İstanbul Beykoz Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Hyundai i20 1.208 ₺
 • Fiat Egea 1.229 ₺
 • Fiat Egea 1.356 ₺
 • Renault Clio 1.405 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Toyota Corolla 1.406 ₺
 • Renault Clio 1.464 ₺
 • Renault Megane 1.587 ₺
 • Kia Stonic 1.751 ₺

İstanbul Beykoz


İstanbul Beykoz Araç Kiralama

Toplamda 39 ilçesi bulunan İstanbul, tarihi ve turistik mekanları ile her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Ulaşım anlamında çok fazla seçeneği bulunan İstanbul’da yaygın olarak kullanılan alternatiflerden bir tanesinin de araç kiralama seçeneği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul içerisinde özellikle Beykoz gibi bir ilçede vakit geçirecekseniz araç kiralama seçeneği seyahatinizi rahat geçirmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Bu konuda obilet.com’da yer alan araç kiralama alternatiflerine göz atmanız faydalı olabilir.


İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul, Türkiye'nin ekonomik, finansal ve kültürel merkezi olarak bizleri selamlıyor. Yapılan son sayım olan 31 Aralık 2022 nüfus sayımını baz aldığımızda yaklaşık 15,46 milyonluk nüfusuyla İstanbul, Türkiye’nin en büyük şehrini oluşturuyor ve onu Avrupa'nın ve dünyanın en büyük şehirlerinden birisi yapıyor. Çoğu turist İstanbul'u Türkiye'nin başkenti olarak düşünüyor olsa da bu ayrıcalık Ankara’ya ait.

Boğaz'ın iki yakasında yer alan İstanbul'u coğrafi olarak ilginç kılan, iki kıtayı birbirine bağlıyor olmasıdır. Şehrin batı yarısı Avrupa'da, doğu yarısı ise Asya'da bulunuyor. Şehrin başlıca turistik mekanlarının çoğu Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır, bu nedenle Asya Yakası ya da diğer bir adıyla Anadolu Yakası büyük ölçüde yerleşim bölgesidir. İstanbul tarih ve kültürle dolu bir şehir, dolayısıyla orada görülecek ve yapılacak çok şey var. Mozaik ve fresklerle bezenmiş Bizans kiliselerinden göğe yükselen minarelerle süslü görkemli camilerine kadar İstanbul, her an sizi büyüleyecek bir şehir.


İstanbul Beykoz’a Nasıl Gidilir?

İstanbul-Beykoz seyahatiniz için bulunduğunuz şehirden araç kiralayabiliyorsunuz. İstanbul içerisinde de yine Beykoz’a ulaşma süreniz bulunduğunuz ilçenin konumuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Beykoz, Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Lokasyon olarak Şile, Çekmeköy, Ümraniye ve Üsküdar ilçeleri ile komşudur. Bu bakımdan merkezi bir ilçe olan Beykoz’a Anadolu Yakası’ndan ulaşmak 30-40 dakika sürecekken Avrupa Yakası’ndan ulaşmak 1-2 saat sürebilir.

Eğer şehir dışından geliyorsanız; örneğin, İzmir-İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 479 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi otomobil ile 4,5 saat sürmektedir. Eğer yolculuğunuzu Ankara’dan gerçekleştirecekseniz Ankara-İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 450 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi otomobil ile 4,5-5 saat arası sürmektedir. İzmir veya Ankara’dan İstanbul-Beykoz’a olan yolculuğunuzda bireysel araç kullanacaksanız, hemen uygun fiyatlı araç kiralama imkanıyla obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul’a otobüs veya uçakla da gitmek mümkün. İstanbul ulaşımında otobüsü tercih edecekseniz, Kamil Koç, Metro Turizm ve Pamukkale gibi otobüs firmalarından İstanbul otobüs bileti satın alabilirsiniz. Otogarda indikten sonra ise Beykoz’a ulaşmak için İstanbul Beykoz araba kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz.

İstanbul’a ulaşım için önemli bir alternatif ise uçak yolculuğudur. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Pegasus ve THY gibi firmalar İstanbul’a uçuşlar düzenlemektedir. İzmir, Ankara ya da herhangi bir ilden İstanbul’un havaalanları olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı veya İstanbul Havaalanı’na İstanbul uçak bileti bulmanız mümkündür. İzmir’den İstanbul’a uçak yolculuğu 1 saat, Ankara’dan İstanbul’a uçak yolculuğu ise 30 ile 50 dakika arasında sürüyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı veya İstanbul Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra Beykoz’a ulaşmak için İstanbul Havalimanı araç kiralama veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Bunlarla birlikte eğer Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale gibi İstanbul’a komşu veya İstanbul’a oldukça yakın konumlarda yer alan illerden İstanbul-Beykoz’a ulaşmayı düşünüyorsanız bu illerden de örneğin Bursa araç kiralama tercihlerini inceleyerek kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.


İstanbul Beykoz’da Araç Kiralama

İstanbul’a vardıktan sonra Beykoz’da gezmek, eğlence mekanlarını ziyaret etmek, alışveriş yapmak veya işlerinizi halletmek için en pratik alternatiflerden bir tanesi araç kiralama seçeneği olacaktır. İstanbul’un Beykoz ilçesinde faaliyet gösteren pek çok araç kiralama şirketi mevcuttur. Bu firmalar İstanbul Beykoz araç kiralama işleriniz için kolaylıkla sizlere yardımcı oluyor. Bu noktada işin içerisine İstanbul Beykoz araç kiralama fiyatları da giriyor.

Seyahatimiz esnasında hızlı araç teslim opsiyonları kadar ucuz araç seçenekleri de bizleri yakından ilgilendiriyor. Uygun araç kiralama alternatifini bulmanın yolu ise farklı araç kiralama şirketlerini listeleyerek bunları birbiriyle karşılaştırıp hem fiyat olarak hem de araç modeli ve markası olarak bütçenize, programınıza ve zevkinize uygun İstanbul Beykoz oto kiralama opsiyonunu aramak olacaktır. obilet.com birbirinden farklı yüzlerce araç kiralama şirketini ve yüzlerce değişik modeldeki tüm araç alternatiflerini sizlerin önüne getiriyor. Böylece İstanbul Beykoz araç kiralama firmaları aramak ile zaman kaybetmiyor ve İstanbul Beykoz kiralık araba fiyatları konusunda kaygılanmadan size uygun kiralık aracı bulabiliyorsunuz.


İstanbul Beykoz’da Gezilecek Yerler

Aracınızı kiraladıktan sonra İstanbul-Beykoz’da gezip görebileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Örneğin müze gezmekten hoşlanan bir insansanız Beykoz’da gezebileceğiniz pek çok müze bulunuyor. Bunlardan bazılarına Deniz ve Su Ürünleri Müzesi, Aydınlatma ve Isıtma Araçları Müzesi, Arıcılık Müzesi ve Anadolu Hisarı Müzesi örnek verilebilir.

Yürüyüş yapmak ve temiz hava almak isterseniz ya da tarihi mekanları gezmek isterseniz, aşağıdaki lokasyonları tercih edebilirsiniz.

 • Çubuklu Korusu
 • Beykoz Korusu
 • Mihrabat Korusu
 • Tabiat Parkı
 • Poyrazköy Kadınlar Plajı
 • Anadolu Feneri
 • Czestochova Meryem Ana Kilisesi
 • İskender Paşa Camii

Güneşin batışını izlerken kahvenizi yudumlamak isterseniz Yuşa Tepesi de size göre bir yer olabilir. Alışveriş merkezleri ve oteller açısından da zengin olan Beykoz’da size uygun konaklama ve alışveriş seçeneklerini bulmanız da mümkün olacaktır.

İstanbul Beykoz Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız