Muğla Dalyan

Muğla Dalyan Araç Kiralama

Dalyan Muğla'nın ilçelerden biri olarak Ege Bölgesi'nde yer alıyor. Muğla nüfus yoğunluğu kapsamında 24. sırada bulunuyor. Tam olarak 13 adet ilçeden oluşuyor. Büyük bir bölümü Ege Bölgesi'nde konumlanmasının yanında küçük bir kısmı ise Akdeniz Bölgesi'nin içine giriyor. Muğla genellikle yaz tatili için ziyaret ediliyor. Şehir halkı ve ziyaretçiler özellikle yaz aylarında Muğla Dalyan kiralık araba arıyor. Muğla halkı tarım, sanayi, ticaret ve turizm üzerinden kazanç elde ediyor. Tarımsal olarak turunçgillerden oluşan meyve ve sebzeler bu şehirde yetişiyor. Ayrıca pamuk, buğday, mısır, susam, limon, ceviz ve daha birçok ürünün yetişmesinde önemli bir rol oynuyor. Şehrin büyük olması ikamet edenler için şehir içinde Muğla Dalyan kiralık oto kullanımını ihtiyaç haline getiriyor. Muğla Türkiye'nin en fazla turist ziyareti bulunan şehirleri arasında yer alıyor. Hem ziyaretçiler hem de Muğla halkı Muğla Dalyan araç kiralama hizmeti alabiliyor. Cennet gibi koylara ve tatil yörelerine sahip olan Muğla'yı kiralık aracınızla oldukça konforlu bir şekilde keşfe çıkabilirsiniz.

Muğla Dalyan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tatil şehri olarak tanınan Muğla, sadece tatil şehri olmakla yetinmiyor. Zaman zaman ziyaretçilerini şaşırtıyor, hatta tekrar tekrar Muğla’yı ziyaret etmelerini sağlıyor. Muğla'nın neredeyse her ilçesi tatile uygun bir yapıya sahip. Bu sebeple Muğla Dalyan kiralık araba fiyatları her yıl pek çok kişinin merak konusu oluyor. Muğla; Dalyan dışında Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Datça ve Yalıkavak mevkilerine de ev sahipliği yapıyor. Dalyan'da yer alan Dalyan Deltası; Köyceğiz Gölü ve Akdeniz'i birbirine bağlıyor. Aynı zamanda Türkiye'nin önemli sazlık noktalardan biri olup, koruma sahası görevi görüyor. Dalyan her yıl bünyesinde yüz binlerce turist ağırlıyor. Bu sebeple Muğla Dalyan araba kiralama konusunda çok fazla rağbet görüyor. Araba kiralayarak Muğla’ya seyahat eden ziyaretçiler Dalyan kıyılarında bulunan caretta carettaları da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Oldukça zengin su kaynağına sahip olan Dalyan, sessiz koyları ile huzur arayanların da uğrak noktası. Eğlence arayanlar için ise su sporlarından gece hayatına kadar farklı eğlence alanları bulunuyor. Güzel bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler Muğla Dalyan araç kiralama firmaları arasından birini seçerek araçlarını kiralayabiliyor.

Muğla Dalyan'a Nasıl Gidilir?

Muğla Dalyan'a gitmek istiyorsanız bunun iki yolu var. Biri karadan diğeri havadan olmak üzere ikisi de sık kullanılan ulaşım yolları arasında yer alıyor. Muğla Dalyan'a hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak için hava yolunu tercih etmeniz gerekiyor. Muğla uçak bileti alarak bulunduğunuz şehrin havalimanından aktarmalı veya direkt olarak Muğla'ya ulaşabilirsiniz. Ancak Muğla'da iki adet havaalanı bulunuyor. Bu nedenle hangi havalimanında ineceğinizi bilmeniz gerekiyor. İlk olarak Milas-Bodrum Havalimanı son durağınız olabiliyor. Havalimanı bünyesinde Muğla Dalyan Havalimanı araç kiralama hizmet alabileceğiniz birçok firma bulmak mümkün. Önce firmayı sonra da aracı seçerek havalimanından gideceğiniz yere araçla gidebilirsiniz. İkinci havalimanı ise Dalaman Havalimanı, Dalaman'da yer alıyor. Bu havalimanı içerisinde de araç kiralama hizmeti alacağınız firmalar bulunuyor. Yolculuk için  Muğla Dalaman Havalimanı araç kiralama hizmetlerini de seçebilirsiniz. Firma ile görüştükten sonra dilediğiniz modelde bir araç teslim alabilirsiniz. Ulaşım için uçak dışında otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz şehrin otogarında Muğla otobüs bileti ile başladığınız yolculuk Muğla Otogar'da sona eriyor. Burada vakit kaybetmeden 1 km yakında bulunan Muğla Dalyan oto kiralama kapsamında hizmet veren firmalarla görüşebilirsiniz. Bu sayede kiralamak istediğiniz aracı inceleyerek karar verebilir, güvenli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Muğla Dalyan Araç Kiralama

Muğla yukarıda da bahsi geçtiği gibi fazlaca turist ziyareti kabul eden bir şehir. Türkiye için turizmin kalbinin attığı ve ülkeye büyük bir ekonomik kazanç sağladığı biliniyor. Tüm dünyadan ziyaretçisi olan Dalyan, döviz sorunu ile karşı karşıya kalmıyor. Muğla Dalyan araç kiralama şirketleri, tüm dünyadan müşteri ağırladığı için memnuniyeti hep yüksek seviyede tutuyor. Hizmet kalitesini gün geçtikçe daha da artırıyor. Dalyan firmaları araç kapsamında en geniş filolara sahip. Araçların bakımı sürekli kontrol altında tutuluyor. Alım ve teslim noktaları müşterilerin konumuna göre ayarlanıyor. Muğla Dalyan günlük araç kiralama yaptıktan sonra süreyi ilgili firma ile görüştükten sonra dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Her konuda anlayışlı ve güven dolu personellerden bilgi alabilirsiniz. Muğla Dalyan'da bulunan araç kiralama firmaları fiyatlar konusunda da oldukça esnek. Her bütçeye uygun fiyat garantisi veren Muğla Dalyan araç kiralama fiyatları, sizi sonradan hüsrana uğratmıyor. Anlaşılan fiyatın üzerine çıkılmıyor. Aracınızı kendi aracınız gibi güvenle kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Muğla’nın komşu illerinden de araç kiralama şansınız bulunuyor. Örneğin Antalya araç kiralama hizmetlerini inceleyerek sizin için uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. 

Muğla Dalyan'da Gezilecek Yerler

  • Kaunos Kral Mezarları’na ulaşmak için Muğla Dalyan kiralık araç ile iskeleye kadar gidebilirsiniz. Sonrasında kooperatif tekneleri ile Kaunos Kral Mezarları’na ulaşabilirsiniz.
  • İztuzu Plajı Türkiye'nin en beğenilen plajları arasında yer alıyor. Kilometrelerce bir sahile sahip olmasının yanı sıra muhteşem bir manzara da bu plajda size eşlik ediyor. Muğla Dalyan'ı tatil için ziyaret ediyorsanız bu plaja mutlaka uğramanız tavsiye ediliyor. Muğla’nın merkezinden 105 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 
  • Köyceğiz Gölü uzun bir kıyıdan oluşuyor. Yanı başında palmiye ağaçları, yeşillikler ve kordon bulunuyor. Firmalardan ucuz araç kiralayarak ulaşılan bu gölün kenarında yürümek, sakinlik sevenlere oldukça iyi geliyor. Merkezden 26 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
  • Sülüngür Gölü, İztuzu Plajı'nın yolu üzerinde bulunuyor. İsterseniz oturup dinlenebileceğiniz ya da göle girebileceğiniz bir lokasyon. Hatta şansınız varsa gölde yaşayan caretta carettaları görebilirsiniz. Merkezden 16 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
  • Kapıkargın Kükürt Kaplıcası, belediye tarafından işletilen ücretsiz bir mekan. Suyun kükürt içermesi sebebiyle rahatlatıcı bir etkisi olduğuna inanılıyor. Aile ile gidilecek bir lokasyon. Burada yüzebilir ve ufak çaplı piknikler yapabilirsiniz. Merkezden 17 kilometre uzaklıkta yer alıyor.


Muğla Dalyan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız