Muğla Merkez

Muğla Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık yirmi dördüncü şehri olan Muğla; Bodrum, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Köyceğiz, Milas ve Datça gibi tatil yörelerine ev sahipliği yapan popüler bir yerleşim yeri. Deniz turizminin yanı sıra lezzet turizmi ile hayranlık uyandıran Muğla, zengin tarihi ile de ön plana çıkıyor. Türkiye’nin uzun sahil şeridine sahip olan şehir, doğal güzellikleriyle eşsiz bir görüntü yaratıyor. Deniz turizminin yanı sıra maden endüstrisi ve tarım gibi dallar da ekonomiyi oluşturuyor.

Birçok koldan değişen ve gelişen Muğla’yı keşfetmek için Muğla Merkez araç kiralama işlemi de ilgi çekici hale geliyor. Siz de Antalya, Burdur, Denizli ve Aydın’ın komşuları olan Muğla’da araç kiralayabilir ve Muğla Merkez araç kiralama şirketlerinin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz komşu illerden Muğla Merkez’e gezi düzenleyebilirsiniz. Örneğin; Antalya araç kiralama şirketleri ile Muğla Merkez’e güvenli bir şekilde yolculuk edebilirsiniz.

Muğla Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek bütçenize göre uygun aracı kiralayabilmeniz mümkün. İhtiyaçlara göre şekillenen araba türleri arasından kendinize uyan aracı seçebilirsiniz.

Muğla Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Muğla Merkez oto kiralama uygulamasını gerçekleştirmeden önce şehir hakkında öğrenmeniz gereken birçok şey bulunuyor. Antik Dönem’den bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Muğla’nın oldukça zengin bir tarihi bulunuyor. Yaklaşık 5000 senelik geçmişi bulunan şehirde kalıntılar, oldukça fazla ve sınırları içerisinde 103 ören yeri bulunuyor. Eskiden “Karya” ismi verilmiş olan Muğla, günümüzde büyükşehir statüsünde bulunuyor.

Sayısız doğal güzelliğin bulunduğu Muğla Merkez’de, zengin maden yatakları bulunuyor. Tarım ürünlerinde de kendini kanıtlamış olan Muğla, Türkiye’deki arıcılık sektörünün temel taşlarından biri. Arı ve çam balı, narenciye, zeytin ve sığla yağı Muğla ekonomisini geliştiren ürünler arasında bulunuyor.

Kültür turizminin de oldukça yaygın olduğu Muğla’da, Muğla Merkez kiralık araç sayesinde bu kültür merkezlerine gidebilirsiniz. Muğla’nın ünlü müzelerini, köprülerini, antik kent ve camilerini Muğla Merkez araba kiralama hizmetinden yararlanarak ulaşabilirsiniz. 

Muğla Merkez Nasıl Gidilir?

Muğla Merkez’e gitmek isteyenlerin karşısında çeşitli ulaşım imkanları bulunuyor. Muğla’ya; uçak, otobüs ve tren ile ulaşılıyor. Muğla uçak bileti satın alarak Muğla Merkez’den Dalaman Havalimanı’na yaklaşık 2 saatte gidiliyor.

Muğla Dalaman Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirerek seyahatinize devam edebilirsiniz. Buradan araç teslim aldığınız zaman, şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkün hale geliyor. Muğla Merkez araç kiralama firmaları sayesinde kolay bir şekilde aracınızı teslim alabilirsiniz.

Havalimanından araç kiralamanın yanında otobüs terminallerinden de araç kiralama uygulaması gerçekleştirilebiliyor. Muğla otobüs bileti alarak Türkiye’nin birçok yerinden buraya ulaşım sağlanıyor. 

  • Muğla-Aydın arası 109 km olurken; 
  • Muğla- Denizli arası 152 km, 
  • Muğla- Burdur arası 227 km, 
  • Muğla-Antalya 300 km. 

Muğla Merkez’e 15 dakika mesafede bulunan Muğla Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra ucuz araç kiralama işleminizi burada gerçekleştirebilirsiniz.

Muğla Merkez’de Araç Kiralama

Muğla Merkez kiralık araba firmaları yolculuğun güvenli olabilmesi için araç satın alacaklara çeşitli olanaklar vaat ediyor. Farklı segmentlerdeki araçları satışa sunan araç kiralama firmaları, sayısız imkan sunuyor. Bunların başında ise hasar sigortası ve ekstra kasko geliyor. Bunun yanında bir de navigasyon ve ekstra özel şoför gibi imkanları da araç kiralama firmaları siz kullanıcılara sunuyor.

Muğla Merkez kiralık araba fiyatları, Muğla’daki araç kiralama işlemini oldukça ekonomik şekle getiriyor. Aldığınız hizmetler karşılığında ödeyeceğiniz ücretler, çeşitli kriterlere bağlı olarak belirleniyor. Bunların en başında ise kiralama süresi geliyor. Aracınızı aylık, haftalık veya günlük olarak kiralayabilirsiniz. Bu süre, kiraladığınız aracın fiyatına etki ediyor.

Tercih edeceğiniz aracın marka ve modeli de bu noktada belirleyici. Firmanın araç filosundan dilediğiniz modeli seçerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Ekstra olarak tercih edebileceğiniz hizmetlerden biri de şoför talebi oluyor. Eğer aracınızı kendiniz kullanmak istemiyorsanız firmadan bu yönde bir talepte bulunabilirsiniz.

Muğla Merkez Gezilecek Yerler

  • Muğla Merkez kiralık oto sayesinde rahatlıkla gezebileceğiniz Muğla Merkez’de öncelikle Kurşunlu Cami’sini ziyaret etmelisiniz. Klasik Osmanlı mimarisine sahip olan bu cami, zamanında medrese olarak da kullanılmış. Kubbesi kurşunla kaplı olan bu cami, Muğla’nın merkezinin sembolü olarak görülüyor. Caminin merkeze uzaklığı yaklaşık 15 km.
  • Kurşunlu Cami’den sonra ziyaret etmeniz gereken hemen yakınında bulunan Kültür Evi, farklı kültürlerin mimarisini bir arada bulunduruyor. 
  • Muğla Merkez’in yani Menteşe’nin bir diğer gezilmesi gereken yer de Yağcılar Hanı. Bu han, zamanında kentin en önemli ticaret merkezi olarak biliniyor. Eskiden yağhanelerin bulunduğu han günümüzde restore edilip hizmete açılıyor. Hem ticaret merkezi hem de avlusunda bulunan çınar ağacının gölgesi altında dinlenme yeri olarak kullanılıyor.
  • Yağcılar Hanı’nın karşısında konumlanan ve sokaklarıyla adeta sizi büyüleyen Arasta Çarşısı’na da mutlaka uğramalısınız. Eski Muğla kültürünü hissedeceğiniz bu yerde alışveriş yapabilirsiniz. Bu çarşıya ulaşmak için merkezden 15 km öteye seyahat etmelisiniz.
  • Zahire Çarşısı da Muğla Merkez’de ziyaret edilecekler listesinde yer alıyor. Arasta Çarşısı’na oldukça yakın olan ve otantik havasına adeta hayran olacağınız bu yerde, dükkanlara uğrayabilir ya da açık havada oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.


Muğla Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız