Bursa Otogarı

Bursa Otogar Araç Kiralama

1995 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihale sonucunda 13 Aralık 1995 tarihinde Bursa Otogarı’nın temelleri atılıyor. Bursa Şehirlerarası ve Uluslararası Otobüs Terminali olarak da bilinen bu otogar, 15 Haziran 1995 tarihinde hizmete açılıyor. 117 bin metrekare alana sahip olan bu otogarın 14 bin metrekare de kapalı alanı bulunuyor. 2009 yılından beri BURULAŞ tarafından işletilmeye başlanan Bursa Otogarı, Bursa’nın şehirlerarası ulaşım ihtiyacını karşılıyor. 60’dan fazla otobüs firması bulunan otogar, oldukça geniş bir alan ve hizmet yelpazesi sunuyor. Bursa Otogarı’nın şehir merkezine uzaklığı 8 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 15 dakika sürüyor. Bursa’nın şehir merkezi ve ilçelerinden otogara kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bursa’ya olan yolculuğunuz için Bursa otobüs bileti imkanlarına sayfamızdan bakabilirsiniz. Günde 800 otobüs seferinin gerçekleştiği ve 30 bin kişinin yolculuk ettiği Bursa Otogarı’na en yakın otobüs hattı veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Yeni Yalova Yolu üzerinde bulunan Bursa Otogar araç kiralama ya da Bursa araç kiralama hizmetinden yararlanarak da şehir içi seyahatinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Otogar Araç Kiralama Fiyatları

Bursa Otogar araç kiralama fiyatları; araç modeli, kiralama şirketi, alış ve iade tarihi gibi farklı faktörlere göre değişkenlik gösterebiliyor. İş, tatil, eğitim gibi farklı amaçlar ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ziyaretçilerin geldiği Bursa Otogarı’na geldikten sonra şehir ulaşımı için genellikle araç kiralama tercih ediliyor. Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini yakından keşfetmek isteyenlerin tercihi olan Bursa araç kiralama alternatifini seçerek rahat bir yolculuk için ilk adımı atabilirsiniz.

Bursa Otogar Araç Kiralama Şirketleri

Bursa Otogar araç kiralama firmaları için obilet.com’a göz atabilirsiniz. Otogara ulaştıktan sonra araç kiralayabileceğiniz birçok farklı kiralama ofisi bulunuyor. Bursa Otogarı’nda araç kiralayabileceğiniz ofisleri bulmak istiyorsanız tek tıkla listeleme yapabilirsiniz. Uygun tarih ve araç seçimi yapabileceğiniz farklı araç kiralama şirketleri ile sorunsuz bir seyahat yaşayabilirsiniz.

Bursa Otogarı Ulaşım Bilgileri

Bursa Otogarı’na farklı şehirlerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer yolculuğunuzu İstanbul’dan gerçekleştirmeyi planlıyorsanız;

  • İstanbul-Bursa Otogarı arası mesafe 160 kilometre olup ortalama yolculuk süresi 2 saat 3 dakika sürüyor.
  • İzmir-Bursa Otogarı arası mesafe 358 kilometre olup ortalama yolculuk süresi 4 saat 4 dakika,
  • Ankara-Bursa Otogarı arası mesafe ise 542 kilometre olup ortalama yolculuk süresi 6 saat 13 dakika olarak gerçekleşiyor.

Farklı şehirlerde yer alan araç kiralama şirketleri ile araç kiralayarak Bursa’ya ulaşmanız da mümkün oluyor.

Bursa Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıkta bulunan Bursa Otogarı’ndan şehir merkezine farklı alternatifler ile ulaşabilirsiniz. Otogardan şehir merkezine hareket eden farklı otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. Minibüs veya taksiyi tercih ederek de Bursa Otogarı’ndan şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Bursa Otogar kiralık araba, Bursa içi seyahatte sıklıkla kullanılan alternatiflerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Şehir içerisindeki farklı noktalardan araç teslim alabilirsiniz. Yalova ya da Bilecik gibi çok yakın şehirler üzerinden bir seyahat planlıyorsanız; örneğin, Yalova araç kiralama imkanlarına göz atabilirsiniz.

Bursa Gezilecek Yerler

Aracınızı kiraladıktan sonra Bursa’da gezip görebileceğiniz yerleri sizler için listeliyoruz:

  • Bursa Ulu Cami: 1. Bayezid tarafından yaptırılan Bursa Ulu Camii, Bursa’nın tarihi sembollerinden biri olarak gözler önüne seriliyor. Çok ayaklı cami şemasının klasik bir örneği olan Bursa Ulu Camii’nin Bursa Otogarı’na uzaklığı 10 kilometre oluyor.
  • Hünkar Köşkü: Uludağ’ın eteklerinde bulunan Hünkar Köşkü, Abdülmecid Han döneminde av köşkü olarak kullanılıyordu. Hünkar Köşkü’nün Bursa Otogarı’na uzaklığı 2 kilometre oluyor.
  • Baraklı Göleti: Sakin doğasıyla beğenileri kazanan Baraklı Göleti; kamp, doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı gibi farklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Baraklı Göleti’nin Bursa Otogarı’na uzaklığı 68 kilometre olarak karşınıza çıkıyor.

Bursa Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız