İstanbul Ataköy

İstanbul Ataköy Araç Kiralama

Modern olanaklara erişim noktasında en avantajlı bölgeler arasında gelen Ataköy, Bakırköy ilçesinin en popüleri. Bu bağlamda Türkiye’nin ilk sanayi ve ticaret bölgelerinden Bakırköy’ün finansal imkanlarından büyük oranda pay alıyor. Sosyal açıdan sergilediği ivmeyle de öne çıkan semtin sahip olduğu sektörel zenginlik, konukları için de eşsiz bir avantaja dönüşüyor. Sosyal hayata dair tüm iş dallarında iddialı olan semtin gelişkin iş dallarından birini de İstanbul Ataköy araç kiralama faaliyetleri oluşturuyor. Kapsamlı araç kiralama hizmetleriyle farklı kullanıcı beklentilerinin tamamına hitap etmeyi başaran semt, İstanbul geneline sunduğu ulaşım kolaylığıyla da popüler olmayı başarıyor. 

Seyahat planlarınız için İstanbul Ataköy araç kiralama şirketleri tarafından sunulan seçenekleri değerlendirebilir, ulaşım deneyimlerinizi çok daha konforlu kılabilirsiniz. Yüksek standartlara sahip semtin araç kiralama olanaklarında sunduğu zenginlik içerisinde ideal seçeneklere, pek çok avantaj eşliğinde erişebilmek de ayrıca mümkün. Böylelikle beklentilerinize hitap eden alternatifler ve sizin için ideal İstanbul Ataköy araç kiralama firmalarının fiyatları ile seçim yapabilirsiniz.


İstanbul Ataköy Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bakırköy’e bağlı bir mahalleyken sahip olduğu avantajlarla İstanbul’un en lüks semtlerinden birine dönüşen Ataköy, İstanbul Boğazı’nın Marmara Denizi’ne kıvrıldığı uzun sahil kıyılarına konumlanıyor. Bu yönüyle şehrin en merkezi ve özel lokasyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Gezi ve aktivite açısından Bakırköy’e dair pek çok ünlü noktanın sahibi olan semt, aynı zamanda Türkiye’nin ilk uydu kent projesi olma unvanını taşıyor. 

Her bir muhitinde farklı avantajlara erişebileceğiniz semti seyahatleriniz açısından daha cazip kılmak için İstanbul Ataköy oto kiralama olanaklarından yararlanmak mümkün. Öte yandan Ataköy, eriştiği yaşam standartlarıyla Bakırköy konaklama ağında da büyük oranda söz sahibi. İstanbul’un iki yakasına eşit mesafede yer alan konumu, İstanbul Ataköy kiralık araç olanağıyla önemli ulaşım güzergahlarına da yakın olmayı sağlıyor. Bu sayede seyahat planlarını İstanbul’un farklı kesimleri için ayarlayan konukların da popüler merkezi olmayı başarıyor. Üstelik semtin kiralık araç kulvarı içerisinde size göre ucuz araç seçeneklerine erişebilir, seyahat planlarınızı çok daha geniş kılabilirsiniz.


İstanbul Ataköy’e Nasıl Gidilir?

Ataköy’ü konaklama ve ulaşım açısından popüler lokasyonlar arasına dahil eden özel konumu, seyahatinizi konforlu kılıyor. Ataköy’e yalnızca 35 km mesafede yer alan İstanbul Havaalanı’na Türkiye’nin tüm kentlerinden ve yurt dışından İstanbul uçak bileti alarak erişebilirsiniz. Bu noktada İstanbul Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarak gezi planlarınızla birlikte Ataköy’e erişim deneyimlerinizi de konforlu kılabilirsiniz. Ataköy’e 59 km mesafede yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise tercih edebileceğiniz bir diğer hava yolu seçeneğini oluşturuyor. Ataköy’e erişim noktasında değerlendirebileceğiniz oto kiralama olanaklarından yararlanmak için hava yolu bünyesinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları ile görüşebilirsiniz. 

Ataköy’e ulaşmak için kara yolunu tercih ediyorsanız İstanbul otobüs bileti alarak Ataköy’e 15 km mesafede bulunan İstanbul Otogarı’na gelebilir, İstanbul Ataköy kiralık oto olanaklarıyla semte ulaşabilirsiniz. Öte yandan bazı kentlerden Ataköy’e ulaşımın farklı yöntemleri de mevcut. Bu bağlamda komşu iller olan İzmit ve Tekirdağ’dan Ataköy’e ulaşımda kiralık araç seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Örnek olarak, Tekirdağ araç kiralama firmaları ile görüşebilir ve cazip tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bursa’dan feribotla, Çanakkale’den vapurla Ataköy’e geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede Bursa - İstanbul Ataköy arasındaki 120 km’lik mesafeyi ve Çanakkale - İstanbul Ataköy arasındaki 230 km’lik mesafeyi aşabilirsiniz. 


İstanbul Ataköy’de Araç Kiralama

Yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırlayan Ataköy, semtin farklı noktaları ve İstanbul’un çeşitli kesimlerinde, yaygın biçimde hizmet sunuyor. Bu bağlamda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama gibi sosyal mekanlarda erişebileceğiniz oto kiralama imkanlarına ayrıca semt merkezi gibi açık kamusal alanlarda da ulaşabilirsiniz. Semtin araç kiralama olanaklarında çeşitli çözümlere erişim imkanı sunan zengin portföyü ise bütçeniz ve seyahat planlarınız için ideal seçeneklere erişim imkanı sunuyor. 

Araç teslim işlemlerine kadar olan seçim sürecinde pek çok seçenekle karşılaşabilir, beklentileriniz ve bütçeniz dahilinde ideal çözüme erişebilirsiniz. Değişen kullanıcı beklentilerine yanıt vermek üzere oluşturulan kiralık araç seçenekleri, farklı marka ve model araçlar arasında kendini gösteriyor. Ticari veya bireysel kullanımlarınız için ideal olabilecek çeşitli model seçeneklerine, farklı koltuk sayıları ve km değerleriyle erişebilirsiniz. 

Araçlarla birlikte sunulan navigasyon, özel danışmanlık, kasko, araç sigortası gibi ilave olanaklardan yararlanmak konusunda bireysel kararlarınızı alabilirsiniz. Tatil anılarınıza daha fazla zaman ayırabilmenizi sağlayan araç kiralama hizmetleri için belirlenen İstanbul Ataköy kiralık araba fiyatları da bu kapsamda farklılık gösteriyor. Ayrıca şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz aracınızı kiralayan firma veya bulunduğunuz konumda teslim alabilmek de mümkün.


İstanbul Ataköy Gezilecek Yerler

İstanbul’un göz bebeği olarak adlandırılan özel bir konumun sahibi olan Ataköy, eski ve yeni İstanbul’da yaşamaya dair her bir maceraya kolay erişim imkanı sunuyor. Gezi, konaklama ve İstanbul Ataköy araba kiralama olanaklarında beklentilerinizin çok ötesinde imkanlar sunan semtte sayısız tercihin sahibi olabilirsiniz.

  • Kent merkezine yaklaşık 8 km mesafede yer alan Florya Ormanı ile 15 km mesafede yer alan Botanik Parkı, semte en yakın doğal güzellikler olarak öne çıkıyor. Hazır Botanik Parkı’na gitmişken aynı muhitte yer alan İstanbul Akvaryum’u da ziyaret edebilirsiniz.
  • Kent merkezine 9 km mesafede yer alan Fildamı Sarnıcı, Atatürk Deniz Köşkü, Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi ve Zuhurat Baba Türbesi ise semte en yakın lokasyonda yer alan bazı tarihi noktalar.
  • Veliefendi Hipodromu ise yaşayan tarih olarak konuklarını ağırlıyor. Bir diğer canlı tarih İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi ise semt sahilinde sizi karşılayan bir diğer popüler nokta. Her iki ziyaret için de İstanbul Ataköy kiralık araba ile 15 km mesafe katetmeniz gerekiyor.

Gezi turlarınızın ardından harika bir dinlenme alanına dönüşen Baruthane Millet Bahçesi’nde tarih, doğa ve denize bir arada ulaşabilirsiniz.


İstanbul Ataköy Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız