İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 915 ₺
  • Citroen C Elysee 919 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Express 1.100 ₺

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı Araç Kiralama

Doğal güzellikleri, renkli parkları, tarihi yerleri, marinası ile Pendik, İstanbul’un en gelişmiş ilçeleri arasında yer alıyor. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Pendik’te yapılan kazıların sonucuna göre ilk yerleşimin ortalan 3000-4000 yıl öncesinde olduğu tespit edilmiş. Uzun zaman boyunca Bizans, Roma ve Latin imparatorlukları hakimiyeti altındaki Pendik’in o zamanlar her tarafının sularla çevrili olduğu söyleniyor. İstanbul’un Anadolu Yakası ilçelerinden biri olan Pendik, Tuzla ve Sultanbeyli ilçeleri ile de komşu konumda bulunuyor. Ayrıca şehir, su kaynaklarından biri olan Ömerli Barajı’na da ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında İstanbul’un en yüksek dağı Aydos Dağı da burada yer alıyor. Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en önemli tren garlarından biri olan Pendik Hızlı Tren Garı da burada bulunuyor. Her yıl milyonlarca yolcuya hizmet veren gar, bölgenin en önemli noktalarından da biri. Siz de İstanbul’u keşfetmek, tren ile şehre geldiyseniz istediğiniz lokasyona ulaşmak için araba kiralayabilirsiniz. Her cebe ve gereksinime uygun İstanbul araç kiralama alternatifleriyle İstanbul Pendik’i dilediğinizce gezebilirsiniz.

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı Genel Bilgiler

Pendik Hızlı Tren Garı, İstanbul ilinin Pendik ilçesine bağlı olan demir yolu istasyonları arasında yer alıyor. 1872 yılında inşa edilen Pendik Hızlı Tren Garı, şehirlerarası ulaşım alanında hayatı kolaylaştırıyor. Yüksek hızlı trenler ayrıca, kara yolu ulaşımına nazaran daha hızlı ve ekonomik bir seyahat hizmeti sağlıyor. Şehir merkezine oldukça yakın konumda yer alan Pendik Hızlı Tren Garı’ndan şehir içindeki pek çok otele de ulaşım sağlanıyor. TCDD’ye bağlı olan bu istasyonda; İstanbul-Ankara demir yolu, Pendik-Mithatpaşa Treni, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni, İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Treni ve Marmaray hizmet veriyor. Bu hızlı tren garında, seyahat kartı satış birimi, emanet odaları, danışma gibi alanlar da bulunuyor. Ayrıca şehir merkezinde yer alan Pendik Hızlı Tren Garı’na, farklı bölgelerden şahsi araçlar ve farklı toplu taşıma araçları ile de ulaşım sağlanıyor. Bunun dışında hızlı tren garı için ziyaretçilerin rahatını sağlamak adına farklı firmaların oto kiralama hizmetleri bulunuyor.

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı araç kiralama firmaları, ziyaretçilerine rahat bir şekilde şehri gezme olanağı sunuyor. Tren garına iner inmez araç teslim bölgelerinde kiraladığınız aracı teslim alarak özel araç rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı Araç Kiralama Fiyatları

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı araç kiralama hizmetinden yararlanarak İstanbul yolculuklarınızda özel araç rahatlığını yaşayabilirsiniz.Tren garı içerisinde hizmet veren kiralama şirketleri, ziyaretçilerin farklı taleplerini karşılayacak hızlı çözümler sunuyor. Çeşitli araç segmentlerine sahip şirketlerin araç model alternatifleri arasında konforlu ve lüks araçlar da yer alıyor.

Online olarak rezervasyonunuzu yaptırarak iniş vaktine göre programlayacağınız saatte beklemeden arabanızı teslim alabilirsiniz. Araba kiralama fiyatları farklı durumlara göre çeşitlilik gösteriyor. Kiralamayı günlük, haftalık ya da aylık olarak yapabilirsiniz. Fiyatlar da kiralama süresine bağlı olarak değişebiliyor. Ayrıca araç türü, yakıt ve vites özellikleri de fiyatlandırmada etkili oluyor.

İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Uygun seferleri takip ederek tren bileti alabilir ve İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı’na ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında şehir merkezine gitmek için farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. Tren garı, şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunuyor. Bu mesafeyi kısaltmak adına çoğu kişinin tercihi toplu taşımalar oluyor.

Toplu taşımayla uğraşmak istemiyor ve özel araç rahatlığını yaşamak istiyorsanız İstanbul Pendik araba kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tren garında teslim alabileceğiniz araç ile rahat seyahat edebilir ve gideceğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz. Şehir içinde kolay ulaşım sağlayabilmek adına kiralama sürecinde farklı bir seçenek olarak sunulan navigasyon hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

İstanbul Pendik’te Gezilecek Yerler

Mega kent İstanbul’da gezebileceğiniz çok fazla sayıda yer bulunuyor. Aynı şekilde Pendik’te de sahilleri, alışveriş merkezlerini, ormanları ve doğal güzellikleri dilediğiniz gibi gezmek için araç kiralaması yapabilirsiniz. Uygun İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı araç kiralama fiyatları ile hizmet sunan firmalar, ziyaretçilere en üst düzeyde konfor sağlıyor. İstanbul Pendik’te gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Pendik Sahili, özellikle yaz aylarında sıklıkla ziyaret ediliyor. Yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet parkuru, çocuk parkı, deniz manzaralı mekanlarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
  • Pendik Höyüğü, tarih öncesi zamanlarda Pendik’te yapılan kazı çalışmalarından elde edilen kalıntıları içeriyor. Burası tarih öncesi döneme ait bir yerleşim yeri olarak biliniyor.
  • Aydos Tepesi, İstanbul’un en yüksek tepesi unvanına sahip. Tepe üzerinde yürüyüş parkuru, piknik yerleri, çocuk oyun parkı gibi alanlar bulunuyor.


İstanbul Pendik Hızlı Tren Garı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız