Hatay Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.194 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat

Hatay Merkez

Hatay Merkez Araç Kiralama

Medeniyetlerin beşiği olan Hatay; birçok din, dil ve ırka ev sahipliği yapıyor. Adeta kardeşliğin sembolü haline gelen Hatay, çok eski zamanlardan beri farklı dinden insanları bir arada tutuyor. Hatay her döneme damgasını vuran tarihinin yanında şehri ziyaret edenleri hayran bırakan yemek kültürü ile de dikkat çekiyor. Türkiye’nin en güneyi olma özelliğine de sahip olan bu şehir, tarım ve sanayi konusunda da oldukça gelişmiş olması nedeniyle Türkiye ekonomisine oldukça fazla katkı sağlıyor.

Birçok farklı açıdan gelişmiş olan Hatay’ın tarihini, kültürel mirasını ve lezzetlerini tatmak, Hatay Merkez araç kiralama işlemi oldukça çekici hale geliyor. Siz de dilerseniz Osmaniye, Adana, Mersin ve Gaziantep ile yakın komşu olan Hatay’da araç kiralayabilir, araç kiralamanın size sunduğu faydalardan yararlanabilirsiniz. İsterseniz yakın şehirlerden araba kiralayarak Hatay’ı gezebilirsiniz. Örneğin, Osmaniye araç kiralama şirketleri ile Hatay’a rahatça seyahat yapabilirsiniz. 

Hatay Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek kendinize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Araba kiralamak aynı zamanda bütçenize de katkı sağlayacaktır. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı segmentlerde öne çıkan araç kiralama şirketlerinden uygun olanı seçebilir, bulunduğunuz yerden aracınızı alabilirsiniz.

Hatay Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hatay Merkez oto kiralama yapmadan önce Hatay hakkında biraz bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bilmeniz gereken bu bilgiler, hiç şüphesiz Hatay gezinizi sizin için daha keyifli hale getirecek.

Tarihi arkeolojik olarak M.Ö. 100.000 ile 40.000 yılları arasında bulgulara ulaşılmıştır. Hatay ilk toprakları ilk Tunç Çağı’ndan itibaren Akat Beyliği’ne bağlı olarak varlığını sürdürmüştür. Daha sonraları ise Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve en son da 1939’da Türkiye ve Fransa ile imzalanan antlaşma ile Hatay, anavatana katılmış bulunuyor. 

Halen tarihi, kültürel ve ekonomik açıdan önemini korumaya devam eden Hatay, Türkiye’nin en önemli limanlarından olan İskenderun Limanı ile Türkiye ticaretine büyük katkı sağlıyor. Ayrıca Payas ilçesinde bulunan demir çelik fabrikası ile de yine ekonomik açıdan dikkatleri üzerine topluyor. Şehir sanayinin yanı sıra tarımsal faaliyetleri ile de önemini koruyor. Bunları yanı sıra turizm ve kültür olarak da oldukça gelişmiş.

Hatay Merkez kiralık araçla gidebileceğiniz sayısız yere sahip. Hatay’da bulunan müzeler, antik kentler, kiliseler, tarihi camiler, tarihi sokaklar ve ilçelerinde bulunan denizi ile ziyaretçilerini bekliyor. Hatay’a gelip benzersiz yemeklerini tatmadan olmaz. Hatay künefesi, kerebiç, tepsi kebabı, humus ve haytalı olan restoranlara Hatay’a gelince uğramadan gitmemelisiniz.

Hatay Merkez kiralık araba ile gezebileceğiniz nadide şehirlerden birisi. Hatay'da bulunan Hatay Havalimanı, şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezine yakın olması dolayısıyla gezilecek birçok yere de yakın mesafede bulunan Hatay Havalimanı, uçak yolculuğunu çekici hale getiriyor. Hatay Havalimanı araç kiralama ile konforlu bir seyahate vakit kaybetmeden başlayabiliyorsunuz. 

Hatay Merkez araba kiralama işini hallettikten sonra ziyaretçilerine birçok farklı konaklama imkanı veriyor. Bütçeniz doğrultusunda çeşitli imkanlara sahip, uygun fiyatlı konaklama yerleri ile kendinize uygun olan yeri seçebilirsiniz. Özellikle tarih kokan sokaklarında konaklamak oldukça cazip görünüyor.

Hatay Merkez’e Nasıl Gidilir?

Hatay’a gitmek içine karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Hatay’a uçak, otobüs, tren ve deniz yolu ile ulaşım gerçekleşiyor. Hatay’a bağlı havalimanları, Hatay’a gezi işini daha kolay ve cazibeli hale getiriyor. Hatay uçak bileti satın alarak şehir merkezine 25 km uzaklıktaki Hatay Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. 

Hatay Havalimanı araç kiralama konusunda oldukça iyi bir lokasyonda bulunuyor. Hatay Havalimanı’ndan aracınızı kiraladıktan sonra çok kısa bir zamanda şehir merkezine ulaşım imkanına sahip oluyorsunuz. Bu noktada Hatay Havalimanı araç kiralama firmaları ile bulunduğunuz konumdan aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Hatay otobüs bileti alarak Türkiye’nin bir çok yerinden Hatay’a otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 • Hatay-Gaziantep arası 194 km, 
 • Hatay-Osmaniye arası 130 km, 
 • Hatay-Adana arası 191 km, 
 • Hatay-Kahramanmaraş 176 km ve 
 • Hatay-Kilis arası 147 km mesafede bulunuyor. 

Şehir merkezine 4,9 km uzaklıkta yer alan Hatay Otogarı’na ulaştıktan sonra araç kiralama işlemini yapabilirsiniz.

Hatay Merkez’de Araç Kiralama

Hatay Merkez kiralık araba fiyatları, Hatay’da araç kiralama işlemini oldukça makul bir hale getiriyor. İnsanların farklı istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik gösteren bu fiyatlar, yüksek paralar ödemenizin önüne geçiyor. Ucuz araç kiralayarak kendinize ait araba ile seyahat edebilirsiniz.

Hatay Merkez araç kiralama şirketleri gezilerinizin daha konforlu ve güvenli olması adına hizmet sunuyoruz. Farklı kategorilerdeki araçlarını hizmetinize sunan araç kiralama firmaları, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi olanakları da tercihinize bırakıyor. Bunların yanı sıra navigasyon ve ekstra şoför gibi hizmetler de isterseniz araç kiralama şirketleri tarafından sizlere sunuluyor.

Araç teslim edildikten itibaren araç kiralama firmaları her türlü aklınıza takılan soruları cevaplıyor. Ailenizle ve sevdiklerinizle geçirebileceğiniz, temizliği düzenli olarak yapılan araçlar tahsis ediliyor. Araba kiralama bunların yanı sıra sizlere daha bir çok avantaj sağlıyor.

Hatay Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Hatay’ın doğal güzellikleri ile en dikkat çeken yerlerinden biri Harbiye Şelalesi. Antakya Merkez’e sadece 4 km uzaklıkta yer alan bu yeri mutlaka görmelisiniz.
 • Hatay’da görmeniz gereken bir diğer yer St. Pierre Kilisesi. Kilise Hristiyan inancı için oldukça önemli. Mağaradan kiliseye çevrilmiş olan St. Pierre Kilisesi hala aktif olarak ayin ve farklı etkinlikler amacıyla kullanılıyor. Merkeze 2 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Hatay Uzun Çarşı alışveriş tutkunlarının uğramadan gitmeyecekleri bir yer. Hediyelik eşyadan, yöresel ürünlere daha birçok ürüne ulaşabileceğiniz bu çarşı, merkeze 550 m uzaklıkta bulunuyor.
 • Habibi Neccar Cami’nin ise şehir merkezine uzaklığı 750 m uzaklıkta konumlanıyor.

Doğaseverler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Belen Geçidi Tabiat Parkı. Tarihte stratejik açıdan önemli bir yeri de olan geçite, il merkezinden Hatay Merkez kiralık oto ile 55 km seyahat ederek ulaşabilirsiniz.


Hatay Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız