Trabzon Ortahisar

Trabzon Ortahisar Araç Kiralama

2012 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe statüsüne erişen Ortahisar, Trabzon’un merkezi konumunda. İlçe, modern olanaklar ve ulaşım imkanları bakımından Trabzon’un en gelişmiş bölgeleri arasında bulunuyor. Ulaşım ihtiyaçlarınız için en zengin fırsata Trabzon Ortahisar araç kiralama imkanını tercih ederek erişebilirsiniz. Trabzon Havalimanı ve Otogarı’na ev sahipliği yapan ilçe, aynı zamanda Trabzon’a komşu olan kentlerin havalimanı ihtiyacını karşılıyor. Bu kapsamda gerek Ortahisar ve Trabzon, gerek komşu kentler için planladığınız seyahatler için en ideal tercih oluyor. Geniş olanaklarıyla farklı kullanıcı beklentilerine yanıt vermeyi başaran ilçedeki firmalar tarafından sunulan Trabzon Ortahisar araç kiralama fiyatları da bu sayede geniş bir çeşitlilik içeriyor. Pek çok zaman çeşitli avantajlarla sunulan teklif paketleri arasında bütçenize uygun alternatiflere ulaşabilirsiniz. Bunun için farklı mesafelerde yapacağınız yolculuklar ve farklı süreçler için ideal olabilecek ucuz araç seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Trabzon Ortahisar Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Her açıdan avantaj sahibi ilçelerden biri olan Ortahisar, coğrafi konumuyla Karadeniz’in merkezinde yer alıyor. Trabzon’un farklı kesimlerine eşit mesafesiyle seyahatlerinizi zengin, sosyal ve konforlu kılan semt, aynı zamanda Karadeniz’e en uzun kıyılardan birinin sahibi. Trabzon Ortahisar kiralık araç seçeneğini değerlendirerek erişebileceğiniz 20’den fazla plajı ve sahillerinde deniz, dinlence, eğlence, aktivite ve alışveriş imkanlarını bir arada sunuyor. Aynı zamanda kentin en köklü tarihine sahip olan semtin sayısız tarihi noktası, dağlarına doğru süregiden engin tabiatıyla bütünleşiyor. Üstelik adım attığın her alanda Ortahisar’ın zengin modern olanaklarına erişebilirsiniz. Ortahisar, aynı zamanda komşusu olan Akçaabat, Maçka ve Yomra’yla birlikte kentin turizm açısından öne çıkan popüler bölgesi. Böylelikle Trabzon Ortahisar oto kiralama olanağıyla kentin en popüler noktalarına kolay erişim imkanı sunuyor. Sunduğu ulaşım kolaylığı sayesinde rahatlıkla gezebileceğiniz pek çok lokasyona ev sahipliği yapan semtin her bir köşesinde sizi bekleyen yerel mutfağı ise Ortahisar’a bağlanmanın bir diğer nedeni. Aynı zamanda kentin en büyük konaklama ağına ev sahipliği yapan Ortahisar’a beklentilerinize hitap edebilen konaklama ve mola imkanlarına ulaşabilmek de mümkün.


Trabzon Ortahisar’a Nasıl Gidilir?


Trabzon’a komşu kentlerin havalimanı gereksinimine de yanıt veren Trabzon Havalimanı, Ortahisar ilçesinde yer alıyor. Uluslararası düzeyde ve yüksek kapasiteyle hizmet sunan kent havalimanına ev sahipliği yapan Ortahisar’a erişim, bu bağlamda Trabzon uçak bileti alarak hava yolu ile pratik şekilde mümkün. Kentin farklı kesimlerine konforlu ve pratik şekilde erişmekse Trabzon Ortahisar araba kiralama olanaklarıyla çok daha avantajlı hale geliyor. Öte yandan Trabzon Kent Otogarı da yine merkez ilçe olan Ortahisar’da faaliyet gösteriyor. Böylelikle, Trabzon otobüs bileti alarak Türkiye’nin tüm kentlerinden tercih edebileceğiniz otobüs seyahatlerinizde de eşsiz bir konfora erişmek mümkün. Şehre vardıktan sonra araç teslim işlemlerini kent otogarı veya kiralamacı kuruluşta yapabilir, Trabzon seyahatinize istediğiniz gibi devam edebilirsiniz. Öte yandan Trabzon’a komşu illerden yapacağınız seyahatlerde toplu taşıma çözümlerini tercih etmek yerine kiralık araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Örnek olarak, Rize araç kiralama şirketleri tarafından yapılan cazip teklifler sayesinde bütçenize uygun fiyat ve hizmet seçeneklerine erişmek bu bağlamda mümkün. Farklı tekliflerle kullanıcı beklentilerine yanıt veren kiralamacı firmalara Ortahisar, farklı Trabzon kesimleri veya Trabzon’a komşu kentlerde ulaşabilirsiniz. Böylelikle Trabzon - Rize arasındaki 165 km, Trabzon - Giresun arasındaki 140 km, Trabzon - Gümüşhane 120 km mesafelerini kolaylıkla aşabilirsiniz.


Trabzon Ortahisar’da Araç Kiralama

Trabzon Ortahisar’da araç kiralama amaçları ve kullanım beklentileri arasında oluşan farklılıklar, semtin araç kiralama seçeneklerini zengin kılıyor. Ortahisar araç kiralama seçenekleri arasında bireysel veya ticari araç kullanımlarınıza uygun hizmetlere erişebilmek bu bağlamda mümkün. Bir veya birden fazla araç kiralaması yahut filo kiralama talepleriniz için teklif edilen Trabzon Havalimanı araç kiralama seçenekleri arasında ideal çözümlere erişebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçları teslim alma işlemleri, bu bağlamda iki farklı seçenekle kullanıcı karşısına çıkıyor. Dilerseniz Trabzon Ortahisar araç kiralama firmaları, dilerseniz bulunduğunuz konumda teslim alabileceğiniz araçlarla birlikte ilave olanaklara erişebilirsiniz. Araç sigortası ve kasko olanaklarına bazı tekliflerde sabit, bazı tekliflerde seçmeli hizmet olarak erişmek mümkün. Navigasyon, özel danışmanlık, mesafe garantisi gibi olanaklarsa tercihinize bırakılan hizmetlerin bazılarını oluşturuyor. Aynı şekilde Trabzon Ortahisar kiralık araba fiyatları eşliğinde erişebileceğiniz farklı marka ve model araç seçeneklerine erişebilir, tercihlerinize uygun seçimi yapabilirsiniz. Trabzon Ortahisar araç kiralama şirketleri zengin bir yelpaze ile öne çıkıyor. Bu bağlamda aracınızı saatlik veya günlük olarak kiralayabileceğiniz gibi haftalık, aylık ve yıllık olarak da kiralayabilirsiniz.


Trabzon Ortahisar Gezilecek Yerler


Tarih ve tabiat zengini Trabzon’un kalbi Ortahisar, gezilip görülmeye değer pek çok ünlü lokasyona ev sahipliği yapıyor.

  • Trabzon Ortahisar kiralık araba olanağıyla rahat şekilde erişebileceğiniz Trabzon Kalesi, havalimanı ve otogara 1 km mesafede yer alıyor. Kalenin Aşağı Hisar, Orta Hisar ve Yukarı Hisar kesimlerinin her birinde Trabzon tarihine yakından tanık olabilirsiniz. Eteklerinde yer alan Zağnos Vadisi Parkı’nda harika vakit geçirebilirsiniz.
  • Ortahisar semt merkezinde yer alan İç Kale, Yeni Cuma Cami, Ayasofya Müzesi, Ayvasıl Kilisesi ve daha pek çok alanı ziyaret için havalimanı veya otogarda iniş yaptıktan sonra 1 km yol gitmeniz yeterli. Şehir merkezinden gelecekler için bu mesafe 4 km. Ortahisar’a 10 km mesafede yer alan Bedesten Çarşısı ise kentin yaşayan tarihi olarak öne çıkıyor.
  • Kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta olan Boztepe Mesire Yeri, Ortaköy’de yer alan aktivite alanları içerisinde en dinamik olanı. Trabzon Ortahisar kiralık oto olanaklarını değerlendirerek semtin popüler aktivite alanına erişebilir, tertemiz havasında tüm yılın yorgunluğundan sıyrılabilirsiniz.   
  • Ortahisar’a 43 km mesafede, sarp kayalıklar üzerinde yer alan Sümela Manastırı’nda tarih ve Ortahisar manzarasına bir arada erişebilirsiniz.
  • Kent merkezinden biraz daha uzaklaşmak ve kentin tabii güzelliklerine ulaşmak istiyorsanız; 100 km mesafede yer alan Uzungöl, sizin için iyi bir fikir olabilir. 55 km mesafede, sular içinde zenginliğini sergileyen Çal Mağarası ise ziyaret edebileceğiniz bir diğer ünlü rota.


Trabzon Ortahisar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız