Eskişehir Anadolu Havalimanı

Eskişehir Anadolu Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir, modern şehircilik anlayışı ve gözde turistik rotaları ile dört mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor. Gelişmiş ulaşım seçeneklerine sahip bu büyükşehirde Eskişehir Anadolu Havalimanı araç kiralama firmalarının uygun alternatiflerini değerlendirerek kapsamlı bir geziye çıkabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir Anadolu Havalimanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’nün içerisinde konumlanıyor. Yeni adı Hasan Polatkan Havalimanı olan Eskişehir Anadolu Havaalanı ile şehir merkezi arasında yalnızca 3 km’lik bir uzaklık bulunuyor. Havalimanının başkent Ankara’ya olan mesafesi ise 243 km. İlk olarak 1989 yılında faaliyete başlayan Eskişehir Anadolu Havalimanı iç hatlar araç kiralama yapabileceğiniz alanlara da sahip. Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından işletilen ve hem yurt içine hem de yurt dışına seferler düzenleyen havaalanında 2021 yılı Kasım ayı sonuna kadar 93.497 yolcu taşındı. 

Eskişehir Anadolu Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Eskişehir Anadolu araç kiralama şirketleri vasıtasıyla şehirde konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Araç kiralama fiyatları; kiralanacak aracın modeline ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda aracın kaç günlüğüne kiralanacağı da ücretlendirmeyi etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Eskişehir uçak bileti aldıktan sonra Eskişehir Anadolu Havalimanı’na iniş yaparak araç kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eskişehir araç kiralama hizmeti veren şirketlerin olanaklarından faydalanarak sevdikleriniz ile birlikte kentte kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı Uçuş Bilgileri

Türkiye’nin pek çok noktasının yanı sıra dünyanın farklı lokasyonlarına da ulaşmanızı sağlayan Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan, İstanbul’un yanı sıra Umre uçuşları kapsamında Cidde’ye de yolculuk yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Corendon, SunExpress ve TUI tarafından uçuşların gerçekleştirildiği havalimanında Eskişehir Anadolu araç kiralama olanaklarından dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan Ostend, Brüksel ve Lyon şehirlerine de direkt uçuşlar düzenleniyor. Dilerseniz Eskişehir araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Merkezi konumu ile dikkat çeken Eskişehir Anadolu Havalimanı ile Eskişehir’in merkezi arasında yalnızca 11 dakikalık bir sürüş mesafesi bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine transfer sağlayan servis araçlarını kullanabilir ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kentte konforlu bir seyahat deneyimi yaşamak isterseniz Eskişehir Anadolu Havalimanı araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz komşu şehir olan Kütahya araç kiralama seçeneklerine de göz atarak modern arabalarla dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Turistik yöreleri, doğal güzellikleri ve modern tesisleri ile adından söz ettiren Eskişehir’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Porsuk Çayı: Bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Porsuk Çayı, Eskişehir Anadolu Havalimanı’na 13 km mesafede yer alıyor. Çayın civarında uzun yürüyüşler yaparak bölgeyi yakından tanıyabilir, çevredeki restoran ve çay bahçelerinde manzaraya eşliğinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
  • Odunpazarı: Yalnızca Eskişehir’in değil Türkiye’nin en çok turist çeken lokasyonları arasında yer alan Odunpazarı; evleri, nostaljik sokakları ve taş kaldırımları ile dört mevsim ziyaretçilerini bekliyor. Odunpazarı bölgesinin Erzurum Anadolu Havalimanı’na olan uzaklığı ise 29 km.
  • Sazova Parkı: Kartpostallara konu olan görüntüsü ile Eskişehir’in simgeleri arasında yer alan bu parkın içerisinde kültür, sanat, bilim ve teknoloji etkinlikleri düzenlenen alanların yanı sıra yapay bir gölet, hayvanat bahçesi ve masal şatosu da yer alıyor. Eskişehir Anadolu Havalimanı’na yalnızca 13 km uzaklıkta yer alan Sazova Parkı oldukça geniş bir alanı kapladığı için içerisinde trenle dolaşabilmeniz mümkün.


Eskişehir Anadolu Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız