İstanbul Zeytinburnu Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Opel Corsa 751 ₺
 • Kia Stonic 799 ₺
 • Renault Megane 899 ₺
 • Peugeot 2008 959 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.079 ₺
 • Peugeot 3008 1.198 ₺
 • Peugeot 508 1.313 ₺

İstanbul Zeytinburnu

İstanbul Zeytinburnu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul'a bağlı bir ilçe olan Zeytinburnu, İstanbul'un Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Nüfus yoğunluğu fazla bir ilçe olan Zeytinburnu İstanbul'un merkezi bölgelerinden biri sayılıyor. Şehrin eski yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Trakya'nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının Marmara Denizi’ne bakan yamaçların denizle birleştiği yerde bulunuyor. 1 Eylül 1957 yılında ilçe olduğu biliniyor. İstanbul Zeytinburnu araç kiralama ile araç kiralayabilir Zeytinburnu ve çevre ilçeleri özel araç konforu ile gezebilirsiniz. Birçok tarihi mekana sahip olan Zeytinburnu İstanbul'un gezilecek yerlerinden biri oluyor.

Zeytinburnu sahilinin de olması dolayısıyla en çok tercih edilen ilçeler arasında başı çekiyor. İstanbul Zeytinburnu oto kiralama sayesinde ulaşmak istediğiniz her yere kolaylıkla ulaşabilir, toplu taşıma zorluğundan kurtulabilirsiniz. Yerli ve yabancı birçok insanın ziyaret ettiği İstanbul ilinin her bir ilçesi ayrı ayrı gezilmeye değer. Zeytinburnu ilçesi de tarihi dokusu ve sahili ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çevre illere de kolay bir şekilde ulaşabilmek için İstanbul Zeytinburnu kiralık araç ile gezebilir, özel araç konforu yaşayabilirsiniz.

İstanbul Zeytinburnu'na Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu ilçesi E5 karayolunda sınır olduğu için İstanbul'un dışarıya açılan bir penceresi olarak sayılıyor. Zeytinburnu’na farklı illerden ulaşmak için havayolu seçeneğini kullanabilirsiniz. İstanbul’a havayolu ile gelmek istediğinizde;

 • Ankara - İstanbul uçuş süresi 1 saat,
 • İzmir - İstanbul arası havayolu ile ulaşım süresi 1 saat 5 dakika,
 • Antalya’dan İstanbul’a uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika,
 • Trabzon ve İstanbul arası uçak seyahati ise 1 saat 35 dakika sürüyor.

Bütçenize göre belirleyeceğiniz aracı, özellikle eğer İstanbul’a hava yolu ile gelmek isterseniz İstanbul Sabiha Gökçen araç kiralama ya da İstanbul havalimanı araç kiralama olarak havalimanından teslim alabilirsiniz. Bunun için öncesinde İstanbul uçak bileti imkanlarına da bakabilirsiniz.

Çevre illere de gidiş yapabileceğiniz kiralık araçlar ile rahat bir gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer hali hazırda yakındaki bir ildeyseniz de örneğin Bursa araç kiralama gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Hem ekonomik hem de ulaşımı kolaylaştıran araç kiralama sistemlere ödeme konusunda da birçok seçeneği kullanıcıya sunuyor.

Otobüs ile seyahat etmeniz söz konusuysa İstanbul otobüs bileti fiyatlarına göz atabilirsiniz.

 • Adapazarı - İstanbul otobüs seyahat süresi ortalama 1 saat 45 dakika,
 • Tekirdağ - İstanbul otobüs seyahat süresi 2 saat 20 dakika,
 • Bursa - İstanbul otobüs ile 2 saat 36 dakika sürüyor.

İstanbul otogarlardan da teslim alabileceğiniz araçlar istediğiniz saatte getirilebiliyor. Bütçenize göre seçebileceğiniz araçlar ile ister toplantılarınızın ister gezi programlarınızın keyfini rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

İstanbul Zeytinburnu Araç Kiralama

Birçok seçeneği kullanıcıya sunan araç kiralama şirketleri sayesinde toplu taşıma zorluğu yaşamadan kolay bir şekilde gezi programı yapabilirsiniz. Her ihtiyaca yönelik olarak kiralayabileceğiniz araçlar ile Zeytinburnu ilçesini gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz. İstanbul Zeytinburnu araba kiralama tüm kolaylığı kullanıcıya sunuyor. Araç seçeneklerinin de çok olduğu ve isteğe bağlı olarak seçilebilen araçlar sayesinde istediğiniz aracı kiralayabiliyorsunuz. İstenen aracı kullanıcıya sunan araç kiralama firmaları özel araç kolaylığını kullanıcıya sunuyor.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken konular bulunuyor. Bunlardan bir tanesi kiralık aracı kullanan kişinin ehliyetinin üzerinden 2 yıl geçmiş olması gerekiyor. Zeytinburnu araç kiralama hizmeti sunan İstanbul Zeytinburnu araç kiralama firmaları özenli çalışma koşulları ve kaliteden asla ödün vermeden çalışıyor.

İstediğiniz özelliklere sahip olan aracı kiralayabilir ister günlük ister uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Araç özelliklerini de kullanıcıya sunan oto kiralama şirketleri motor bilgisi, kasko, ödeme şekli, ya da yakıt türü özelliklerini kullanıcıya sunuyor.

İstanbul Zeytinburnu'na kolay ve rahat bir şekilde gidebilmek için İstanbul Zeytinburnu araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir toplu taşımalarda ulaşım sıkıntısı yaşamadan ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İster nakit, ister kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor. Ayrıca taksit seçenekleri de mevcut. Ucuz araç kiralama sayesinde hem konfor hem de ekonomi aynı anda yaşanabiliyor.

İstanbul Zeytinburnu Gezilecek Yerler

İstanbul gezilecek yerler konusunda oldukça zengin bir içeriğe sahip illerden biri. Zeytinburnu da bu ilçelerden biri. Yeninin ve eskinin buluştuğu bir ilçe olan Zeytinburnu tarihi eserleri ile Osmanlı dönemine dek dayanıyor. Hem sahil ilçesi hem de tarihi bir ilçe olması sebebiyle ziyaret edilen ilçe birçok gezme mekanına sahip. İstanbul Zeytinburnu kiralık oto ile kiralayacağınız araçla Zeytinburnu ilçesini kolay bir şekilde gezebilirsiniz.

 • Panorama 1453 Tarihi Müzesi: İstanbul fethinin görsel bir şölenini sunan müzenin mutlaka görülmesi gerekiyor. Fethe yönelik her detayı içinde barındıran müze panoramik görüntüleri ile fethin heyecanını yaşatıyor.
 • Balıklı Meryem Ana Rum Manastırı: Zeytinburnu ilçesinde bulunan Manastır, Bizans kilise modelinde bir mimariye sahip. Halen kilise olarak kullanılan yerin yapısı beşinci yüzyıla kadar dayanıyor.
 • Merkez Efendi Camii: Merkez Efendi Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşamış önde gelen hekimlerden biri olarak biliniyor. Merkez Efendi Camii de onun Merkez Efendi için yapılan camii, hamam ve kütüphane gibi hizmetlerden oluşuyor.
 • Yenikapı Mevlevihanesi: Osmanlı Döneminde Mevlevi yetiştiren eğitim yeri olarak biliniyor.
 • Topkapı Kültür Parkı: İstanbul'da en sevilen piknik alanlarından biri olan park içinde yüzlerce bitki çeşidi bulunuyor. Yeşilin ve mavini kucaklaştığı park birçok aktivite alanı bulunduruyor.
 • Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi: Türkiye'de bulunan ilk ve tek tıbbi bitkiler bahçesi Zeytinburnu ilçesinde bulunuyor. 700'den fazla bitki yetiştiriliyor.

Ulaşımı kolaylaştıran kiralık araçlar ile vakit sıkıntısı yaşamadan her yere rahat bir şekilde ulaşabilmeniz de mümkün. Araç teslim olarak alabileceğiniz araçları Zeytinburnu ilçesinin teslim noktalarından alabilirsiniz.

İstanbul Zeytinburnu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız