Mardin Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.300 ₺
  • Fiat Egea 1.550 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.715 ₺
  • Renault Clio 2.000 ₺

Mardin Merkez

Mardin Merkez Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde kentlerinden biri olan Mardin; tarih, kültür ve mimari olmak üzere pek çok açıdan sahip olduğu değer ile gerçek bir açık hava müzesi niteliği taşıyor. Her sokağında köklü tarihinden izler bulunan il, hoşgörü ve medeniyetin temsilcisi olarak kabul ediliyor. Farklı din ve inançlardan pek çok kişinin bir arada yaşamını sürdürdüğü il huzur dolu bir atmosfer sunuyor.

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bu ilin oldukça farklı sosyal yaşantısından eşsiz mimarisine, birbirinden önemli kültürel yapılarından kendine özgü doğasına keşfedecek birçok noktası bulunuyor. Siz de Mardin Merkez’i tüm bu yönleriyle keşfetmek isterseniz Mardin Merkez kiralık araç ile bu keşfi oldukça konforlu ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işlemini Mardin Merkez’den yapabileceğiniz gibi Mardin’e yakın iller olan Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Siirt illerinden de gerçekleştirmeniz de mümkün. Örneğin; Diyarbakır araç kiralama hizmeti ile Mardin Merkez’e kolayca ulaşabilir ve seyahatinizi başlatabilirsiniz. 

Mardin Merkez araç kiralama hizmetini gerçekleştirmeden önce size uygun aracı belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada araç özelliklerini ve Mardin Merkez kiralık araba fiyatlarını değerlendirmek gerekiyor. Size uygun özellikteki araçlar arasından ucuz araç seçeneğini seçmek bütçenizde avantaj yaratmayı sağlıyor. Tüm bu değerlendirmeleri yapmanın ardından araç teslimi alarak Mardin seyahatinizi başlatmak bir hayli kolay oluyor.

Mardin Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mardin Merkez oto kiralamadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalar, gezinizden daha fazla keyif almanızı sağlamanın yanında Mardin Merkez’i daha kolay bir şekilde keşfedebilmenizi sağlıyor. Bu noktalardan ilki, Mardin’de bulunan havalimanının merkeze yakın bir konumda bulunuyor olması. 50 km mesafeye sahip Mardin Merkez ve Mardin Havalimanı arasında ulaşımı kiralık aracınızla sağlayabilirsiniz. Bu noktada Mardin Havalimanı araç kiralama hizmeti son derece uygun ve hızlı bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor.

Mardin Merkez kiralık araba sayesinde bölgeye ulaşmanızın ardından burada gezebileceğiniz pek çok cami, klise, kale ve sivil mimarlık eseri bulunuyor. Her birinin oldukça etkileyici olduğu bu eserler, bölgenin kent dokusunu oluştururken zengin Mardin kültürüne ortak olmanızı sağlıyor. 

Mardin geziniz boyunca tercih edebileceğiniz işletmeler konaklama ve aktivite seçeneği ile yıl boyunca konuklarını ağırlıyor. Konforlu bir konaklama deneyimi yaşarken yöreye özgü lezzetleri de tadabileceğiniz işletmeler, farklı konsept ve hizmetleri ile son derece misafirperver bir hizmet sunuyor.

Mardin Merkez’e Nasıl Gidilir?

Mardin Merkez’e ulaşım için tercihte bulunabileceğiniz farklı pek çok ulaşım seçeneği yer alıyor. Farklı pek çok ilden hava yolu ve kara yolu ulaşım seçeneğinin bulunması, bölgeye ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Bu seçenekler arasından tercihiniz hava yolu ile ulaşımdan yana ise Mardin Merkez’e 50 km mesafede bulunan Mardin Havalimanı’na Mardin uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz. Ardından burada bulunan Mardin Havalimanı araç kiralama firmalarından biri vasıtasıyla araç kiralayabilirsiniz. 

Mardin Merkez’e hava yolu ile ulaşmanın yanı sıra Mardin otobüs bileti alarak kara yolu ile de ulaşabilirsiniz. Mardin’e yakın iller olan Diyarbakır’dan 82 km, Şanlıurfa’dan 216 km ve Batman’dan 127 km süren yolculuğun ardından şehirler arası otobüs terminaline ulaşabilirsiniz. Terminalden Mardin Merkez kiralık oto temin edebilir ve 41 km mesafedeki Mardin Merkez’e rahat bir biçimde seyahat edebilirsiniz.

Mardin Merkez’de Araç Kiralama

Yılın tüm aylarında turistlerin uğrak noktası halinde bulunan Mardin Merkez’de Mardin Merkez araç kiralama hizmeti oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Dilediğiniz noktaya güvenli bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayan bu hizmet, pek çok avantaj sunuyor. 

Araç kapasitesi ve farklı özellikler bakımından farklılık sunarak tercihte bulunabileceğiniz araçlar, avantajlı Mardin Merkez araç kiralama fiyatları ile araç temin edebilmenizi sağlıyor. Güvenliğinizi de önemseyen Mardin Merkez araç kiralama firmaları, kasko ve hasar sigortası gibi ek imkanlar sunuyor. Aynı zamanda ekstra şoför ve navigasyon da  Mardin Merkez araç kiralama şirketlerinin sunduğu konforunuzu artırabileceğiniz özellikler arasında yer alıyor. 

Mardin Merkez’de Gezilecek Yerler

Mardin Merkez, sahip olduğu kültürel zenginlik, benzersiz tarih, mimari doku ve pek çok nokta ile bir çekim merkezi niteliği taşıyor. Birbirinden ünlü tatları tadabileceğiniz, önemli yapıları gezebileceğiniz ve kültürünü doyasıya yaşayabileceğiniz Mardin Merkez, gezilecek pek çok yere ev sahipliği yapıyor. 

  • Mardin Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirmenin ardından ilk durak olarak şehir merkezine 40 km mesafede bulunan Ulu Camii’yi gezebilirsiniz. Türkiye’deki en eski camilerden biri olduğu bilinen bu cami, binlerce yıldır tarihe tanıklık ederek günümüze kadar ulaşıyor. Çeşitli restore çalışmaları geçiren camideki farklı mezhepler için planlanan bölümler, buradaki hoşgörü ve birlikteliği gözler önüne seriyor.
  • Mardin Kalesi, Mardin Merkez’de gezilecek yerler arasında en güzel alternatiflerden birini oluşturuyor. Görkemli yapısı ile birçok noktadan görülebilen bir konuma sahip olan Mardin Kalesi, tarihte savunma amacıyla kullanılan özel bir lokasyon. Mardin Merkez’e 40 km mesafede yer alan Mardin Kalesi’nden Mezopotamya Ovası’nın tamamını görmek de mümkün oluyor.
  • Onlarca medeniyete ev sahipliği yapan ve bu medeniyetlerden izler taşıyan Mardin’de bu köklü tarih ve kültüre şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktaki Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni gezerek ortak olabilirsiniz. İlgi çekici pek çok detayın bulunduğu müze, varlığı Asurlulara kadar uzandığı bilinen Mardin tarihinde yolculuğa çıkmanızı sağlıyor.


Mardin Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız