İstanbul Karaköy Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Ford Kuga 2.426 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

İstanbul Karaköy

İstanbul Karaköy Araç Kiralama

Karaköy, İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı olan semtler arasında yer alıyor. En eski ticaret merkezlerinden biri olan Karaköy, bankaları ve iş hanları ile ön plana çıkıyor. Ayrıca tarih süresince bir liman ve ticaret merkezi olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Boğaziçi’nin Avrupa kısmında, Haliç’in ağzında yer alan semt, İstanbul’un çok tarihsel ve en eski bölgeleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Karaköy, 1800’lü yılların son zamanlarında Osmanlı’nın finans merkezi haline de gelmiş. Günümüzde de aynı şekilde önemli bir ticaret ve ulaşım merkezlerinden bir tanesi oluyor.

Metropol İstanbul’un görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerinden biri olan Karaköy’ü gezmek ve tarihi güzelliklerini görmek için İstanbul Karaköy araba kiralama işlemi son derece konforlu oluyor. Sizler de İstanbul’a gelmişken tarihi açıdan oldukça önemli bir konumda yer alan Karaköy’ü rahatça gezmek istiyorsanız araç kiralayabilir, araba kiralamanın sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. İsterseniz yakın il ya da semtlerden de arabanızı kiralayarak Karaköy’e doğru bir gezi planlaması yapabilirsiniz. Örneğin, Kocaeli araç kiralama firmaları ile Karaköy’e rahatça ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

İstanbul Karaköy kiralık araba fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun aracı kiralayabilir, aynı zamanda konforunuzun ve bütçenizin dışına çıkmadan daha ekonomik bir seyahat planlaması yapabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda biçimlenen araç çeşitleri ile dikkat çeken araç kiralama firmalarından uygun seçimi yapabilir, bulunduğunuz yerden arabanızı teslim alma şansını yakalayabilirsiniz.

İstanbul Karaköy Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Karaköy araç kiralama işlemini tamamlamadan önce Karaköy hakkında bazı noktaları bilmeniz gerekiyor. Söz konusu olan bu noktalar, İstanbul Karaköy ziyaretinizi daha verimli geçirmenizi sağlıyor.

Karaköy, 1800’lü yıllarda bankaların ve sigorta firmalarının bir arada olduğu bir yerdi. Aynı zamanda günümüzde de mekanikten su tesisatına kadar birçok ekipmanın kolayca bulunabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Karaköy, Bizans döneminden bu yana bir liman alanına sahip. Bizans İmparatoru, tüccarlara burada yerleşme ve iş yapma izni vermiş. Onlar da kendilerini ve ambarlarını korumak adına buraya dayanıklı istihkamlar yapmış. Ayrıca Ceneviz duvar kalıntıları hala görülebiliyor. Bu duvarlardaki en yüksek ve en kuvvetli nokta da Galata Kulesi olarak biliniyor.

İstanbul Karaköy kiralık arabanız ile gezip görebileceğiniz pek çok yere sahip. Karaköy’de tarihi kuleler, müzeler, sinagoglar, kiliseler ve camiler ziyaret edilmeyi bekliyor. Karaköy’e gelip de meşhur Karaköy poğaçasını da yemeden dönmemeniz gerekiyor. Ayrıca semtin meşhur restoran ve kafelerinde oturup en çok talep gören tatlarını da muhakkak denemelisiniz.

Muhakkak gezip görmeniz gereken tarihi yerlerden biri olan İstanbul Karaköy kiralık oto ile rahatça gezilebilir. Buraya isterseniz farklı şehirlerden gelecekseniz uçak ile iki farklı havalimanından birine iniş yapabilirsiniz. Ya da otobüs ile de İstanbul’a hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak ya İstanbul Havalimanı’ndan ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiralama seçenekleri ile konforlu bir yolculuğa hemen çıkabilirsiniz.

İstanbul Karaköy oto kiralama işleminizi tamamladıktan sonra sizlere birçok farklı konaklama alternatifi de sunuluyor. Bütçenize ve zevkinize uygun şekilde biçimlenen konaklama alternatifleri, uygun fiyat aralıkları ile ön plana çıkıyor. Özellikle de tarihi mekanlara yakın olan otellerde konaklama ideal seçeneklerden oluyor.

İstanbul Karaköy’e Nasıl Gidilir?

Karaköy’e farklı şehirlerden gelecekseniz eğer karşınıza farklı ulaşım seçenekleri sunuluyor. Bu seçeneklerden en fazla tercih edileni ise hava yolu ulaşımı oluyor. İstanbul uçak bileti satın alarak İstanbul’a uçabilir, Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile konaklayacağınız yere rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. İsterseniz de havaalanından servis ya da otobüslerle konaklayacağınız yere vardıktan sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında kara yolu ulaşımı olarak otobüsle de İstanbul’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için İstanbul otobüs bileti almanız yeterli. Bunların yanı sıra İstanbul içerisinde Karaköy’e pek çok farklı ulaşım seçeneği mevcut. Feribot, tramvay, metro, otobüs, dolmuş gibi ulaşım araçları ile bölgeye ulaşmanız mümkün.

İstanbul Karaköy’de Araç Kiralama

İstanbul Karaköy araç kiralama fiyatları, İstanbul’u rahat ve konforlu gezebilmek için oldukça uygun aralıklar sunuyor. Farklı istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda değişen bu fiyatlar, yüksek rakamlar ödemenize engel oluyor. Şahsi arabanız ile seyahat etmeye göre çok daha uygun bir alternatif olan araba kiralama işlemi, beraberinde farklı olanakları da getiriyor.

İstanbul Karaköy araç kiralama şirketleri yolculuğunuzun daha rahat ve emniyetli geçmesi adına farklı imkanlar sunuyor. Çeşitli araba modellerini hizmetinize sunan şirketler, araç sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları da isteğinize bırakıyor. Aynı zamanda birbirinden farklı hizmetler de araç kiralama şirketleri tarafından sizlere sunuluyor.

Araç teslim edilme zamanından kiralamanın sonlandığı zamana kadar araç kiralama şirketleri merak ettiğiniz her soruya yanıt veriyor. Sürekli olarak temizlenen ve dezenfekte edilmiş olan arabalar sizlere teslim ediliyor. Pek çok yönden avantajlı olan araba kiralama işlemi, bu detaylarla çok daha uygun bir alternatif yolu oluyor.

İstanbul Karaköy’de Gezilecek Yerler

  • Karaköy denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Galata Kulesi oluyor. Ucuz araç kiralayarak gelebileceğiniz kule, dünyanın en eski kuleleri arasında yer alıyor. Önünden uzun kuyrukların oluştuğu Galata Kulesi’ni Karaköy ziyaretinize eklemenizi tavsiye ediyoruz.
  • İstanbul Karaköy kiralık araç ile rahatça gezebileceğiniz semtler arasında yer alıyor. Karaköy fotoğraflarının başyapıtlarından Kamondo Merdivenleri, sarmal yapısıyla dikkat çekiyor. Merdivenler Osmanlı döneminde Salomon Kamondo tarafından yaptırılmış.
  • Havalimanında indikten sonra İstanbul Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama işleminizi yaparak Karaköy’e gelebilirsiniz. Burada eski dönemlerden kalan bir nokta olan Fransız Geçidi, eskiden gemilerle getirilen ürünlerin geçtiği bir yermiş. Fransız gemilerinden inen ürünlerin taşındığı bir yol olduğu için de buraya Fransız Geçidi ismi veriliyor.


İstanbul Karaköy Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız