Muğla Marmaris Limanı

Muğla Marmaris Limanı Araç Kiralama

Marmaris, Muğla’nın 13 ilçesinden biri. Oldukça zengin tarihi ile kendine hayran bırakan bu ilçe, deniz turizmi ile ön plana çıkıyor. Özellikle yaz mevsiminde turistlerin gezi rotasında bulunan Marmaris hem deniz hem de kültür tatili yapmak isteyenler için oldukça ideal bir yer. Turizm faaliyetlerinin yanı sıra her geçen gün kendini ticarette de geliştiren Marmaris, deniz ticaretinde de önemli bir yere sahip. Marmaris’i konforlu bir şekilde gezmek isterseniz araba kiralayabilirsiniz. Her zevke ve bütçeye uygun olan araba kiralama alternatifleriyle şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Muğla Marmaris Limanı Genel Bilgiler

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan bu liman Türkiye Denizcilik İşletmeleri bünyesinde iken özelleştirmeye gidiyor. Sonrasında işletme hakkı başka ele 2001 senesinde 30 seneliğine teslim ediliyor. Marmaris’in Sarıana Mahallesi’nde bulunan bu liman doğal bir liman. Gün içerisinde pek çok geminin uğradığı Marmaris Limanı, şehir merkezine 56 km uzaklıkta yer alıyor.

Muğla Marmaris Limanı araç kiralama firmaları, Marmaris Limanı ziyaretçilerine oldukça rahat bir şekilde şehri gezme imkanı sunuyor. Limandan çıkar çıkmaz bu firmalardan teslim alacağınız araçlarla gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Araba kiralama firmaları kullanıcılara oldukça konforlu bir seyahat imkanı sunuyor.

Muğla Marmaris Limanı Araç Kiralama Fiyatları

Muğla Marmaris Limanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak Marmaris seyahatinizde eşsiz deneyim yaşayabilirsiniz. Liman yakınlarında hizmet sürdüren kiralama firmaları, kişiye özel imkanlar sunuyor. Farklı segmentlerde araç sunan firmalar konforlu ve modern taşıtlar olmak üzere bir sürü model seçeneklerini bünyesinde bulunduruyor. Lüks, ticari ve ekonomik gibi farklı sınıflarda bulunan araçlara liman teslim noktalarından ulaşmanız mümkün oluyor.

İnternet üzerinden rezervasyon yaptırdığınız takdirde planladığınız vakitte teslim alabileceğiniz araçlarda araç kiralama ücreti farklılık gösterebiliyor. Çeşitli nedenlerden farklılık gösteren fiyatlar ekstradan kar lastiği, mini hasar sigortası ve navigasyon gibi özelliklere sahip olmak istediğinizde de değişiyor.

Muğla Marmaris Limanı Sefer Bilgileri

Muğla Marmaris Limanı, yurt dışından ve yurt içinden birçok yere hizmet veriyor. Yerli ve yabancı olmak üzere binlerce yolcunun tercih sebebi olan bu liman modern özellikleriyle keyifli bir mavi yolculuk deneyimi sunuyor. 1110 kapasiteli üç marina ve 1200 yat kapasiteli 9 yat çekek yerine sahip olan bu liman gün içinde oldukça sefer düzenliyor. Yatçılık ve yelken turizminin de oldukça gelişmiş olduğu bu yerde birçok yat limanı ve yat kiralama firmaları da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Marmara International Yacht Club.

Muğla Marmaris Limanı’ndan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Marmaris Limanı’na gidebilmek için pek çok alternatif seçenek yer alıyor. Liman ile şehir merkezi arasında 56 km uzaklık bulunuyor. Bu mesafeyi kısa sürede aşmak isterseniz araba kiralama şirketlerinden teslim alacağınız araçları tercih edebilirsiniz. Bir başka seçenek olarak da belirli duraklarda hizmet veren toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Belirli saatlerde kalkış yapan bu araçlar belirli güzergahlara gidiyor. Taksiler de tercih edebileceğiniz bir başka seçenek.

Muğla Marmaris araba kiralama tercihi toplu taşımaların kalkış saatini beklemek istemeyenler ve özel araç rahatlığıyla seyahat etmek isteyenler için oldukça uygun. Eşyalarınızı taşımakta zorluk yaşamayacağınız gibi istediğiniz yere de Muğla Marmaris Limanı araç kiralama ile gitmeniz mümkün oluyor.

Muğla Marmaris Gezilecek Yerler

Muğla Marmaris Limanı araç kiralama fiyatlarına baktıktan sonra araç kiralama firmalarından teslim alacağınız araçlar sayesinde rahatlıkla Marmaris Limanı’ndan çıktıktan sonra Marmaris’i gezebilirsiniz. Doğal güzellik ve tarihi yapılarıyla ön plana çıkan şehirde dilediğiniz gibi gezebilmek için Marmaris araç kiralama firmalarına da bakabilirsiniz. Eğer Antalya gibi Marmaris’e yakın yerlerden gelip burayı görmek istiyorsanız da yine araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Antalya araç kiralama firmalarından kiralama yapabilir ve Marmaris’i gezebilirsiniz. Marmaris’te gezilecek yerler şu şekildedir:

  • Marmaris Kalesi ve Müzesi: Denize hakim bir konumda yarımadanın üzerinde inşa olmuş kale Marmaris'in merkezine 1 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Eski Çarşı: Kubbeli bir yapıda bulunan dükkanların olduğu bu yerin merkeze uzaklığı 170 metre.
  • Marmaris Milli Parkı (Günnücek): Kendine has özellikleriyle ön plana çıkan bu park, Marmaris'e 2 km uzaklıkta yer alıyor.
  • Turgut Şelalesi: Ağaçlarla çevrili bu şelalenin Marmaris'e yakınlığı 26 km olarak biliniyor.


Muğla Marmaris Limanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız