İstanbul Eyüpsultan

İstanbul Eyüpsultan Araç Kiralama

Asya’nın Avrupa’ya bağlanan köprüsü olan İstanbul, her türlü imkana sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. İstanbul’un bu olanakları ilçelerine de yansıyor. Bu ilçelerden biri olan ve İstanbul’un tarihi yarımadasında yer alan Eyüpsultan, son derece önemli bir merkezde konumlanıyor. İstanbul Eyüpsultan, ulaşım açısından da birçok olanağa sahip. Otobüs, metrobüs ve metro gibi ulaşım araçlarına bünyesinde yer veren Eyüpsultan, İstanbul Havalimanı’na 18 km’lik uzaklıkta yer alıyor. Şehir dışından Eyüpsultan’a gelmek istiyor ve ilçenin bu olanağından yararlanmak için İstanbul uçak bileti almanız yeterli olur. Ayıca İstanbul Havalimanı araç kiralama fırsatlarından yararlanarak ilçeye hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz. Eyüpsultan, İstanbul’un otobüs terminali olan Esenler Otogarı’na da 27 km uzak. Bu nedenle ilçeye gelmek için otobüs yolculuğu da iyi bir seçenek oluyor. Eyüpsultan’a seyahat için kullanabileceğiniz bir başka yol da bulunduğunuz şehirden araç kiralamak! Örneğin; Kocaeli araç kiralama ile Eyüpsultan’a gelebilirsiniz. Kocaeli ve Eyüpsultan arasının 111 km olduğunu belirtelim. Aynı zamanda sadece şehir dışından gelmek ilçe değil, ilçe ve civarında gezmek için de rent a car firmalarından araç teslim alabilirsiniz.


İstanbul Eyüpsultan Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Bölgede İstanbul Eyüpsultan kiralık oto olanaklarından yararlanarak gezmeye başlamadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmanız, size avantaj sağlıyor. Eyüpsultan, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan ilçelerden biri. İlçe, ayrıca tarihi yarımadanın da içerisinde yer alıyor. Bu nedenle Eyüpsultan, birçok tarihi yapıya da sınırlarında barındırıyor. İlçenin bu yönü, dini günlerde fazlasıyla kalabalık olmasına zemin hazırlıyor. İlçede yer alan tüm yapıları rahatlıkla gezmek için İstanbul Eyüpsultan oto kiralama opsiyonlarından istifade edebilirsiniz. Ayrıca Eyüp Sultan Cami ve ünlü Pierre Loti Tepesi’nin de ilçenin sınırları içerisinde olduğunu belirtelim. İstanbul Eyüpsultan’da üç üniversite yer alıyor; Haliç Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi. Osmanlı Dönemi’nin izlerini yüksek oranda taşıyan ilçede, iki Ermeni Kilisesi bulunuyor. Eyüpsultan, ulaşım olanaklarıyla sayesinde şehrin birçok noktasına ulaşabileceğiniz gibi İstanbul Eyüpsultan araç kiralama olanaklarıyla da ulaşım sağlayabileceğinizi bilmelisiniz.


İstanbul Eyüpsultan’a Nasıl Gidilir?


İstanbul Eyüpsultan, ulaşım açısından elverişli bir konumda yer alıyor. İlçeye şehir içinden çeşitli toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğiniz gibi İstanbul Eyüpsultan araç kiralama şirketleri tarafından sunulan imkanları da değerlendirebilirsiniz. İlçeye İstanbul dışından gelmek için de birçok seçenek mevcut. Bu anlamda hava yollarına yönelebilirsiniz. İlçeye yakın bir lokasyonda bulunan İstanbul Havalimanı’nı tercih edebileceğiniz gibi Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da tercih edebilirsiniz. Alana geldikten sonra da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bu yolculuğa başlamadan önce Sabiha Gökçen ve Eyüpsultan’ın arasının 62 km olduğunu bilmeniz gerekiyor. İlçeye seyahat etmek için hava yollarının yanı sıra otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. İstanbul otobüs bileti temin ederek Esenler Otogarı’na gelebilirsiniz. Otogardan 27 km’lik uzaklıkta yer alan ilçeye toplu taşmayla ya da İstanbul Eyüpsultan kiralık araba alternatiflerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Eyüpsultan’a gitmek için bir başka seçenek de ikamet ettiğiniz şehirden araç kiralamak. Örneğin; Tekirdağ araç kiralama ile Eyüpsultan’a kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Tekirdağ, Eyüpsultan’dan 137 km’lik uzaklıkta yer alıyor.


İstanbul Eyüpsultan’da Araç Kiralama


İlçe nezdinde hizmet veren İstanbul Eyüpsultan araç kiralama firmaları, hizmet kalitesiyle dikkat çekiyor. Firmalar, müşterilerinin taleplerine karşılık vermek ve bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı kiralama opsiyonları sunuyor. Kiralama seçenekleriyle zengin araç portföyünü birleştiren firmalar, farklı kullanıcılara ve değişken bütçelere hitap edebiliyor. Ancak firmaların portföyünden yapacağınız marka ve model seçimleri doğal olarak İstanbul Eyüpsultan kiralık araba fiyatları adına belirleyici oluyor. Marka ve model seçimi dışında aracın şanzıman türü ve yakıt seçeneklerine dair yapacağınız tercihler de fiyatlara yön veriyor. Ayrıca aracın donanım paketi segmenti de fiyat adına söz sahibi. İstanbul Eyüpsultan araç kiralama fiyatları için kritik olan bir başka husus ise kiralama süresi. Genellikle kiralama süresi uzadıkça kullanıcılar maddi olarak daha karlı bir konuma yerleşiyor. Ayrıca rent a car firmalarının kampanyalarından yararlanarak da araç kiralayabilirsiniz. Bu sayede ucuz araç kiralama fırsatı da elde edebilirsiniz. 


İstanbul Eyüpsultan’da Gezilecek Yerler


Osmanlı Dönemi’nin izlerini yüksek oranda taşıyan İstanbul Eyüpsultan, özellikle tarihi yapılarıyla gezilecek yerler bakımından zengin bir bölge. Bunlardan bazıları;

  • Eyüp Sultan Cami, ilçeye adını veren sembol bir yapı. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan cami, III. Selim döneminde restore ediliyor ve günümüzdeki görünümüne kavuşuyor. Eyüp Sultan Cami, ilçe merkezinden 20 km’lik bir uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Eyüpsultan kiralık araç fırsatlarını değerlendirerek ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Pierre Loti Tepesi de Eyüpsultan ilçesiyle özdeşleşen lokasyonlardan biri olarak dikkat çekiyor. Tarihi Yarımada’ya karşı konumlanan tepeden İstanbul’u izlemek bir başka! Pierre Loti Tepesi, ilçeden 20 km uzak. Ulaşım için İstanbul Eyüpsultan araba kiralama opsiyonlarını gündeminize alabilirsiniz. 
  • Sultan Reşat Türbesi, Eyüpsultan ilçesinin görülmesi gerekenler yerlerinden biri. Osmanlı padişahlarından olan Sultan Reşat, 1914 yılında vefat edince buraya defnediliyor. Türbe, ilçe merkezinden 20 km uzaklıkta konumlanıyor. 
  • Ayvad Bendi Milli Parkı, Eyüpsultan’da doğa ile baş başa vakit geçirebileceğiniz bir alan sunuyor. 2011 yılında kurulan bu park, doğal güzelliği ve yeşille kaplı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Ayvad Bendi Milli Parkı ve Eyüpsultan arası ise 7 km.


İstanbul Eyüpsultan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız