Eskişehir Tren Garı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 811 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Ford Puma 1.119 ₺

Eskişehir Tren Garı

Eskişehir Tren Garı Araç Kiralama

İç Anadolu’nun en kalabalık şehirlerinden Eskişehir, lületaşı ve yerel mutfağı ile ünlü. Farklı tatil dönemlerinin sevilen duraklarından Eskişehir aynı zamanda çeşitli seyahat olanaklarını bir arada barındırıyor. Kara, hava ve demir yolu hatlarına sahip Eskişehir’e ulaşmak için ise farklı şehirler araç kiralama açısından pek çok olanak sağlıyor. Örnek olarak, Ankara araç kiralama seçenekleri ile şehre ulaşım sağlanabiliyor. Eskişehir seyahatlerinde kiralık araç hizmetleri tren garı başta olmak üzere ayrı noktalarda veriliyor. Eskişehir Tren Garı araç kiralama firmaları, kiralama koşulları ve araç filosu bakımından değişen yolcu isteklerine hitap edebiliyor.


Eskişehir Tren Garı Genel Bilgiler

Eskişehir’deki tren garı, Marmara’dan İç Anadolu’ya uzanan bir hat olarak İstanbul Haydarpaşa-Ankara demir yolu hattı üzerinde yer alıyor. 1892 yılında inşa edilen Eskişehir Garı, Yüksek Hızlı Tren ile birlikte bölgesel ve anahat trenlerine ev sahipliği yapıyor. 1955 yılında hizmete giren Eskişehir Tren Garı yolcu treni ve ana konvansiyonel yük rotasını izleyen demir yolu hatlarına sahip. Ankara Ekspresi, İzmir Mavi Treni ve Eskişehir-Afyonkarahisar Bölgesel Treni güzergahlarını izleyen birçok sefer Eskişehir Garı’ndan geçiyor. Bununla birlikte Eskişehir Tren Garı araç kiralama firmaları şehir içi transferlerde sıklıkla tercih ediliyor.


Eskişehir Tren Garı Araç Kiralama Fiyatları

Demir yolu hatları üzerindeki ana istasyonlardan birini oluşturan Eskişehir Garı, farklı şehirlerden seyahati keyifli kılıyor. Tren yolculuğunu sevenlerin gözdesi olan Eskişehir demir yolu hatları ile bölgeye geldiğinizde yeni bir transfer aracına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eskişehir araç kiralama şirketleri müşterilerin araç isteklerine ve bütçelerine hitap eden seçenekler sunuyor. Eskişehir Tren Garı araç kiralama fiyatları işletmeye, araç özelliklerine, markasına ve kiralama aralığına bağlı değişiyor. Seyahat sigortası ve şoför gibi ekstra bazı hizmetler araç kiralama maliyetlerini yükseltebiliyor.


Eskişehir Tren Garı Sefer Bilgileri

Gelişmiş demir yolu hatları ile bilinen Eskişehir’de özellikle YHT seferleri sıklıkla gerçekleştiriliyor. Hızlı varış süresi ve güvenlik avantajlarına sahip tren seferleri pek çok şehirden Eskişehir’e ulaşmanızı sağlıyor. Eskişehir Tren Garı seferleri çoğunlukla Ankara, İstanbul, İzmir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya’ya düzenleniyor. Bölgesel ve ana hatları izleyen seferlerde Ankara-Eskişehir tren yolculukları 1 saat 26 dakika, İstanbul-Eskişehir yolculukları ise 3 saat sürüyor. Eskişehir-Konya tren seferleri 1 saat 45 dakikada, Afyonkarahisar-Eskişehir seferleri 3 saatte şehre ulaşıyor.


Eskişehir Tren Garı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Eskişehir tren bileti satın alarak şehre gelmek istediğinizde yolculuğunuzun devamını rahat geçirebileceğiniz ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Eskişehir Tren Garı şehir merkezine ulaşmak isteyenler için toplu taşıma olanaklarının yanı sıra araç kiralama fırsatı da sunuyor. Eskişehir araç kiralama şirketleri seyahat rotanıza ve şehirde gitmek istediğiniz yerlere uygun araç modellerini sıralıyor. Eskişehir’de farklı mesafelerde yer alan turistik ve doğal mekanlara kiralık aracınızla pratik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren garından yol gereksinimlerinizi ve güvenliğinizi karşılayan bir araç kiralayarak 10 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.


Eskişehir Gezilecek Yerler


  • Eskişehir’de kalış süreniz boyunca gezip görebileceğiniz yerlerin başında Sazova Parkı bulunuyor. Bilim, sanat ve kültür parkı olarak bilinen Sazova Parkı’na merkezden 15 dakikada ulaşabilir, sevdiklerinizle keyifli deneyimler yaratabilirsiniz.
  • Odunpazarı kentsel bir sit alanı olarak Eskişehir’in kültürel simgeleri arasında geliyor. Şehir merkezinden 10 dakika yürüme mesafesinde olan Odunpazarı’na uğrayabilir, tarihi evlerin sıralandığı sokakları gezerek yöresel lezzetleri yerinden tadabilirsiniz.
  • Eskişehir’in kalbinde yer alan Porsuk Çayı, şehrin diğer önemli sembolleri içinde dikkat çekiyor. Porsuk Çayı’na şehir merkezinden ulaşabilir, tekne turu yapabilir ve çayın etrafındaki işletmelerde huzurlu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.


Eskişehir Tren Garı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız