ile değil mimari, tarihi güzellikleriyle de dikkat çeken şehir rahatça gezilebiliyor. Sazlıklarında barındırdığı yüzlerce kuş türü ile de göç mevsimlerinde fotoğraf çekmeyi sevenlerin sevdiği mekanlardan birisi oluyor. Bu güzel şehirde kaliteli vakit geçirmek için Muğla Akyaka araç kiralama firmalarına göz atmak doğru bir seçenek oluyor. Muğla kiralık araba fiyatları farklı segmentteki araçlara göre farklılık gösterebiliyor. Ucuz araç veya daha lüks araçlar arasında tercih yapabiliyorsunuz.

Muğla Akyaka’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan veya Ankara’dan Akyaka’ya gitmek için hava yolunu tercih edecek olanlar, Dalaman Havaalanı ve Milas Bodrum Havaalanı’na iniş yapabiliyor. Bunlardan Akkaya’ya en yakın olanı olan Dalaman Havalimanı ve Akyaka’ya arasındaki mesafe 39 km olarak hesaplanıyor. Muğla kiralık araba ile havaalanından merkeze varılabiliyor. Şimdi Muğla uçak bileti almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu havalimanına iniş yapıldıktan sonra Muğla Dalaman Havalimanı araç kiralama yoluyla Akyaka’ya kolaylıkla geçiş yapılabiliyor. Muğla oto kiralama kullanarak tatilde ya da iş seyahatlerinde kolaylıkla şehir içinde ulaşım sağlanıyor. Bu yöntemle hem ekonomik hem de konforlu bir tatil yaşanıyor. Ula Akyaka araç kiralama fiyatları araçların donanımlarına ve markalarına göre değişiklik gösteriyor. Muğla’ya Aydın, Denizli, Antalya gibi yakın bölgelerden otobüs yoluyla seyahat etmek daha fazla tercih ediliyor, Muğla otobüs bileti fırsatlarını değerlendirebilir ve bilgileri takip edebilirsiniz. Kente otobüsle ulaştıktan sonra Muğla kiralık oto ile farklı lokasyonlara ulaşabilir, seyahatinize devam edebilirsiniz.

  • Özellikle Denizli Muğla arasının 144 km olması karayoluyla hızlı bir biçimde şehre ulaşılmasını sağlıyor.
  • Muğla Aydın arası ise 101 km, böylece Aydın Muğla’ya yakın şehir oluyor.

Ula Akyaka araç oto kiralama sayesinde Muğla’ya kendi arabası ile gelmeyenler için şehirde rahatça gezmek kolaylaşıyor. Ula Akyaka araba kiralama, kiralayanlara hem konforlu seyahatler hem de ekonomik bir tatil sağlıyor. Araç kiralamada dikkat edilmesi gereken ilk nokta; aracın kilometresi ve aracın durumu oluyor. Bunun dışında aracın kiralanması sırasında karşılıklı taleplerinde gözden geçirilmesi ayrıca önemli oluyor. Bu sayede Muğla araba kiralama firmaları ve araç kiralayan aynı anda memnun kalıyor.

Muğla Akyaka’da Araç Kiralama

Muğla Akyaka, araç kiralayarak rahatlıkla gezilecek yerler arasında yer alıyor. Muğla araç kiralama fiyatları aracın kiralanma süresi ve aracın modeline göre değişse de araç kiralamak bu güzel şehri gezerken göz önüne alınacak ulaşım seçenekleri arasında yerini koruyor. Muğla araç kiralama imkanları için obilet.com size yardımcı oluyor. Tüm dünyada yaygın olan araç kiralama Türkiye’de de giderek artıyor. Seyahat sırasında aracın olması seyahatin daha verimli ve eğlenceli geçmesine etki ediyor. Ayrıca seyahatte bir aracın oluşu, seyahat boyunca zaman kaybını en aza indiriyor. Böylece seyahat, çok daha pratik hale geliyor. Ula Akyaka kiralık oto ile aynı zamanda şehir içi toplu taşıma araçlarının olmadığı alanlara dahi kolaylıkla gidilebiliyor. Bunun dışında tatil yapılan şehrin yakınındaki şehirlere de ziyaret edilebiliyor. Ula Akyaka kiralık araba fiyatları sayesinde bazı bölgelerde araç kullanmak oldukça keyifli ve ekonomik oluyor. Bu bölgeler arasında yeşilin ve mavinin kendisini güzel gösterdiği alanlardan bir tanesi olan Akyaka, her hali ile güzelliği gelenlerin önüne seriyor. Bunda yollarının güzelliği de dâhil… Araç kiralama sırasında firmayı dikkatlice araştırmak ve kiralamak için küçük araç tercih etmek daha huzurlu bir araç kiralama için önem arz ediyor. Ayrıca Ula Akyaka kiralık araba ile küçük araçların tercih edilmesinin bir diğer nedeni de; park sorunu olmayışı ve kolay park ediliyor oluşu etkili oluyor. Muğla araç kiralama şirketleri araç kiralamak için pek çok seçenek ile araç kiralamak isteyenlere yardımcı oluyorlar.

Muğla Akyaka’da Gezilecek Yerler

Muğla araç kiralama şirketleri; ailenizle veya kalabalık arkadaş grupları ile gerçekleştirdiğiniz seyahatleriniz için farklı donanıma araçlara sahiptir. Böylece beklentinize uygun araç teslim alarak kenti dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

  • Muğla Akyaka Sakartepe seyir terası, şehre kuşbaşı bakabilmek için uygun alanlar arasında yer alıyor. 900 metre yükseklikte yer alan Gökova Körfezinin güzel göründüğü alanlardan birisi olan seyir terası, yolda mola vermek isteyenlerin uğrak noktası oluyor.
  • Akyaka Plajı, yine bu şehri ziyarete gelenlerin severek vakit geçirdikleri ve doyasıya denize girdikleri alanlar arasında bulunuyor. Bu plaj Akyaka’da çok tercih edilen plaj olarak yeşil ve mavinin harika bir biçimde bütünleşmesi ile görenleri büyülüyor. Burada yer alan tesisler ile tüm günü bu plajda geçirmek mümkün oluyor. Buradaki denizin sığ olması çocukluk ailelerin bu plajı tercih etmesinin nedenlerinden oluyor.
  • Çınar plajı yine Akyaka’nın güzel plajları arasında adından sıkça söz ettiriyor. Ağa Han Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazanmış bir yapı olan bu ev, görülmeye değer…
  • Gökova Aşıklar Yolu, Akyaka Orman Kampı, Akbük Koyu, Turnalı Boncuk Koyu, Akbük Koyu, Azmak Nehri, Sedir Adası gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Akyaka’yı ezmek için gelenler, Muğla Akyaka araba kiralama kullanılarak bu güzeller güzeli eğe şehri gezebiliyor.

Muğla Akyaka Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız