İstanbul Yenikapı İDO Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Citroen C Elysee 827 ₺
  • Kia Rio 1.116 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.121 ₺

İstanbul Yenikapı İDO

İstanbul Yenikapı İDO Araç Kiralama

Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da sayılı metropolleri arasında gösterilen İstanbul, hem tarihî hem de turistik bölgeleri ile pek çok yerli ve yabancı misafiri ağırlıyor. Sayısız aktivite ve eğlence seçeneğine sahip bu büyükşehirde yeni yerler keşfetmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Oldukça gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip kentte, İstanbul Yenikapı İDO araç kiralama hizmeti ile dilediğiniz gibi gezebilir, büyüleyici manzaralara yakından şahitlik edebilirsiniz.

İstanbul Yenikapı İDO Genel Bilgiler

İstanbul’un en önemli ulaşım arterlerinden biri olan ve Yenikapı bölgesinde bulunan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) düzenlediği seferler ile deniz ulaşımı sağlıyor. Deniz otobüsleri veya vapurlarla iniş yaptığınız İstanbul Yenikapı araç kiralama şirketlerine göz atarak bu konforlu ulaşım alternatifini değerlendirebilirsiniz. İstanbul’un en merkezî ilçelerinden birisi olan Fatih bölgesinde konumlanan Yenikapı İDO, 1987 yılında başladığı deniz otobüsü seferleri ile İstanbul’un ulaşımına büyük katkı sağlıyor. 

İstanbul Yenikapı İDO Araç Kiralama Fiyatları

Bölgenin tarihî yapılarını gezmek, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına karşı çayınızı yudumlamak için şehirde rahat ulaşım olanaklarından birisi olan araç kiralama alternatifini seçebilirsiniz. İstanbul Yenikapı İDO araç kiralama fiyatlarını araştırarak kendi ihtiyaçlarınıza uygun arabaya karar verebilirsiniz. Ancak araç kiralama ücretlerinin; kiralanacak gün sayısına, kiralanan aracın modeline ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini unutmamalısınız.

İstanbul Yenikapı İDO Sefer Bilgileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ancak daha sonra özel bir şirkete devredilen İstanbul Deniz Otobüsleri, pek çok farklı noktaya ulaşım sağlıyor. Toplam 33 hatta, 88 ayrı noktaya seferler düzenlenen İstanbul Yenikapı İDO, arabalı vapur seferleri ile de hizmet veriyor. Siz de İstanbul feribot bileti alarak istediğiniz bölgeye ulaşım sağladıktan sonra İstanbul Yenikapı İDO araç kiralama firmalarının hizmetlerinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

İstanbul Yenikapı İDO’dan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’a vardıktan sonra Fatih semtinde bulunan Yenikapı İDO iskelesine ulaşabilirsiniz. Yenikapı İDO iskelesinin hemen yakınında yer alan otobüs duraklarını kullanarak dilediğiniz semte ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan Yenikapı - Kirazlı metro hattı ile de yer altından Taksim, Aksaray veya Bakırköy gibi semtlere gidebilirsiniz. Marmara Denizi’nin altından geçen ve Yenikapı’da durağı bulunan Marmaray da yine şehir merkezine varmak için tercih edebileceğiniz ulaşım olanakları arasında yer alıyor.

İstanbul oldukça büyük bir şehir olduğu için şehir merkezleri kentin pek çok farklı yerinde konumlanıyor. Kapsamlı bir İstanbul turu yapmak istiyorsanız İstanbul Yenikapı İDO araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz. Böylece hem şehrin farklı bölgelerini gezebilir hem de kendinize özel gezi rotası oluşturabilirsiniz. Dilerseniz Kocaeli araç kiralama olanakları ile İstanbul’a vardıktan sonra bu büyükşehirin güzelliklerini istediğiniz zaman yakından görebilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek de bölgeye gelebilir ve gezilecek yerlere yolculuk yapabilirsiniz. Dünyanın kültür başkentleri arasında yer alan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerler arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Galata Kulesi: İstanbul’un en çok ziyaret edilen turistik yapıları arasında yer alan Galata Kulesi’nin çatısından yeditepeli şehri kuşbakışı izleyebilirsiniz. Yenikapı İDO ile Beyoğlu ilçesinde yer alan Galata Kulesi arasındaki mesafe yalnızca 5 km.
  • Kız Kulesi: İstanbul’un simgeleri arasında yer alan Kız Kulesi, Anadolu Yakası ilçelerinden Üsküdar’ın sınırları içerisinde bulunuyor. Dilerseniz Üsküdar sahilinin kenarında yer alan çay bahçelerinde Kız Kulesi manzarasına karşı oturabilir dilerseniz de motorla ulaşım sağlanan adaya geçerek kuleyi yakından görebilirsiniz. İçerisinde bir adet restoran da barındıran Kız Kulesi ile İstanbul Yenikapı İDO arası 22 km.
  • Süleymaniye Camii:

Mimar Sinan tarafından 16. yy’da padişah Kanuni Sultan Süleyman adına inşa edilen cami, İstanbul’un en görkemli yapıları arasında yer alıyor. Fatih’in Süleymaniye bölgesinde yer alan ve Yenikapı İDO’ya 5 km uzaklıktaki bu camiyi gezerek eşsiz güzellikteki mimariyi yakından görebilirsiniz. 


İstanbul Yenikapı İDO Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız