Eskişehir Tepebaşı

Eskişehir Tepebaşı Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir, ülkemizin en yaşanabilir kentleri arasında bulunuyor. ‘Üniversite Şehri’ olarak tanımlanan Eskişehir’de üç üniversite bulunuyor. Eskişehir aynı zamanda İç Anadolu Bölgesi’nin de nüfus bakımından dördüncü büyük kenti.

Eskişehir’deki üç üniversiteye ev sahipliği yapan Tepebaşı ise kentin önemli ilçeleri arasında yer alıyor. Kent ile özdeşlesen,

  • Anadolu Üniversitesi ve
  • Eskişehir Teknik Üniversitesi;

Tepebaşı’nda konumlanıyor. Eskişehir Tepebaşı’nın bir diğer önemli özelliği ise şehirlerarası Eskişehir otobüs terminaline yakın bir konumda ikamet etmesi. İlçeye seyahat yapmayı düşünüyorsanız Eskişehir Tepebaşı otobüs bileti alarak ilçeye ulaşabilirsiniz. Eskişehir Tepebaşı ve otobüs terminali arası ise 18 km. Terminalden ilçeye gitmek için Eskişehir Tepebaşı araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı’na gitmek için araç kiralama yöntemlerinden de yararlanabilir ya da şahsi aracınız ile seyahat edebilirsiniz. Örneğin; Kütahya araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak Eskişehir Tepebaşı’na gidebilirsiniz. Kütahya ve Eskişehir Tepebaşı arasının 90 km olduğunu belirtelim. Komşu kentlerden gelmek için araç kiralamayı kullanabileceğiniz gibi, Tepebaşı’nda gezmek için de kiralayabilir ve araç teslim alabilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eskişehir Tepebaşı kiralık araba kullanarak gezebileceğiniz, çevre bölgelere seyahat edebileceğiniz imkanları sunan bir ilçe. Bu imkanlardan yararlanarak gezmeye başlamadan önce size Eskişehir Tepebaşı hakkında bazı bilgiler sunalım. Tepebaşı, Eskişehir’in önemli kentlerinden biri olarak öne çıkıyor. Tepebaşı, kentin iki önemli üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor. Porsuk Çayı’nın kuzeyinde konumlanan Tepebaşı, şehirlerarası hizmet veren Eskişehir otobüs terminaline de oldukça yakın. Tepebaşı, otobüs terminalinden 18 km’lik bir uzaklıkta konumlanıyor. Eskişehir Tepebaşı ilçesinin bu özelliği, ulaşım olanaklarının da çeşitlenmesine zemin hazırlıyor.

Eskişehir Tepebaşı’nda birçok sanayi kuruluşu ve fabrika da yer alıyor. Bu kuruluşlardan bir tanesi de Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk fabrikalarından olan Eskişehir Şeker Fabrikası… Tepebaşı, otobüs terminali gibi lokasyonlara olduğu kadar Eskişehir merkezine son derece yakın. Tepebaşı ve Eskişehir merkez arasındaki mesafe 17 km. Çeşitli yollarla Tepebaşı’ndan Eskişehir merkeze gidebileceğiniz gibi Eskişehir Tepebaşı oto kiralama seçeneklerinden yararlanarak da Eskişehir’in merkezine gidebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı’na Nasıl Gidilir?

Eskişehir Tepebaşı, ulaşım imkanları açısından elverişli bir lokasyonda yer alıyor. Tepebaşı’nın bu yönü sayesinde Türkiye’nin hemen hemen her yerinden ilçeye ulaşma fırsatı elde edebilirsiniz. Eskişehir Tepebaşı’na seyahat etmek için başvurulacak ilk seçenek otobüs yolculuğu olarak öne çıkıyor. Tepebaşı’nın Eskişehir otobüs terminaline son derece yakın bir yerde olması, otobüs yolculuğunu elverişli hale getiriyor. Terminalden ilçeye gitmek için de Eskişehir Tepebaşı kiralık araba alternatiflerine yönelebilirsiniz. Eskişehir Tepebaşı’na gitmek için araç kiralama yöntemlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Komşu kentlerden gelmek isteyenler için araç kiralama elverişli bir yöntem olarak görülüyor. Örneğin; Bursa araç kiralama alternatiflerinden yararlanarak Eskişehir Tepebaşı’na ulaşabilirsiniz. Bursa ve Eskişehir Tepebaşı arasında ise 160 km’lik mesafe bulunuyor. Araç kiralayarak Bursa’dan Eskişehir Tepebaşı’na 2 saat civarında ulaşabilirsiniz. Bu sayede de yolculuğunuzu daha hızlı ve daha rahat bir hale getirebilirsiniz. Sadece çevre bölgelerden Eskişehir Tepebaşı’na gitmek için değil, ilçe ve civarında gezmek için de araba kiralayabilirsiniz. Bu noktada Eskişehir Tepebaşı kiralık oto seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı’nda Araç Kiralama

Eskişehir Tepebaşı genelinde araç kiralama hizmeti sunan birçok rent a car firması yer alıyor. Bölgede bulunan Eskişehir Tepebaşı araç kiralama şirketleri birbirinden farklı araç kiralama opsiyonları ile müşterilerine hizmet veriyor. Firmalar aynı zamanda marka ve model zenginliği sunan geniş bir portföye de sahip. Araç kiralama firmaları, bu sayede geniş bir müşteri kitlesine hitap etme başarısı gösteriyor.

Yararlanmak istediğiniz opsiyonlara göre de Eskişehir Tepebaşı kiralık araba fiyatları da şekil kazanıyor. Bu fiyatları belirleyen ilk husus ise marka ve model konusunda yapacağınız seçim. Marka ve model seçiminde bulunduktan sonra yakıt türü ve şanzıman alternatifleri arasından yapacağınız tercihler de kiralama fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Bunların dışında aracın segmenti ve ek özellikleri de fiyatlara yön veriyor. Eskişehir Tepebaşı araç kiralama fiyatları için etkili olan bir başka madde de kiralama süresi oluyor. Aracın kiralama süresi uzadıkça siz daha karlı bir konuma geçebilirsiniz. Ayrıca firmaların kampanyalarından yararlanarak da ucuz araç kiralama şansını ele geçirebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı’nda Gezilecek Yerler

Çeşitli imkanları ile dikkat geçen Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi gezilecek yerler arasından da bol miktarda alternatif sunuyor. O alternatiflere yakından bakalım.

  • Tepebaşı Sazova Parkı için destansı bir yer denilebilir. Masal gemisi, ağaç evler, şato, yapay bilim ve deneyim merkezi, uzay evi, korsan gemisi gibi birçok ilgi çekici tasarım bulunuyor. Sazova Parkı ve Tepebaşı arası 20 km. Eskişehir Tepebaşı araba kiralama ile parka ulaşabilirsiniz.
  • Japon Bahçesi, ilçenin merkezinde yer alan ve hayranlık uyandıran bir alan olarak dikkat çekiyor. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Japon Bahçesi ve Tepebaşı arası 13 km oluyor.
  • Eskişehir Havacılık Müzesi, füzeleri, sivil ve yaşam uçaklarını ziyaret açıyor. Burada farklı deneyim yaşayabilirsiniz. Eskişehir ve havacılık müzesini arasındaki mesafe ise 14 km. Eskişehir Tepebaşı kiralık araç ile havacılık müzesine doğru başlayabilirsiniz.
  • Kent Park, yapay denizin oluşturulduğu bir bölge. Özellikle kentte deniz olmaması Kent Park’a olan ilgiyi artırıyor. Ayrıca yapay denizde su kaydırakları da bulunuyor.

Dilerseniz Eskişehir uçak bileti sayesinde hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Eskişehir Anadolu Havalimanı araç kiralama opsiyonuyla şehir içinde güvenli bir sürüş imkanı yakalayabilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız