Şanlıurfa Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.281 ₺
 • Fiat Fiorino 1.285 ₺
 • Fiat Egea 1.452 ₺
 • Renault Clio 1.502 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.633 ₺
 • Renault Megane 1.769 ₺
 • Skoda Scala 1.769 ₺
 • Renault Megane 2.328 ₺

Şanlıurfa Merkez

Şanlıurfa Merkez Araç Kiralama

Şanlıurfa, birçok kültürün ortak noktası konumunda bulunuyor. Aynı zamanda sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarihiyle her dönemde yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Şanlıurfa Merkez araç kiralama hizmetleriyle Şanlıurfa’nın her bölgesini karış karış gezebilirsiniz. Eski çağlardan itibaren pek çok peygambere ev sahipliği yapan ve “Peygamberler Diyarı” olarak da bilinen Şanlıurfa; tarihi yapıları, doğal ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkıyor. Zengin geçmişi içerisinde çeşitli medeniyete beşiklik ederek dil, din, ırk, kültür ve medeniyetlerin buluştuğu bir yer olarak önemli müzelere de ev sahipliği yapıyor.

Şanlıurfa Merkez oto kiralama hizmetleriyle tüm şehri kendi aracınızla gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı şehirlerden de oto kiralama yaparak Şanlıurfa’ya gelebilirsiniz. Gaziantep, Adana, Maraş ile komşu olan bu şehirlerden de Şanlıurfa’ya araç kiralayarak birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Şanlıurfa ucuz araç imkanlarıyla birçok modelde aracı seçebilirsiniz.

Şanlıurfa Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şanlıurfa Merkez kiralık araç hizmetleriyle gezi rotanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Şanlıurfa gezinizi de daha kolay hale getirebilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Şanlıurfa, Türkiye’nin en fazla nüfusuna sahip yedinci şehri olarak biliniyor. Şehrin adı “Urfa” iken Kurtuluş Savaşı’nda halkın düşman kuvvetlere karşı direnişinin galip gelmesinin ardından 1948’de “Şanlı” unvanını alarak Şanlıurfa oluyor. Doğuda Mardin, Kuzeyde Adıyaman, Batıda Gaziantep, kuzeydoğuda Diyarbakır ve güneyde Suriye iliyle sınırı bulunuyor.

Şanlıurfa, Peygamberler tarihi açısından önemli bir yere sahip bulunuyor. Özellikle Hz. İbrahim’in, dönemin kralı Nemrut tarafından hazırlanan ateşe atılma olayı en çok bilinen efsaneler arasında geliyor. Bunun dışında Urfa Balıklı Göl ve içerisindeki balıklarda kutsal kabul ediliyor. Şanlıurfa Merkez araç kiralama firmaları, müşterilerine hizmet vererek geniş araç skalasını sağlıyor. Bu nedenle tüm şehri ve görülecek tüm yerleri gezmeye başlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Merkez’e Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa’ya ulaşım sağlamak isteyenler, otobüs veya uçakla ulaşabiliyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı araç kiralama hizmetleriyle birlikte Şanlıurfa uçak bileti satın alabilir ve özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri, Şanlıurfa ulaşımını daha kolay bir hale getiriyor. Şanlıurfa uçak bileti alarak havalimanından aracınızı teslim alabilirsiniz. Böylece tüm gezi rotanızı aracınızla gerçekleştirebilirsiniz. Şanlıurfa Merkez kiralık araba fiyatları bütçenize uygun şekilde sizlere sunuluyor.

Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak otogardan da araçlarınızı teslim alabilirsiniz. Yılın her dönemi ziyaretçi ağırlayan Şanlıurfa’da uygun konaklama fırsatlarından yararlanabilir ve bütçenize uygun aracı kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan veya otogardan alacağınız Şanlıurfa Merkez araba kiralama hizmetleri ile en kolay aracı kiralamanızı sağlayan oto kiralama firmaları, müşterilerine destek veriyor.

 • Şanlıurfa Merkez ile Gaziantep arası mesafe 175 km, 
 • Şanlıurfa Merkez ile Adıyaman arası mesafe 135 km, 
 • Şanlıurfa Merkez ile Diyarbakır 177 km, 
 • Şanlıurfa Merkez ile Mardin arası 182 km. 

Bu şehirlerden de araç teslim alarak Şanlıurfa Merkez bölgesinde ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, Mardin araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak şehre hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Merkez’de Araç Kiralama

Şanlıurfa Merkez kiralık oto hizmetleri ile hem iş seyahatleri hem de turistik gezileri kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz. Her yönüyle araç kiralama avantajları, hijyenik, güvenli ve oldukça konforlu. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak için herhangi bir ek vergi ödenmez. Bunun yanında araç kiralama firmaları müşterilere sundukları hizmeti daha profesyonel hale getirerek deneyimlerini ve kalitelerini arttırmayı sağlıyor. 

Şanlıurfa’yı gezmek ve güzelliklerini karış karış keşfetmek isteyenler, hava yolu veya kara yolu üzerinden ulaşım sağlayarak bölgedeki araç kiralama hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabiliyor. Şanlıurfa Merkez araç kiralama şirketleri, bu anlamda tüm araçlarda konfor ve donanımı ön plana alıyor ve her aracın kendine göre bir konforu da mevcut. 

Şanlıurfa Merkez kiralık araba hizmetleri ile birlikte anlaşma sağladıktan sonra istediğiniz gibi gezme fırsatı elde edebileceksiniz. Öncelik olarak Urfa’da gezilebilecek birçok nokta olduğu için ilk yapmanız gerekenlerden biri de gezi planını oluşturabilirsiniz. Ardından gezi planı oluşturduktan sonrasında sırasıyla kiralamış olduğunuz araba ile gezebileceksiniz. Şanlıurfa Merkez araç kiralama fiyatları ise bu noktada birçok farklı fiyatta şekillenir. İster lüks ister konforlu ister ekonomik araç imkanlarından yararlanabilirsiniz. İster kiraladığınız araçları havalimanından alabilir ister otogardan alabilir isterseniz de farklı şehirlerden teslim alarak Şanlıurfa yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa Merkez Gezilecek Yerler

 • Halfeti, tarihsel anlamda önemli yerleşim noktaları arasında bulunuyor. Yakın zamanda Fırat Nehri’ne inşa edilen Birecik Barajı ile sular altında kalmasından dolayı ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Tekne gezilerinin yapıldığı ve her türlü su sporu ile uygun yapısıyla Siyah Gülün Diyarı olan Rumkale, tekne gezilerinin yapıldığı yerde gezebilirsiniz. Şanlıurfa Merkez ile arası mesafe 122 km. Şanlıurfa Merkez araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehrin en gözde yerlerini görebilme şansınız bulunuyor.
 • Şanlıurfa Müzesi, Balıklıgöl’ün hemen üst tarafındaki müze olarak ülkemizin önemli müzelerden biri. Dışındaki harika mimariye sahip olan müze içinde Roma Dönemi’nden gelen binlerce eser sergileniyor. Şanlıurfa Merkez ile arası mesafe 30 km.
 • Viranşehir, Hz. Eyyub Peygamber ile eşi olan Hz. Rahme’nin türbesinin yer aldığı ve aynı zamanda Çimdin Kale gibi çeşitli alanı bulunan yerleri ziyaret edebilirsiniz. Şanlıurfa Merkez ile arasındaki mesafe ise 70,7 km.
 • Türkiye’nin en büyük ve dünyanın 6. büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı ziyaret edebilirsiniz. Şanlıurfa Merkez ile arasındaki mesafe 62,2 km.


Şanlıurfa Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız