Şanlıurfa Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 834 ₺
 • Renault Megane 899 ₺
 • Renault Megane 899 ₺
 • Renault Clio 980 ₺
 • Citroen C Elysee 1.025 ₺
 • Peugeot 301 1.025 ₺
 • Fiat Fiorino 1.100 ₺
 • Fiat Egea 1.249 ₺
 • Fiat Fiorino 1.249 ₺
 • Renault Clio 1.250 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.250 ₺
 • Kia Rio 1.265 ₺
 • Fiat Egea 1.294 ₺
 • Renault Clio 1.295 ₺
 • Fiat Egea 1.349 ₺
 • Fiat Egea 1.400 ₺
 • Citroen C Elysee 1.424 ₺
 • Renault Clio 5 1.425 ₺
 • Dacia Duster 1.500 ₺
 • Renault Megane 1.600 ₺

Şanlıurfa

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en çok turist alan noktalarından biri olan Şanlıurfa, pek çok tarihi dokuyu içinde barındırıyor. Bölgede yer alan Balıklıgöl ve Göbeklitepe, yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği bölgeler arasında bulunuyor. Şanlıurfa, gastronomisiyle de öne çıkan bir şehir olarak farklı damak tatlarına hitap eden birçok farklı lezzete ev sahipliği yapıyor. Tatil ve iş seyahatleri için sıklıkla ziyaret edilen Şanlıurfa’da, ulaşım kolaylığı sunan araç kiralama firmaları yer alıyor. Şanlıurfa araç kiralama işletmeleri, birçok kişiye ulaşım alanında kolaylık sağlıyor. Araç kiralama şirketlerinden hizmet alarak Şanlıurfa’yı konforlu bir şekilde gezmeniz, şehir içinde istediğiniz yere rahatça gidebilmeniz mümkün.

Şanlıurfa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin en büyük yedinci şehri olarak kabul edilen ve peygamberler diyarı olarak bilinen Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Halkın Kurtuluş Savaşı'ndaki başarısını onurlandırmak adına 1984 yılında Şanlı unvanı verilen şehir, Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır ve Suriye ile komşu. Peygamberler diyarı olarak bilinen Şanlıurfa aynı zamanda efsanelerin şehri olarak kabul ediliyor. Uçsuz bucaksız buğday tarlaları ile Harran Ovası, muhteşemliği ile kendine hayran bırakan Konik Harran Evleri ve ilk camilerinden biri olan Ulu Camii Şanlıurfa’da yer alıyor. Ayrıca Balıklıgöl, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken önemli tarihi yapı olarak öne çıkıyor. “Nuh Tufanı'ndan sonra kurulan ilk şehirlerden biri.” ifadesi, Şanlıurfa’nın tarihini anlatmaya yetiyor. Dünya'nın en eski heykeli ve tapınağı Göbeklitepe'de bulunuyor. Şanlıurfa, ayrıca en çok arkeolojik kazı yapılan şehirlerden biri. Bu nedenle müze şehir olarak da adlandırılıyor. Cilalı Taş Devri'nden günümüze kadar Şanlıurfa ve çevresinde yerleşim olduğu biliniyor. Şanlıurfa'da tarihi alanlar ve gezilecek çeşitli birçok yer bulunuyor. Eğer isterseniz siz de Şanlıurfa'yı bütün güzellikleriyle keşfedebilirsiniz. Şanlıurfa’yı istediğiniz gibi keşfedebilmek için Şanlıurfa oto kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa'ya Nasıl Gidilir?

Şehre ulaşım için kara ve hava yolu seçenekleri bulunuyor. Şanlıurfa uçak bileti satın alarak hava yolu ulaşımını tercih edenlerin varış noktası, Şanlıurfa’ya bağlı havalimanları arasında bulunan GAP Havalimanı oluyor. Ankara, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasından Şanlıurfa GAP Havalimanı’na direkt uçuşlar bulunuyor. Bunun yanında farklı şehirlerden aktarmalı uçuşlar da mevcut. Şanlıurfa’ya vardıktan sonra Şanlıurfa GAP Havalimanı araç kiralama imkanlarından faydalanmanız da mümkün oluyor. Şehir merkezine kolayca ulaşabilmek ve sorunsuz bir yolculuk için Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Şanlıurfa’ya ulaşım için alternatiflerden biri diğeri kara yolu. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Şanlıurfa’ya otobüs seferleri bulunuyor. Şanlıurfa otobüs bileti alarak mesafeye bağlı olarak belirli bir süre içerisinde Şanlıurfa’ya ulaşabilirsiniz. İstanbul-Şanlıurfa arasında yaklaşık 1300 km mesafe bulunuyor. Bu mesafe, Ankara-Şanlıurfa arasında yaklaşık 850 km, İzmir-Şanlıurfa arasında ise yaklaşık 1250 km kadar. Ancak komşu şehirlerden Şanlıurfa’ya ulaşım çok daha kısa sürüyor.

 • Gaziantep-Şanlıurfa arası yaklaşık 150 km ve otobüsle yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor.
 • Adıyaman-Şanlıurfa arası yaklaşık 110 km ve kişisel araçla yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürüyor.
 • Diyarbakır-Şanlıurfa arası yaklaşık 180 km ve otobüsle 2,5 saat’lik bir yolculuk sonunda şehre ulaşıyorsunuz.
 • Mardin-Şanlıurfa arası yaklaşık 190 km ve otobüsle 2 saat 45 dakikada şehre varabiliyorsunuz.

Şanlıurfa’ya yakın bir bölgedeyseniz ya da hava yolu ulaşımı için aktarma yapacaksanız, araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Mesela, Adıyaman araç kiralama şirketlerinden kiralama yaparak Şanlıurfa’ya gelebilir, konforlu ve hızlı bir şekilde uçuşunuza yetişebilirsiniz.

Şanlıurfa'da Araç Kiralama

Şanlıurfa’da gezilecek ve görülecek birçok güzellik bulunuyor. Bu yerlere rahatça gidebilmek ve konfordan ödün vermemek için en ideal seçenek araç kiralama oluyor. Şanlıurfa araç kiralama firmaları farklı segmentlerde ve özelliklerde araçlar sunuyor. Bu araçlar arasında seçim yaptıktan sonra istediğiniz yerde araç teslim işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şanlıurfa araç kiralama fiyatları belirlenirken çeşitli unsurlara dikkat ediliyor. Bölgedeki araç kiralama işletmeleri, pek çok unsura bağlı olarak araçlara farklı kiralama ücretleri belirliyor. 

 • Araç kiralama ücretlerine etki eden ilk faktör araç segmentleri oluyor. Şanlıurfa araç kiralama şirketleri bünyesinde farklı ihtiyaçlara uygun birçok araç seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında lüks ve ekonomik sınıflarda farklı otomobil seçenekleri yer alıyor. Araçların özellikleri arttıkça doğal olarak kiralama ücretlerinde de artış söz konusu oluyor.
 • Şanlıurfa kiralık araç seçeneklerinin yakıt ve şanzıman türü de yine bir diğer faktör olarak öne çıkıyor. Aracın benzin ya da dizel olması, otomatik veya düz vitesli olması gibi detaylar, fiyatlandırmada etkili oluyor.
 • Şanlıurfa kiralık araba firmaları farklı süreler için kiralama seçenekleri sunuyor. Günlük, haftalık ya da aylık araç kiralamanız mümkün. Şanlıurfa kiralık araba fiyatları da kiralama süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
 • Şanlıurfa araba kiralama şirketleri şoför, navigasyon, bebek koltuğu ve hasar sigortası gibi opsiyonel hizmetler de sunuyor. Bu tür alınan ek hizmetler konforu artırırken aynı zamanda ödemeniz gereken ücreti de yukarı çekiyor.

Araç kiralama şirketleri her bütçeye hitap edecek seçenekler sunuyor. Bu sayede ucuz araç kiralamak isteyenler de lüksten taviz vermek istemeyenler de kendilerine en uygun araca kolaylıkla ulaşabiliyor.

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Farklı medeniyetlerin izlerinde derin bir yolculuğa çıkabileceğiniz Şanlıurfa seyahatiniz sırasında gezip görebileceğiniz sayısız alan bulunuyor. Hikayesi ile dillere pelesenk olan Balıklıgöl’den tarihe yeni bir boyut kazandıran Göbeklitepe’ye kadar uzayıp giden listeye ekleyebileceğiniz pek çok keşif noktası mevcut. Şanlıurfa kiralık oto seçenekleri ile tüm bu güzellikleri konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. İşte bunlardan bazıları:

 • Şanlıurfa’yı karış karış gezmek istiyorsanız rotanızı çevirmeniz gereken ilk yer Balıklıgöl olmalı. Şehir merkezine yaklaşık 2,8 km mesafede bulunan göl, Türkiye için önemli bir turizm kaynağı. Balıklıgöl, aynı zamanda Halil-ür Rahman Gölü olarak da biliniyor. Gölün ziyaretçilerine sunduğu görsel şölenin yanı sıra hikayesi de oldukça dikkat çekici. Şehrin merkezinde yer alan bu gölü ziyaret ederek hem güzel manzaranın tadını çıkarabilir hem de hikayesini dinleyerek geçmiş zamanlarda yolculuğa çıkabilirsiniz. 
 • Şanlıurfa’nın en meşhur tarihi yapıları arasında yer alan ve merkezden sadece 3 km uzaklıkta bulunan Şanlıurfa Kalesi, bölgeye gelen kişilerin görmesi gereken yapılar arasında bulunuyor. Dambak Tepesi’nde yer alan kale, neolitik bir alan üzerinde konumlanıyor. Şehri tepeden selamlayan kalenin manzarası ise oldukça etkileyici.
 • Şanlıurfa denince akla gelen en önemli tarihi yapılardan bir diğeri ise Göbeklitepe. Keşfedilmesi ile beraber tarih defterlerinde yeni bir sayfa açılmasını sağlayan bu yapı, oldukça büyük bir gizeme sahip. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini alan Göbeklitepe, dünyanın en eski tapınağı olarak kabul ediliyor. Siz de bu tapınağı yerinde ziyaret ederek Göbeklitepe’nin eşsiz büyüsüne kapabilirsiniz. Şehir merkezinden başlayarak çıkacağınız 18 km’lik yolculuğun ardından bu gizemli dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.
 • Şanlıurfa’nın ilçelerinden biri olan Halfeti’nin bir kısmı sular altında bir kısmı ise karada yer alıyor. Tüm zamanların en enteresan görünümüne sahip olan bu bölge, Saklı Cennet ve Kayıp Kent olarak da biliniyor. Halfeti ziyaretiniz sırasında bölgenin sakinliğinde huzuru bulurken birbirinden güzel fotoğraflar çekme şansı elde edebilirsiniz. Sokaklarında yer alan tarihi binaları ve yapılarıyla antik bir kent olan Halfeti, yerli ve yabancı pek çok turistin dikkatini çeken Şanlıurfa ilçeleri arasında bulunuyor. Şehir merkezinden yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Halfeti, Şanlıurfa geziniz sırasında uğramadan gitmemeniz gereken yerlerin başında.
 • Bir şehrin tarihini ve kültürünü öğrenmenin yolunun müzelerden geçtiğine inanıyorsanız Şanlıurfa’da bulunan müzelere mutlaka uğramalısınız. Gezerek bitiremeyeceğiniz müzelerde şehrin tüm dönemlerine ait izleri takip ederek keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Şehirde ziyaret edebileceğiniz müzelerin listesi biraz uzun. Urfa Kent Müzesi, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi bu müzelerin en önemlisi. Urfa Kent Müzesi, şehir merkezine sadece 2 km mesafede iken Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ise 2,5 km. Tarihi mozaikleri yakından incelemeyi seviyorsanız rotanızı mutlaka şehir merkezinden sadece 2,3 km uzaklıkta bulunan Haleplibahçe Mozaik Müzesi’ne çevirmelisiniz.


Şanlıurfa Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız