Hatay Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.235 ₺
 • Kia Rio 1.250 ₺
 • Kia Picanto 1.250 ₺
 • Volkswagen Polo 1.400 ₺
 • Citroen C3 1.400 ₺
 • Renault Clio 1.420 ₺
 • Fiat Egea 1.480 ₺
 • Fiat Egea 1.480 ₺
 • Citroen C3 1.500 ₺
 • Renault Clio 1.600 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.624 ₺
 • Citroen C3 1.625 ₺
 • Citroen C3 1.625 ₺
 • Fiat Egea 1.650 ₺
 • Hyundai Accent Blue 1.663 ₺
 • Dacia Sandero 1.699 ₺
 • Renault Clio 5 1.750 ₺
 • Citroen C Elysee 1.750 ₺
 • Kia Rio 1.773 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.782 ₺

Hatay

Hatay Araç Kiralama

Birlikteliğin ve kardeşliğin şehri Hatay... Türkiye’nin en güneyinde yer alan Hatay, Akdeniz’in doğu kıyılarına yakınlığı ile dikkat çekiyor. Türkiye’nin en kalabalık on üçüncü şehri olan Hatay, merkez ilçesi Antakya ile beraber tam olarak 15 ilçeye sahip. Çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı en eski yerleşim yerlerinden biri olan bu şehir, eşsiz doğası ile de öne çıkıyor. Hatay araç kiralama işlemini gerçekleştirebileceğiniz en ideal şehirlerden birisi. Hatay araç kiralama fiyatları ve sunduğu imkanlar ile oldukça cazip bir işlem haline geliyor. Köklü bir tarihe sahip olan bu güzel şehri sevdiklerinizle beraber keşfetmek için araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek kendinize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Yolcu sayısı, vites türü, yakıt tipi gibi pek çok farklı açıdan farklılık gösteren geniş araç filosu arasından kişisel tercihleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Hatay oto kiralama işlemini gerçekleştirerek konforlu aracınız ile güvenli yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ve taksi ile uğraşmaya gerek kalmadan önemli işlerinizi gerçekleştirirken aynı zamanda Hatay’ın sahip olduğu eşsiz güzelliklerden de istifade edebilirsiniz.

Hatay Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hatay kiralık araç şirketleri ile iletişime geçerek sevdiklerinizle ya da tek başınıza seyahat edebileceğiniz uygun kiralık aracınızı en kısa sürede teslim alabilirsiniz. Kiralık aracınız ile şehir keşfine çıkmadan önce Hatay hakkında birtakım bilgileri bilmeniz gerekiyor. Hiç şüphesiz bu bilgiler, Hatay seyahatinin oldukça keyifli bir şekilde geçmesine imkan sağlıyor. Hatay araba kiralama işlemini gerçekleştiren kişilere zengin coğrafyasının eşsiz güzelliklerini sunuyor. Hatay, köklü bir tarihe sahip olan bir şehir. Dolayısıyla Hatay’da önemli miktarda kültürel değerler bulunuyor. Aynı zamanda farklı kültürlere sahip insanlara da ev sahipliği yapan Hatay’da farklı kültürlerin birikiminin izlerine şahit olmanız oldukça mümkün. Camileri, kiliseleri, ünlü kaleleri, geniş çarşıları ve sahilleri ile dikkat çeken Hatay, aynı zamanda turistlerin de uğrak noktası. Dolayısıyla turistlerin de sıklıkla tercih ettiği ünlü ve konforlu oteller de Hatay’da bulunuyor. Hatay kiralık arabanız ile Hatay’ın ünlü otellerinde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Hatay’a Nasıl Gidilir?

Hatay kiralık oto şirketleri vasıtası ile kiraladığınız aracınızı teslim almadan önce Hatay il sınırlarında bulunmuş olmanız gerekiyor. Bu noktada birçok kişinin aklına ‘’Hatay’a nasıl gidilir?’’ sorusu geliyor. Hatay’a gitmek için hava ya da kara yolunu kullanabilirsiniz. 

Hatay’a bağlı havalimanlarından biri olan Hatay Havalimanı, Hatay’a ulaşmak için tercih edebileceğiniz ilk varış noktalarından biri oluyor. Hatay Havalimanı, Hatay il merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor. Hatay uçak bileti satın alarak Hatay Havalimanı’na iniş yaparak kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz.Hatay Havalimanı araç kiralama işlemi ile vakit kaybı yaşamaktan da kurtulmanıza imkan veriliyor. 

Hatay’a farklı şehirlerden otobüs yolculuğu ile de ulaşmak mümkün oluyor. Hatay otobüs bileti satın alarak Antakya’da ya da diğer ilçelerde bulunan otogarlarda iniş yapabiliyorsunuz. Örneğin; Dörtyol’da bulunan otogardan Hatay Dörtyol araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile Hatay’a varmak isteyen kişilerin; Adana’dan 191 km, Adıyaman’dan 320 km, Ankara’dan 681 km, Antalya’dan 749 km, İstanbul’dan 1130 km, Nevşehir’den 478 km, Tokat’tan 591 km, Düzce’den 913 km yol katetmesi gerekiyor.

Eğer dilerseniz Adana araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilir, Adana’dan Hatay’a kiralık aracınız ile ulaşabilirsiniz. Bu noktada araç teslim anından itibaren Hatay’a ulaşmak için 224 km yol katetmeniz gerekiyor. Bu noktada tercih tamamen sizin. Dilerseniz Hatay’dan dilerseniz Adana’dan aracınızı kiralayabilir, yönünüzü Hatay’a çevirebilirsiniz.

Hatay’da Araç Kiralama

Ucuz araç kiralama şirketleri, sizlere geniş araç filosunu sunuyor. Farklı segmentlerdeki araçları ile ekonomik, lüks, premium, SUV, 4x4 gibi farklı araç tipleri arasından tercih yapmanıza imkan veriliyor. Böylelikle Hatay seyahatinizin oldukça konforlu bir şekilde geçmesi sağlanıyor. Hatay kiralık araba fiyatları, bütçeniz doğrultusunda tercih yapmanıza imkan veriyor. Bu noktada bütçenizi göz önünde bulundurarak lüks ya da ekonomik araç tipleri arasından rahatlıkla seçiminizi yapabilirsiniz. Araç kiralama fiyatları belirlenirken araç tipi, kiralama süresi ve ek opsiyonlar göz önünde bulunduruluyor. Bunların yanı sıra fiyatlarda KDV ve hizmet bedeli de etkili oluyor. Hatay otobüs bileti satın alarak Hatay’ın farklı ilçelerinde yer alan otogarlara en yakın araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilir, aracınızı en yakın lokasyondan teslim alabilirsiniz. Dilerseniz ekstra şoför, navigasyon ve hasar sigortası gibi çeşitli imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Hatay Antakya araç kiralama şirketleri ve diğer ilçelerde yer alan araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. Aracınızı teslim aldıktan sonra geriye köklü değerlere sahip olan Hatay’ı keşfetmek kalıyor. Gelin Hatay’da gezebileceğiniz yerlere birlikte bakalım… 

 • Medeniyetler beşiği Hatay’da görmeniz gereken ilk yerlerden biri ‘’Hatay Arkeoloji Müzesi’’. Hatay il merkezine 30 km mesafe uzaklıkta bulunan Arkeoloji Müzesi, Türkiye’nin en büyük mozaik müzesidir. 3500 yıllık mozaiklerin sergilendiği bu müzeyi mutlaka görmelisiniz. 
 • Hatay il merkezine 41,1 km uzaklıkta yer alan Harbiye Şelalesi, Hatay’ın en dikkat çeken doğal güzelliklerinden birisi. Harbiye Şelalesi’ni izleyerek huzurun tadını çıkarırken çevrede bulunan restoran ve kafelerde sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 
 • Hristiyanlık tarihinin ilk kilisesi olan St.Pierre Müzesi’ni de mutlaka görmeniz gerekiyor. St. Pierre Müzesi, Hatay il merkezinden 31,7 km uzaklıkta bulunuyor. Gün içerisinde çeşitli etkinliklerin yapıldığı St.Pierre Müzesine de mutlaka uğramalısınız. 
 • Antakya’nın en büyük ve en eski camisi olan Ulu Cami’yi de mutlaka görmeniz gerekiyor. Hatay Ulu Cami, il merkezine 32,5 km uzaklıkta yer alıyor. Selçuklu mimarisinin izlerine tanık olabileceğiniz bu cami oldukça sade bir iç yapıya sahip. 
 • İssos Antik Kenti, Hatay’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. İl merkezine 100 km uzaklıkta yer alan İssos Antik Kenti, içerisinde yüzlerce metre uzunluğa sahip su kemerlerini barındırıyor.


Hatay Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız