İstanbul Pendik Marina

İstanbul Pendik Marina Araç Kiralama

Kocaeli Yarımadası’nın Marmara kıyısında konumlanan Pendik, İstanbul’un gözde semtleri arasında. İstanbul Pendik doğal ve turistik güzelliklerle beraber keşfedilmeyi bekleyen sayısız deneyimi içinde barındırıyor. Şehri keşfetmek istiyorsanız öncesinde İstanbul uçak bileti almayı düşünebilir, ülkenin pek çok noktasından İstanbul’a kolayca ulaşabilirsiniz. İstanbul’a geldikten sonra Pendik ve çevresini çeşitli ulaşım imkanlarıyla gezebilir, seyahat planınızı güvenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Semt genelindeki ulaşım seçenekleri içinde İstanbul Pendik Marina araç kiralama farklı yolculuk ihtiyaçlarına uygun alternatiflere sahip.

İstanbul Pendik Marina Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pendik Marina, İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km ve adalara ise 6 mil mesafede bulunuyor. 2010 yılında faaliyet göstermeye başlayan marina, pek çok kafe ve restorana ev sahipliği yapıyor. Bu sayede sadece teknelerin demir attığı bir alan olmaktan çıkarak bölgede yaşayan ya da tatile gelmiş olan kişilerin sosyalleşmesini mümkün kılıyor.

Marmara Denizi kıyısında konumlanan Pendik Marina; teknik hizmet ofisi, marina müdürlüğü, çekek alanı, kapalı ve açık otopark, oto yıkama ya da akaryakıt istasyonu gibi birimleri de içerisinde bulunduruyor. Burada alacağınız hizmetlerin yanı sıra yat ve yelken kulübünde verilen eğitimlere katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

İstanbul Pendik Marina araç kiralama firmaları, tatilinizi daha keyifli ve konforlu kılmak adına çeşitli ulaşım hizmetleri sağlıyor. Dilerseniz Pendik Marina araç kiralama hizmetleriyle profesyonel ve güvenli bir ulaşım desteği alabilirsiniz.

İstanbul Pendik’e Nasıl Gidilir?

Karadeniz ve Ege’nin buluştuğu Marmara Bölgesi’nde İstanbul’a ulaşım birçok noktadan birçok ulaşım aracıyla sağlanabiliyor. Tekirdağ, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova gibi illere komşu olan İstanbul’a tren, uçak ve otobüs ile ulaşabilirsiniz. Örneğin, Tekirdağ araç kiralama hizmetinden yararlanarak İstanbul Pendik’e 3 saat 20 dakikalık bir yolculukla gidebilirsiniz. Havayolu tercih edenler için İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı iki ayrı yakada hizmet veriyor. Daha yakın olan Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçenekleri, uçuşunuzdan sonra istediğiniz lokasyona hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Şehirler arası yolculuklar Ankara-İstanbul güzergahında 1 saat, İzmir-İstanbul güzergahında 1 saat 5 dakika kadar sürüyor. Şehir merkezinden Pendik’e transfer süresi tercih edilen ulaşım seçeneğiyle beraber 1-2 saat arasında değişiyor. İstanbul Pendik Marina araç kiralama hizmetleri sayesinde şehir içinde kişisel bir ulaşım programı oluşturabilirsiniz.

İstanbul Pendik Marina’da Araç Kiralama

Pendik, İstanbul’un ticaret, turizm, teknoloji ve eğlence faaliyetleri için tercih edilen gözde semtlerinden birisi. Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik şehrin en büyük üçüncü marinasına da ev sahipliği yapıyor. Gelişmiş olanaklara sahip Pendik Marina, 752 yat kapasitesiyle birlikte 11 yüzer iskele ve çeşitli sosyal hizmetler barındırıyor. Pendik Marina çevresinde hizmet veren araç kiralama firmaları profesyonel bir ulaşım desteği sunuyor. Ulaşım tercihlerinize bağlı olarak İstanbul Pendik Marina araç kiralama fiyatları birçok faktörle birlikte değişiyor. Araç modeli, kiralama süresi ve isteğe bağlı bazı hizmetler Pendik’te araç kiralama maliyetlerini belirliyor. Kiralık aracın güncel modeli, araç yaşı, sunduğu konfor özellikleri kiralama maliyetlerini doğrudan yükseltebiliyor. Bölgede araç kiralamak isterseniz ilk olarak İstanbul otobüs bileti alarak şehre gelebilir ve bölgeyi kişisel bir araçla gezebilirsiniz.

İstanbul Pendik Gezilecek Yerler

Pendik, deniz manzarası eşliğinde kent merkezine yakın bir konumda tatil yapabileceğiniz lokasyonlara sahip. İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla Sakarya araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak Pendik’e dilediğiniz dönemlerde seyahat planlayabilirsiniz. Pendik ve çevresinde Aydos Tepesi kadar gözde mekanlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Kurnaköy Piknik Alanı: Doğanın içerisinde olmak ve oksijene doymak istiyorsanız burası tam size göre. Şehrin yoğunluğundan uzakta, sevdiklerinizle birlikte geçirebileceğiniz keyifli bir zaman için rotanızı bu piknik alanına çevirebilirsiniz. Bölgede uzun yürüyüşler yaparak doğal güzelliklerin izini sürebilirsiniz. .
  • Gözdağı Sosyal Tesisleri: Özellikle açık havanın tadını çıkarmak isteyenler için Gözdağı Sosyal Tesisleri, Pendik merkezden yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Pendik Çarşısı: Semt merkezine yakın konumlanan Pendik çarşısı, yerel restoran ve kafelerle birlikte alışveriş için alternatif duraklar arasında.

İstanbul Pendik Marina Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız