Mardin Artuklu

Mardin Artuklu Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve büyükşehir olan Mardin, farklı kültür ve inanışları içerisinde barındırıyor. Uluslararası kuruluşlarca tarihi miras kabul edilip koruma altına alınan tarihi dokuları bulunduran; türbeleri, camileri, manastır ve kiliseleriyle ilgi çeken yerleşim yerleri arasında yerini alıyor. Mardin Artuklu ilçesi Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında kalmış ve Yukarı Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Mardin Artuklu ilçesi Arap ve Süryani mimarisinin örneklerini içinde barındıran cami ve medreseleriyle ilgi çekiyor. 

Mardin Artuklu ilçesinin güzel iklimini farklı tarihi dokusunu görmek ve burayı keşfetmek istiyorsanız Mardin Artuklu araç kiralama olanaklarını değerlendirerek rahatça seyahat edebilir, farklı kültürlerin şehre yansımasını gözlemleyebilirsiniz. Çevre iller arasında yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Siirt, Şırnak gibi illerden de araç kiralama yapabilir, bütçenize uygun olan ucuz aracı bulabilir ve maddi kaygılarınızı bir kenara bırakarak güzel şehrin farklı havasını soluyabilirsiniz.  


Mardin Artuklu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mardin Artuklu araç kiralama şirketlerinin fırsatlarını değerlendirmeden önce bazı durumları göz önünde bulundurarak seyahate başlamak bütçenize ve seyahat programınızı daha rahat düzenlemenize olanak sağlıyor. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden olan Mardin Artuklu, kendine özgü mimarisi ile sizi zaman yolculuğuna çıkarmış hissiyatı sunuyor. Kara yolu ulaşımının yanında size hava yolu imkanı da sunan Mardin şehrinde yer alan Artuklu’ya ulaşım sağlayabilmek için Mardin Havalimanı araç kiralama opsiyonunu kullanabilir, havalimanından yaklaşık olarak 15 km süren kısa bir yolculukla Mardin Artuklu’ya varış sağlayabilirsiniz. Araç teslim imkanından yararlanarak tarihi ve turistik yerleri gezebilir, burada bulunan Hatuniye Medresesi’ni, Mardin Dara Antik Kenti’ni, Abbaralar’ı, Zinciriye Medresesi’ni, Latifiye Cami’ni, Şeyh Çabuk Cami’ni, Kırklar Kilisesi’ni ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz. Mardin Artuklu aynı zamanda mutfağı ile de dikkat çekiyor. Kebap ve tencere yemekleri ile meşhur olan bu şehri ziyarete geldiğinizde soğan kebabı, kibbe, dobo, zingil, irok ve daha pek çok yöresel lezzetin tadına varıyorsunuz.


Mardin Artuklu’ya Nasıl Gidilir?

Mardin Artuklu ilçesine gitmek istiyorsanız farklı ulaşım yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Burada yer alan tarihi ve turistik yerleri deneyimleyerek zevkli bir seyahat programı yapabilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Mardin uçak bileti alarak Türkiye’nin her yerinden Mardin Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Sonrasında Mardin Havalimanı araç kiralama imkanlarından faydalanabilir, yaklaşık olarak 15 kilometre gibi kısa bir yol katederek Artuklu’ya varabilirsiniz. Mardin Artuklu kiralık araç şirketleri üzerinden kendi bütçenize ve seyahat planınıza uygun araç opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz. Farklı alternatifler arıyorsanız ve ulaşımınızı kara yolundan başlatmak istiyorsanız Mardin otobüs bileti alarak Mardin’e varabilir, otogardaki araç kiralama imkanlarını da değerlendirerek şehir turu yapabilirsiniz. 

Alternatif bir ulaşım imkanı arıyorsanız bu noktada araç kiralamak da iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Mesela, Şanlıurfa araç kiralama seçeneklerini kullanabilir, Mardin’e konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mardin Artuklu ilçesine yaklaşık olarak;

 • Şanlıurfa 190 km, 
 • Diyarbakır 95 km,  
 • Batman 140 km, 
 • Şırnak 195 km, 
 • Adıyaman 300 km, 
 • Gaziantep 330 km uzaklıkta.


Mardin Artuklu’da Araç Kiralama

Mardin Artuklu ilçesine gelmek istiyorsanız Mardin Artuklu araba kiralama şirketlerinin sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Mardin Artuklu oto kiralama imkanları ile bütçe dostu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Mardin Artuklu araç kiralama fiyatları araç ile seyahat etmeyi oldukça makul hale getiriyor. İstekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda Mardin Artuklu kiralık araba fiyatları farklılık gösteriyor. Araç modeli, kiralama süresi, şanzıman tipi gibi detaylar fiyatlandırmayı etkiliyor.

Mardin Artuklu araç kiralama şirketleri tatil için çıktığınız yolculuğu daha konforlu ve daha güvenli bir hale getirmek için farklı imkanlar sunuyor. Sahip oldukları araçların talebe göre değişkenlik göstermesi ve araç çeşitliliğiyle hizmet sunan Mardin Artuklu kiralık araba şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları da sizin tercihinize bırakıyor. Bu durumların yanı sıra navigasyon, vale ve ekstra şoför talebi gibi hizmetler de araç kiralama şirketleri tarafından sizlere sunulan fırsatlar dahilinde yer alıyor.

Araç teslim yapılmasından itibaren araç kiralama şirketleri 7/24 destek sunuyor. Aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte gerçekleştireceğiniz seyahatler için sizlere düzenli olarak temizlenen ve dezenfekte işlemi yapılan araçları teslim ediyor. 


Mardin Artuklu Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle anılan Mardin şehrini ve Artuklu ilçesini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız önünüze pek çok gezilecek yer seçeneği çıkıyor. Mardin Artuklu kiralık oto olanaklarını değerlendirerek bütçe dostu seyahatinize başladıktan sonra gezebileceğiniz yerler şöyle sıralanıyor:

 • Mardin Artuklu merkezinde bulunan Kırklar Kilisesi’ni ziyaret edebilir, yıllara meydan okuyan ahşap kapılarını, taş oymacılığı örneklerini görerek hayran kalabilirsiniz. 
 • Zinciriye Medresesi, Artuklu merkeze yaklaşık 25 km uzaklıkta olan, zamanında rasathane olarak kullanılan taş işlemeleri ile görülmeye değer ihtişamlı bir yapı.
 • Mardin Artuklu’nun merkezinde konumlanan, labirente benzetilen, kapalı yer anlamına gelen Abbaralar, Mardin’in en önemli mimarisine sahip olan yerlerinden.
 • Artuklu’ya gelmişken 33 km uzaklıkta bulunan Mardin Dara Antik Kenti’ni de ziyaret edebilir, etkileyici güzelliklerini görebilirsiniz. 
 • Mardin Artuklu araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra görülecek pek çok yere sahip olan Mardin Artuklu ilçesinde, Şeyh Çabuk Cami, Latifiye Cami, Hatuniye Medresesi’ni ve daha birçok doğal güzelliği de görebilir, keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.


Mardin Artuklu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız