İstanbul Üsküdar Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Dacia Sandero 761 ₺
  • Seat Arona 1.000 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Toyota Corolla 1.050 ₺
  • Skoda SuperB 1.788 ₺

İstanbul Üsküdar

İstanbul Üsküdar Araç Kiralama

Bilinen en eski yerleşim yerlerine sahip İstanbul, aynı zamanda uluslararası alanda popüler çekim merkezlerinden. İstanbul’un farklı medeniyetleri yaşatan köklü tarihi ve çoklu kültürel yapısı her sene milyonlarca ziyaretçi ağırlıyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar, şehrin merkezi ilçelerinden birisi. Bölge genelinde hizmet veren İstanbul Üsküdar araç kiralama işletmeleri seyahat planlamalarında sıklıkla tercih ediliyor. İstanbul’a ulaşım seçenekleri düşünüldüğünde yakın kentlerden de faydalanabileceğiniz bir sistem. Örneğin; Bursa araç kiralama alternatifleri bakımından pek çok araç modeli ve bütçe aralığı sunuyor. İstanbul Üsküdar araç kiralama firmaları çeşitli hizmetleriyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin uygun araçları bulmalarına destek oluyor.


İstanbul Üsküdar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ekonomisini büyük oranda ticaret ve üretim faaliyetleriyle oluşturan İstanbul için turizm sektörü ayrı önem taşıyor. İstanbul’un görülmeye değer mekanları şehir merkezinden diğer ilçe bölgelerine kadar uzanıyor. Merkezi ilçeleri arasında Üsküdar ise İstanbul seyahatlerinin gözde duraklarından. 

Çevresinde Beykoz, Ataşehir ve Kadıköy’ün bulunduğu Üsküdar, İstanbul Boğazı’nın kıyısında yer alıyor. Karşı kıyıda Karaköy, Bebek ve Arnavutköy’ü selamlayan Üsküdar’da gezip görebileceğiniz pek çok değer bulunuyor. Seyahatiniz süresince bu yerler arasında İstanbul Üsküdar oto kiralama yaparak özgürce dolaşabilirsiniz. 

Dinamik bir kalabalığa sahip İstanbul’da kişisel kiralık aracınızla bir yakadan diğerine rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Üsküdar’ın yerleşim geçmişi Antik Çağ’dan günümüze kültürel bir birikim barındırıyor. Farklı medeniyetlere ve tarihin önemli olaylarına şahitlik eden Üsküdar’da boğazın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz mekanlar sıralı. İçlerinde 5 yıldızlı otellerden şık restoranlara kadar çeşitli mekanlar hizmet veriyor. 

İstanbul Üsküdar kiralık araba seçenekleri İstanbul’da keşfetmek istediğiniz uzak noktalara planladığınız şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik grup seyahatlerinde kişi sayısına uygun bir araç kiralayarak Üsküdar’dan diğer bölgelere tek araçla geçebiliyorsunuz. 

İstanbul Üsküdar araç kiralama fiyatları tercih ettiğiniz araç modelinden kiralama süresine kadar değişiklik gösteriyor. Araç kiralama hizmetleri Üsküdar’da kiraladığınız aracı kullanma sürenize göre kişisel olarak planlanıyor. Üsküdar, gözde alışveriş noktaları, tarihi mekan ve sosyal etkinlikleriyle İstanbul’a geldiğinizde birden fazla rekreasyon fırsatı sunuyor. Kültür-sanat festivallerinden workshoplara Üskürdar’da katılabileceğiniz aktiviteler dört mevsim değişiyor. Dilerseniz Üsküdar’dan başlayarak Avrupa Yakası’na veya Adalar’a da küçük geziler düzenleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan ulaşım aracını İstanbul Üsküdar kiralık oto firmalarından sağlayarak tatilinizde eğlenceli anlara odaklanabilirsiniz. Dört mevsimin çekici atmosferini her noktasında yansıtan Üsküdar’ı tatil rotanıza ekleyerek İstanbul’un kalbinde unutulmaz anılar yaratabilirsiniz.


İstanbul Üsküdar’a Nasıl Gidilir?

Boğaz manzarasıyla ünlü Üsküdar yurt içi ve yurt dışından gelenlerin ilk İstanbul duraklar arasında. Üsküdar’a ulaşmak için ise tercih edebileceğiniz birçok yol alternatifi bulunuyor. Şehre İstanbul otobüs bileti alarak gelenler için Üsküdar’a ulaşım Anadolu Yakası’ndaki otogarlardan sağlanıyor. İçlerinde Harem Otogarı, Ataşehir Dudullu Terminali ve Sultanbeyli Otogarı’nın yer aldığı alanlardan araç kiralayarak doğrudan Üsküdar’a geçebilirsiniz. İstanbul Üsküdar kiralık araç alternatifleri ulaşım bütçenizden ve kiralama gereksinimlerinizden etkileniyor. İlçe merkezine 143 km uzaklıktaki Bursa’dan Üsküdar’a 1,5 saat içerisinde gelebilirsiniz. Kocaeli-Üsküdar arası 84 km iken Tekirdağ’dan Üsküdar’a 174 km bulunuyor. 

Hava yolu ile gelmek istediğinizde bir İstanbul uçak bileti alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Üsküdar’a gelebilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçenekleri yönünden daha geniş araç ve firma alternatiflerine sahip. Havalimanı yakınlarında kiralayacağınız aracınızla Üsküdar’a 35 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Üsküdar’a gidişte kullanabileceğiniz şehir hatlarının yanı sıra araç teslim ile hizmet veren firmalardan hesaplı bir kiralama işlemi yapabilirsiniz. Üsküdar ulaşım araçları bakımından şehrin birçok noktasına çeşitli araçlarla erişme olanağı barındırıyor.


İstanbul Üsküdar’da Araç Kiralama

İstanbul’u benzersiz kılan bütün detaylar şehrin ayrı bölgelerinde ortaya çıkıyor. Üsküdar, şehrin birçok sembolize değerine sahip bölgelerden olarak adını eski iskeleden alıyor. Üsküdar’ı tatil güzergahına eklendiğinizde değerlendirebileceğiniz ulaşım kanalları arasında araç kiralama çeşitli avantajlara sahip. İstanbul Üsküdar araç kiralama şirketleri bölgedeki tatiliniz boyunca gitmek istediğiniz yerlere bütçe dostu ve konforlu ulaşım seçeneği oluşturuyor. Uçak, otobüs veya trenle şehre geldiğinizde otogardan havalimanına kadar pek çok noktadan araç kiralama yapabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı araç kiralama hizmetleri profesyonel bir anlayış ile seyahat gereksinimlerinize en uygun aracı bulmanıza yardım ediyor. Kişisel yol tercihlerinize göre araç kiralayarak Üsküdar’dan İstanbul’un diğer semtlerine ve hatta yakın şehirlere dilediğiniz zaman aralıklarında ulaşabilirsiniz. Üstelik İstanbul Üsküdar kiralık araba fiyatları esnek maliyet aralığındaki araç modellerini değerlendirmenize de olanak tanıyor.


İstanbul Üsküdar Gezilecek Yerler

  • Şehir ve boğaz manzarasının farklı noktalardan izlenebildiği Üsküdar’da uğramanız gereken ilk duraklardan birisi Çamlıca Tepesi. İlçe merkezine 2 km uzaklıktaki Çamlıca Sosyal Tesisleri ile birçok restoran işletmesinde boğaz manzarası eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.
  • İstanbul Üsküdar araba kiralama fırsatlarının sunduğu avantajlardan ulaşım kolaylığından yararlanarak bölgedeki tarihi yapıları dilediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Simgesel tarihi yapılardan İstanbul’un görkemli barok mimarisiyle öne çıkan Beylerbeyi Saray’ına da 12 dakikalık bir yolculukla varabilirsiniz.
  • Farklı hikayelere konu olan Kız Kulesi Üsküdar’ın Salacak semtinde yer alıyor. Kız Kulesi’ne konumu itibarıyla Kabataş’tan vapur seferleriyle ulaşabilirsiniz. Üsküdar’dan kiraladığınız ucuz araç ile Kabataş ise 35 dakikada gelebilirsiniz.
  • Üsküdar gezinizde merkeze 5 km mesafedeki Salacak sahilinde gün batımı ve doğuşunu Kız Kulesi manzarası ardından izleyebilirsiniz. Salacak sahiline 25 dakikalık yürüme mesafesindeki Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni de gezebilirsiniz.


İstanbul Üsküdar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız