Mersin Çeşmeli

Mersin Çeşmeli Araç Kiralama

Mersin Çeşmeli, Akdeniz'in başlıca tatil merkezleri arasında bulunuyor. Erdemli'ye bağlı Çeşmeli Mahallesi, plajlara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Mahallede deniz havasına doymak mümkün oluyor. Turunç üretimi tarımsal faaliyetler arasında öne çıkıyor. Yaz aylarında artan turist akını, Çeşmeli'nin gelişmesine katkı sunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin konaklama hizmetlerine kolay ulaşabilmesi, bölgeye avantaj kazandırıyor. 

Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Adana ile komşu olan Mersin, birçok kentten ziyaretçi alıyor. Mersin'den 23 km uzaktaki Çeşmeli, ilçe merkezinin 14 km uzağında bulunuyor. Mersin Çeşmeli araç kiralama hizmetleriyle seyahat konforu artıyor. Dinamik yaşamı ve ideal nüfus yoğunluğu, araç gezintisini kolaylaştırıyor. Nüfusu 4 bini aşan ilçede keşfedebileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Araba kiralamak tatilinize konfor katıyor. Kiralık lüks ve ucuz araç modelleri seyahatiniz sırasında daha aktif olmanızı sağlıyor. 

Çevre illerden veya mahalle civarından araç kiralama olanağınız bulunuyor. Örneğin Adana araç kiralama hizmetlerinden yararlanma şansınız mevcut. Mersin Çeşmeli kiralık araba fiyatları birbirinden farklı bütçelere hitap ediyor. Seyahate ayırdığınız bütçeyi aşmadan, talebinizi karşılayabilecek araçlar hizmetinize sunuluyor. Kiralık binek ve ticari taşıtlar, prosedür kapsamında temin ediliyor. Güvenilir bir şekilde araç kiralayarak tatil keyfinizi daha kolay bir şekilde yapabilir ya da işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. 

Mersin Çeşmeli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mersin Çeşmeli araç kiralama firmaları turistik bir bölgede hizmet veriyor. Mersin, yılda oldukça fazla sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi alıyor. Farklı beklentiler araç kiralama sektörünün farklılık göstermesini sağlıyor. Sanayi tesisleri, tatil beldeleri, dönemlik işlenen araziler il ekonomisine katkı sunuyor. Tarım ve hayvancılığın gelişmiş olduğu Mersin'de portakal, mandalina, limon, yoğurt ürünleri öne çıkıyor. 

Türk ve Arap lezzetleri Mersin mutfağında bir araya geliyor. Roma devrinden kalma antik kentler, kültürel zenginliği simgeliyor.  İlk sakinleri Hititler olan kentte Türk hakimiyetinin kurulduğu dönem dokuzuncu asır olarak biliniyor. Tolunoğulları sonrasında bölgeye hakim olan Türk devletleri Karamanoğulları Beyliği, Memlük Devleti, Ramazanoğulları Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu şeklinde sıralanıyor. Yumuktepe'de çıkarılan eserler Asur, Babil, Makedon, Roma, Bizans devletlerinin bölgedeki faaliyetlerini belgeliyor. 

Doğal ve kültürel güzelliklere sahip ilçe, Mersin Çeşmeli kiralık araba seçenekleri ile kolay bir şekilde keşfedilebiliyor. Şehir yüzölçümünün büyüklüğü, araç gereksinimi oluşturuyor. Kiralık arabalar meşhur sahillere, otellere, lokantalara çabuk ulaşmanızı sağlıyor. Çeşmeli'de Akdeniz manzaralı veya kente bakan oteller bulunuyor. Erdemli'nin temiz plajları yüzme keyfini katlıyor. Sokak lezzetleri ve bölgesel yemekler ziyaretçileri memnun ediyor. Mersin Çeşmeli oto kiralama hizmeti birçok olanağa zahmetsiz erişim vaat ediyor. 

Değerlendirebileceğiniz onlarca marka ve modelde araç bulunuyor. Lüks, ortalama seviyede, mütevazi taşıtlar isteklerinizi karşılamak adına hizmetinize sunuluyor. Şahsi araba konforu Çeşmeli seyahatinin tasarruflu ve rahat geçmesini sağlıyor. İhtiyacınıza uygun özellikleri dikkate alarak Mersin Çeşmeli araç kiralama şirketleri ile çalışabilirsiniz. 

Mersin Çeşmeli'ye Nasıl Gidilir?

Uçak ve otobüs yolculuğu, Mersin'e ulaşımda oldukça fazla rağbet görüyor. Şehirde havalimanı bulunmuyor; uçak seferleri Adana üzerinden gerçekleşiyor. Hava yolunu tercih edenlerin Adana uçak bileti alması gerekiyor. Adana Şakirpaşa Havaalanı, Çeşmeli'nin 109 km uzağında yer alıyor. Havalimanına iniş yapanlar Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama hizmeti alarak Mersin'e ulaşabiliyor. 

Tur şirketlerinin Mersin varışlı otobüs seferleri bulunuyor. 

 • Çeşmeli - Adana 106 km, 
 • Çeşmeli - Karaman 189 km, 
 • Çeşmeli - Niğde 211 km, 
 • Çeşmeli - Konya 274 km, 
 • Çeşmeli - Antalya 440 km, 
 • Çeşmeli - Ankara 529 km, 
 • Çeşmeli - İzmir 830 km ve 
 • Çeşmeli - İstanbul rotası 959 km mesafeden oluşuyor. 

Mersin otobüs bileti rahat yolculuk sağlıyor. Şehre gelenler Mersin Çeşmeli kiralık oto modellerine kolay bir şekilde ulaşabiliyor. 

Birçok limana ev sahipliği yapan şehre denizden erişim imkanı bulunuyor. Özel firmalar Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Balıkesir, İstanbul kalkışlı seferler düzenliyor. Denizin maviliğiyle baş başa seyahat imkanı, Mersin yolculuğunu renklendiriyor. Kente vardıktan sonra Mersin Çeşmeli günlük araç kiralama hizmeti alabilir, dilediğiniz yere keyifle ulaşabilirsiniz. 

Mersin Çeşmeli Araç Kiralama

Talep doğrultusunda gelişen Mersin Çeşmeli araba kiralama sektörü sizler için birçok araç seçeneği sunuyor. Son model arabalar konfor oranını artırıyor. Büyük araçlar geniş aileleri memnun ediyor. Hesaplı seçenekler cebinize yük olmadan kişisel araç keyfi yaşatıyor. Kiralık ticari araç modelleri işlerinize yardımcı oluyor. 

Araç teslim sürecinde hizmet kapsamı ve fiyat belirleniyor. Evrak işlemleri güvence sağlıyor. Tüketici hakkını koruyan yönetmelikler, mağdur olmanızı engelliyor. Sigortalı veya sigortasız seçenekler bulunuyor. Ek hizmetler ücrete yansıyor. Muayeneli ve ideal performanslı araçlar keyifli kullanım sağlıyor. 

Fiyatlar cazip seçenekler meydana getiriyor. Şoför hizmeti alınırsa ücret değişebiliyor. Belirleyici unsurlar motor hacmi, marka ve modelden oluşuyor. Mersin Çeşmeli araç kiralama fiyatları arasında değerlendirme yaparak taşıt ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 

Mersin Çeşmeli'de Gezilecek Yerler

 • Çeşmeli’de gezebileceğiniz birçok plaj bulunuyor. Deniz, kum, güneş keyfi için ilk seçenek, mahalleye 3,3 km uzaktaki Tece Halk Plajı. Civarında restoran ve barların olduğu Arpaçbahşiş Plajı 9,8 km, Topraksu ve Erdemli Plajları 14 km, Akdeniz Halk Plajı 16 km, Kocahasanlı Plajı 20 km, Limonlu Plajı 23 km mesafeye sahip. 
 • Talat Göktepe Çamlığı Piknik Alanı, sabah gölgeli, akşam serin hava sunuyor. Yürüyüş, koşu, piknik yapabileceğiniz ormanlık bölge, stres atmanızı sağlıyor. Temiz havada bisiklet sürmek isteyenler için yeterli alan bulunuyor. Çam ağaçlarıyla dolu tepe, mahalleden 17 km uzakta yer alıyor.
 • Çeşmeli'ye 34 km mesafede bulunan Sebaste Antik Kenti, milattan önce yedinci yüzyıla ait. Roma kalıntıları tarihseverlere hitap ediyor. Antik cadde, kaya mezarlar ve yazıtlar dikkat çekiyor. 
 • Sebaste Antik Kenti'nin surları dışındaki Kanlıdivane Ören Yeri, milattan önce üçüncü yüzyıl ile milattan sonra dördüncü yüzyıl arasına ışık tutuyor. Çeşmeli'den 32 km uzaktaki eserlerde, antik Roma mimarisinden izler bulunuyor. 
 • Mersin Çeşmeli kiralık araç seçenekleriyle birçok restorana ulaşabilirsiniz. Tantuni başlıca yemek olarak görülüyor. Bol yağda kavrulmuş baharatlı etler, ince pideye veya somuna dolduruluyor. Turşu, maydanoz, soğanla yemek tatlanıyor. Balıkçılar Akdeniz'in derya kuzularını ekmek arasında ve porsiyon halinde sunuyor. Meşhur Mersin kerebiççileri, fıstık dolu irmik kurabiyesiyle damağınızı şenlendiriyor.


Mersin Çeşmeli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız