Muğla Bodrum Otogarı

Muğla Bodrum Otogarı Araç Kiralama

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Bodrum, Muğla’nın nüfus açısından en büyük ilçe unvanına sahip. Sadece Türkiye’de değil dünyada da deniz turizmi açısından önemli bir yere sahip. Kendine özgü özellikleriyle kendisine hayran bırakan Bodrum, pek çok festival ve konserlere de ev sahipliği yapıyor. Denizi, doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve meşhur Bodrum lezzetleri için buraya mutlaka gelmelisiniz. Bodrum’u doyasıya gezmek ve yeni yerler keşfetmek için de araba kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Her zevke ve bütçeye uygun olarak kiralanan arabalar sayesinde Bodrum gezinizde dilediğiniz gibi keşfe çıkabilirsiniz.

Muğla Bodrum Otogarı Genel Bilgiler

Muğla Bodrum Otogarı, 2021 yılında 31 dönümlük bir arazi üstünde ve 17 bin 117 metrekarelik bir alanda ve 2 katlı bir biçimde inşa ediliyor. Haftanın 7 günü 24 saat açık olan bu otogar engelli dostu. Bodrum’un merkezinden Bodrum Otogar yaklaşık 1 km olup, yürüyerek ulaşmak mümkün. Bodrum Otogarı Türkiye’nin pek çok yerine sefer düzenlemesinden dolayı ulaşım konusunda rahatlık sağlıyor. Kendi enerjisini kendi üreten otogarda; prizler, bankamatikler, rampalar, tuvalet, Wi-Fi hizmeti, mescit, tekerlekli sandalye, bebek bakım odası, restoran, büfe, kafe ve berber bulunuyor. 

Muğla Bodrum Otogarı Araç Kiralama Fiyatları

Bodrum araç kiralama hizmetinden faydalanarak otogardan teslim alacağınız araçlar sayesinde özel araç konforu yaşayabilirsiniz. Otogar içerisinde hizmet veren kiralama firmaları, ziyaretçilerin beklentilerine göre çözümler sunuyor. Farklı segmentte araçların bulunduğu firmalarda lüks, ticari ve ekonomik gibi araç türleri bulunuyor.

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz rezervasyon sayesinde Bodrum Otogarı’ndan planladığınız saatte istediğiniz aracı beklemeden alabilirsiniz. Araç kiralama ücretleri durumlara göre farklılık gösterebiliyor. Araç kiralama işleminde ücretler; günlük, haftalık veya aylık olarak değişkenlik gösteriyor. Kar lastiği, navigasyon ve mini hasar sigortası gibi ekstra hizmetler için firmalara ek ödeme yapılıyor.

Muğla Bodrum Otogarı Sefer Bilgileri

Türkiye’nin birçok yerinden Bodrum Otogarı’na seferler düzenleniyor. Yerli ve yabancı turistlerin Bodrum otobüs bileti tercih ederek geldiği otogarda otobüs firmaları keyifli bir sefer deneyimi sunuyor. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerin dışında diğer Anadolu illerine de oldukça sık seferler bulunuyor. Otobüs ile 

  • Bodrum- Ankara arası 11 saat 30 dk, 
  • Bodrum- İstanbul arası 11 saat 10 dk ve 
  • Bodrum- İzmir arası 3 saat 30 dk sürüyor. 

Bodrum Otogarı’nda başta Metro, Kamil Koç, Nilüfer ve Balıkesir Uludağ olmak üzere pek çok otobüs firması sefer düzenliyor.

Muğla Bodrum Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Muğla Bodrum Otogarı araç kiralama sayesinde Muğla Bodrum Otogarı’ndan şehir merkezine gitmek mümkün. Bunun yanı sıra otogardan şehir merkezine gitmek için farklı seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Bodrum Otogarı ve Muğla Merkez arasında 108 km bulunuyor. Bu yolu kısa sürede gitmek isteyenlerin ilk tercihi toplu taşıma araçları oluyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra belli noktalarda hizmet veren servisler de bulunuyor. Bu servis belirli saatlerde belirli güzergahlara gidiyor. Ayrıca taksiler de şehir merkezine gitmek için başka bir alternatif.

Eğer servis, toplu taşıma, taksi kullanmak istemiyorsanız en konforlusu Muğla Bodrum araç kiralama.

Muğla Bodrum Gezilecek Yerler

Muğla Bodrum Otogarı araç kiralama fiyatlarına baktıktan sonra araç kiralama işlemine devam edince sıra Bodrum’u gezmeye geliyor. Muğla Bodrum Otogarı araç kiralama firmalarının size tahsis ettiği araçlar sayesinde Bodrum araç kiralama uygulamasına bakabilirsiniz. Eğer Muğla civarından buraya gelecekseniz örneğin Antalya araç kiralama firmasından seçeceğiniz araçla buraya gezmeye gelebilirsiniz. Bodrum’da gezmek isteyeceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlar:

  • Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Antik enkazların yer aldığı müze tam merkezde bulunuyor.
  • Zeki Müren Sanat Müzesi: Zeki Müren'in hayatına şahitlik etmek isterseniz müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Bu müzeyle Bodrum arası 3 km.
  • Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü: Taş yapılardan oluşan bu kendine has yerin Bodrum'a olan uzaklığı 12 km olarak biliniyor.


Muğla Bodrum Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız