Hatay Antakya

Hatay Antakya Araç Kiralama

Tarihte ilklerin yaşandığı şehirlerden biri olarak kendinden söz ettiren Hatay, turistik ve tarihi yerler bakımından son derece zengin olmasıyla dikkat çekiyor. 2017 yılında da “Gastronomi Şehri” olarak ilan edildiğinden, şehre olan ilgi her geçen gün artıyor. Siz de Hatay Antakya oto kiralama hizmetleri ile şehrin bu bölgesini rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Hatay Antakya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bölgedeki arkeolojik kazılar, buranın tarihsel geçmişinin ilk çağlara kadar uzandığını gösteriyor. M.Ö. 17. yüzyılın sonlarına kadar Mısır hakimiyetinde kaldığı biliniyor. Sonrasında sırasıyla Hitit, Asur, Babil, Pers ve Makedonların hakimiyetine giriyor. Birinci Dünya Savaşı’na kadarki süreçte ise Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde kaldığı biliniyor. Hatay, Türkiye haritasına en son katılan il. 1939’da Türkiye Cumhuriyeti’ne dahil olan bu şehir, bunca medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla çok merak ediliyor. Bölgenin Antakya ile özdeşleşmiş olması, bilhassa Antakya’nın çok sayıda turist çekmesini sağlıyor. Buraya gezi düzenlemek istediğinizde Hatay Antakya araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Hatay Antakya, Roma İmparatorluğu döneminde İstanbul’dan sonra dünyanın en kalabalık 3. şehri olarak kabul ediliyor. Bölgede bu sebepten çok sayıda tarihi kalıntı bulunuyor. Bölgenin genel ikliminde, Akdeniz iklimi izleri olduğu görülüyor. Yaz aylarının sıcak geçtiği şehirde kış ayları ise yağışlı geçiyor. Tercih ettiğiniz herhangi bir zamanda Antakya’yı ziyaret edebilirsiniz. Pek çok ziyaretçi, tatil için ağır sıcakların geçtiği bahar aylarını tercih ediyor. Burayı keşif için ise en az 3 güne ihtiyaç duyuluyor. Kısa sürede her yeri keşfedebilmek, bunu yaparken mevsimsel koşullardan ve yorucu yollardan etkilenmemek için Hatay Antakya kiralık araç seçeneklerine şans verebilirsiniz.

Hatay Antakya’ya Nasıl Gidilir?

Buraya gelebilmek için çeşitli seçenekler mevcut olsa da ulaşımda en kolay ve rahat seçenek kesinlikle Hatay Antakya kiralık oto tercihi oluyor. Seyahate başlayacağınız şehirden araç teslim almayı da düşünebilirsiniz. Bu şekilde konforlu ve hızlı bir yolculuğa başlayabilirsiniz. İstanbul başlangıçlı yolculuklar için iki nokta arasındaki mesafe 1,108,2 km olarak dikkat çekiyor. Yolculuk süresi ise ortalama 11 saat 55 dakika oluyor. Buraya gelirken bireysel araç kullanmayı ve yolu özgür bir şekilde geçirmeyi istiyorsanız, mevcut araç kiralama fırsatlarını inceleyerek obilet.com üzerinden kiralama yapabilirsiniz.

Hatay Antakya yolculuğunuzu otobüs ile de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece yolculuğun tadını çıkarabilir, güzel manzaralar eşliğinde müzik dinleyebilirsiniz. Antakya’ya gelirken otobüs opsiyonunu tercih ediyorsanız, bu konuda hizmet veren Kamil Koç, Metro Turizm gibi çeşitli seyahat firmalarını değerlendirebilir ve buradan Hatay Antakya otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Hatay Antakya’ya ulaşımda dikkat çeken bir diğer alternatif de uçak yolculuğu oluyor. Şehirde konumlanan Hatay Havalimanı’na Türkiye’nin dört bir tarafından Türk Hava Yolları gibi özel firmalar aktif olarak uçuş planlıyor. Hatay Antakya - İstanbul ulaşımında uçuş süresi 1 saat 35 dakika olarak dikkat çekiyor. Kente ulaşım için hava yolunu tercih ediyorsanız bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak ve bilet almak için Hatay Antakya uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yanı sıra havalimanında indikten sonra direkt olarak araç kullanabilmek için Hatay Havalimanı araç kiralama imkanlarına da göz atabilirsiniz. Bu noktada size uygun olanı seçebilmek için Antakya araç kiralama fırsatlarını sitemizden karşılaştırmak yardımcı olacaktır.

Bir diğer opsiyon da bulunduğunuz şehirden araç kiralamak oluyor. Osmaniye’ye komşu konumda bulunan bölge, bu destinasyondan da günlük - uzun süreli Hatay Antakya araba kiralama imkanları sunuyor. Bir diğer seçenek olan Osmaniye araç kiralama imkanını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hatay Antakya’da Araç Kiralama

Bölgeye ulaşım sağladıktan sonra kolay ve rahat bir şekilde gezebilmek ve sonrasında konaklayacağınız otele dönebilmek için Hatay Antakya kiralık araba imkanlarını göz önüne alabilirsiniz.

Hatay’a bağlı havalimanları da araç kiralamak için uygun adres oluyor. Aynı şekilde şehir merkezinde konumlanan kiralama ofisleri de bu konudaki taleplerinize yardımcı oluyor. Bölgede bulunan bazı Hatay Antakya araç kiralama şirketleri Hasgül Rent a Car, Asis araç kiralama ve Antakya araç kiralama gibi şirketler oluyor. Bu opsiyonlar çeşitli olduğundan seçim yapmak sizin için bir tık zor olabilir. Bu noktada seyahat planınız için uygun, bütçenizi yormayacak ucuz araç opsiyonunu bulmak için iyi bir yöntem, obilet.com üzerinden farklı araç kiralama şirketlerini görüntülemek ve karşılaştırmak oluyor.

Hatay Antakya kiralık araba fiyatları konusunda seçim yapmak, obilet.com ile çok kolay. Burada görüntülenen tüm araç kiralama ofisleri sayesinde Antakya gezinizi daha konforlu ve hızlı bir hale getirebilirsiniz. Elbette bunun için en doğru aracı seçmek gerekiyor. Seçiminize sunulan alternatifler ile seyahatinizi daha rahat bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde Hatay Antakya araç kiralama fiyatları da rahat karşılaştırılabiliyor. Şehir merkezine geldiğinizde, burada konumlanan ofisleri de aynı amaç için değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde Doğu Akdeniz gezisini çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Hatay Antakya’da Gezilecek Yerler

Antakya’nın tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapması, bölgede gezip görülecek yer sayısını da artırıyor. Hatay Antakya araç kiralama firmaları özelinde kiraladığınız araca binip bu destinasyonları ziyaret edebilirsiniz;

  • Vakıflı Köyü: Antakya merkeze 25 km mesafede konumlanan bu Ermeni köyü, Ermeni köyü olarak kalan son köy olma niteliği taşıyor.
  • St. Pierre Kilisesi: Merkeze 2,1 km uzaklıkta bulunan kilise, şehrin tarihi gerçekliğini gözler önüne seriyor.

Hatay Antakya Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız